Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Air fryer


66 raspunsuri la acest subiect

#1
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.251 mesaje

Postat 24 august 2022 - 11:14

Aveti air fryer? Puteti sa imi spuneti mai multe despre el, ce gatiti la el, cum vi se pare practic vorbind? Fiu-miu vrea sa manince  sanatos si ma tot gindesc cum poate gati usor si gustos, fara sa foloseasca tigai, cuptoare, oale, etc. Are un program incarcat si are tendinta de a comanda takeaway plin de sare si zahar, insa e dispus sa faca un efort. Daca as fi convinsa ca merita, as lua unul si l-as incerca inainte sa i-l dau lui. 

 



#2
szivarvany

szivarvany

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 23.455 mesaje

Postat 24 august 2022 - 11:45

Am auzit doar lucruri bune despre aparate (cel mai laudat e Philips xxl, dar pt o persoana cred ca e bun oricare).

Si pe mine m a tentat sa iau, dar inca nu am cumparat (tot urmaresc ofertele din Lidl, si marca SilverCrest e f ok pt electrocasnice).



#3
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.251 mesaje

Postat 24 august 2022 - 11:59

Da si eu am auzit, dar as vrea sa stiu cit de usor e de folosit si cam ce poti face la el. Cit de practic e. Noi folosim cuptor, plita, oale, gatit clasic si nu il vad pe el venind acasa si aruncindu-se in blide. N-a facut-o in trecut, n-o sa o faca acum. Sper solutia asta sa fie practica si nepriceputi/lenesi friendly! 



#4
cristinacsa

cristinacsa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 802 mesaje

Postat 24 august 2022 - 15:09

Pentru studenți e ideal .Ale mele îl folosesc zilnic. Revin...



#5
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 24 august 2022 - 15:17

Letitia, esti sigura ca el chiar vrea sa isi gateasca? sa fin seriosi, cand eram studenti aveam un resou, o oala si o tigaie. Adica nu e nevoie de bucataria de acasa :).



#6
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.251 mesaje

Postat 24 august 2022 - 15:34

p

 

Letitia, esti sigura ca el chiar vrea sa isi gateasca? sa fin seriosi, cand eram studenti aveam un resou, o oala si o tigaie. Adica nu e nevoie de bucataria de acasa :).

Pai s-a saturat de takeaway si ready meals. 4 ani a avut de astea. A inceput sa gateasca de anul trecut, dar spunea ca se face prea mare mizerie, prea multe vase de spalat, etc. 



#7
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 24 august 2022 - 17:12

Letiția, 

noi avem de câțiva ani air fry( Philips. 
cartofi prăjiți, și chestii congelate face in el pana la pâine cu semințe sau semințe prăjite ( de ex semințe de pin ) 

 

in alta ordine de idei, băieții mei gătesc destul de mult . Nu fac ciorbe ssu sarmale, dar fac gogoși clătite , paste, mâncăruri asiatice , salate diverse, Musaca , schnitzel , lasagne diverse tarte sau prăjituri . Eu i- am avut NON stop cu mine pe blat de când erau mititei și i- am lăsat  sa încerce singuri. Știu sa caute Rețete și sa le urmeze. 

 



#8
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.251 mesaje

Postat 24 august 2022 - 17:28

Multumesc. Am hotarit sa imi iau unul saptamina asta. Am 4 colegi care nu mai contenesc sa imi spuna numai lucruri bune despre el. Acum sa vad ce marca.



#9
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 24 august 2022 - 18:30

Aveti air fryer? Puteti sa imi spuneti mai multe despre el, ce gatiti la el, cum vi se pare practic vorbind? Fiu-miu vrea sa manince  sanatos si ma tot gindesc cum poate gati usor si gustos, fara sa foloseasca tigai, cuptoare, oale, etc. Are un program incarcat si are tendinta de a comanda takeaway plin de sare si zahar, insa e dispus sa faca un efort. Daca as fi convinsa ca merita, as lua unul si l-as incerca inainte sa i-l dau lui. 

Eu nu am air fryer, dara daca vrea sa manince sanatos si sa isi si "modeleze" corpul frumos iti trimit eu dieta care am tinut-o eu (nu ii pun numele aici, ca nu vreau sa le fac reclama).

Dureaza 75 de zile iti trimte exercitii saptamnal (nu foarte multe) plus retete pe toata perioada in trei etape. Nimic din ce maninci e "procesat". 

Am reusi sa dau jos grasimea de pe burta (de care nu am reusit sa scap indiferent ce ma facut) - am slabit 7 kg.  

Nu cred ca m-am simti asa bine niciodata, plina de energie, pielea imi arata mult mai bine. 

Eu si dupa ce am terminat cele 75 de zile, tin in continuare dieta - ce am invatat de fapt e disciplina. 

 

Mi-am cumparat o rochie masura 8 inainte sa incep si targetul meu a fost sa pot inchide fermoarul fara probleme - si am reusit. 



#10
cristinacsa

cristinacsa

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 802 mesaje

Postat 24 august 2022 - 21:22

Pentru.chestii congelate, semipreparate, e ideal. Dar și pentru aripioare , chiftele pulpe e grozav. Oarecum funcționează ca un minicuptor. Eu îl folosesc destul de des, iar fetele mele , care sunt studente, și mai des


Editat de cristinacsa, 24 august 2022 - 21:28 .



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -