Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

discutii


41 raspunsuri la acest subiect

#21
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 08 august 2022 - 11:27

 

nu raportez multiplele jigniri aduse, sper ca fiecare sa se uite in sufletul lui înainte de a-și vărsa ura nejustificata pe anumiți useri. 
 

de ce ? daca tu consideri ca sunt jigniri si daca tot ne impui sa ne crem scuze. 
—————
Total neadevarat si urat spus, si cu  asta ma retrag din discutie, ca nu prea rezonez cu parererile/ideile tale si nu are rost. 



#22
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 08 august 2022 - 11:33

 

 

Habar nu am avut ce inseamna sa fii o Karen. Fii-mea stia, of course.

 

 

Viviana, nu-ti fa complexe. Nici eu nu stiam. Cel mijlociu (21 de ani) stia. 

 

Am ajuns (visiblement) pe panta cealalta, tineretul ne face aducatie.  [:)]



#23
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 08 august 2022 - 11:48

 

-Am scris despre lgbtq… rs  -nu ma intereseaza ce face, cum sí cu cine…. Dar s a întins aceasta cultura ca o plaga In scoli.  discutiile despre sex si orientare total nepotrivite copiilor in scoli mai ales la vârste fragede si consider o crima recomandările  de sex change la copiii minori. Zeci de ani astea au fost  socotite boli mentale de către oamenii de știință… acum a devenit normalitate … ba mai rău, daca nu faci parte din aceasta categorie ești văzut in lumina proasta .

 

E mult spus oamenii de stiinta. E un termen prea larg.

Acum 52 de ani homosexualitatea a fost scoasa de catre psihiatrii de pe lista de tulburarilor mintale. Acum 50 de ani!!!!

 

In ceea ce priveste recomandarea de schimbare de sex la copii, nu e treaba noastra sa o consideram nicicum. Nu suntem noi parintii care traiesc cu acei copii, nu-i vedem, nu-i cunoastem, nu stim ce simt. Este responsabilitatea acelor parinti despre care nu stim ce discutii poarta cu cei care sunt in masura sa le explice implicatiile deciziilor lor.

 

Poate e timpul sa intelegem ca partea societatii care nu e direct implicata in problema sa stea la locul ei si sa nu judece ceea ce nu stie.



#24
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 august 2022 - 23:11

Michelle, dupa cum am spus, e perceptia, impresia mea despre modul in care scrii si gandesti tu despre unele subiecte. Nu te acuz, doar vorbim vorbe. Nu ti-a luat nimeni libertatea de exprimare, nu te-a cenzurat nimeni aici, scrie ce vrei si ce crezi tu! Foarte bine daca cei care te cunosc personal ar spune altceva. Perfect! Doar viata reala conteaza.

Laura una e sa vorbim vorbe si alta e sa imi răstălmăcește cuvintele si intențiile si sa ma acuzi pe nedrept de rasism si altele . 
Nu știu cum e in România dar aici e big deal… si când ii spui cuiva Karen e bine sa ai motive întemeiate. 

 

 

 



#25
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 august 2022 - 23:39

E mult spus oamenii de stiinta. E un termen prea larg. Acum 52 de ani homosexualitatea a fost scoasa de catre psihiatrii de pe lista de tulburarilor mintale. Acum 50 de ani!!!! In ceea ce priveste recomandarea de schimbare de sex la copii, nu e treaba noastra sa o consideram nicicum. Nu suntem noi parintii care traiesc cu acei copii, nu-i vedem, nu-i cunoastem, nu stim ce simt. Este responsabilitatea acelor parinti despre care nu stim ce discutii poarta cu cei care sunt in masura sa le explice implicatiile deciziilor lor. Poate e timpul sa intelegem ca partea societatii care nu e direct implicata in problema sa stea la locul ei si sa nu judece ceea ce nu stie.

Nu vb de homosexualitate … vb de gender fluid , neutral etc

ai spus bine , e responsabilitatea acestor părinți asta cred si eu.

dar mai nou nici părerea părinților nu mai contează … un copil de 7 ani știe mai  bine .

 

Si nu trebuie bătut toba prin scoli sau ținute cursuri de la grădinița pt asta… iar societatea nu are de ce sa plătească din taxele publice pt aceste schimbări. 

Un implant dentar la cineva care nu are cu ce sa mănânce nu e inclus in asigurare, dar schimbare de sex da …



#26
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 august 2022 - 08:02

Nu vb de homosexualitate … vb de gender fluid , neutral etc

ai spus bine , e responsabilitatea acestor părinți asta cred si eu.

dar mai nou nici părerea părinților nu mai contează … un copil de 7 ani știe mai  bine .

 

Si nu trebuie bătut toba prin scoli sau ținute cursuri de la grădinița pt asta… iar societatea nu are de ce sa plătească din taxele publice pt aceste schimbări. 

Un implant dentar la cineva care nu are cu ce sa mănânce nu e inclus in asigurare, dar schimbare de sex da …

Te-ai  referit clar la homosexualitate spunand ca a fost considerata tulburare mintala.

Gennder fluid, neutral, etc, sunt termeni aparuti in anii '90-2000, nu cred a  fi fost socotita vreodata afectiune mintala.

 

implant, de ce te duci la implant? Exista la voi denatal coverage din cate stiu.

Pana la implant e cale lunga pe parcursul careia exista alte modalitati de refacere a danturii.



#27
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 09 august 2022 - 17:22

Te-ai referit clar la homosexualitate spunand ca a fost considerata tulburare mintala. Gennder fluid, neutral, etc, sunt termeni aparuti in anii '90-2000, nu cred a fi fost socotita vreodata afectiune mintala. implant, de ce te duci la implant? Exista la voi denatal coverage din cate stiu. Pana la implant e cale lunga pe parcursul careia exista alte modalitati de refacere a danturii.

 

Daca e boala mentală , e asta e o jignire?
O spun chiar si acum mulți doctori.
E nevoie de propaganda asta in scoli?

dental coverage nu acoperă Implanturile dentale. 



#28
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 09 august 2022 - 20:07

Daca e boala mentală , e asta e o jignire?
O spun chiar si acum mulți doctori.
E nevoie de propaganda asta in scoli?

dental coverage nu acoperă Implanturile dentale. 

De unde si pana unde ai scos teza cu jignirea? A vorbit cineva de asa ceva? A sugerat cineva asta? Hai sa nu extrapolam.



#29
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.250 mesaje

Postat 10 august 2022 - 11:34

Te-ai  referit clar la homosexualitate spunand ca a fost considerata tulburare mintala.

Gennder fluid, neutral, etc, sunt termeni aparuti in anii '90-2000, nu cred a  fi fost socotita vreodata afectiune mintala.

 

implant, de ce te duci la implant? Exista la voi denatal coverage din cate stiu.

Pana la implant e cale lunga pe parcursul careia exista alte modalitati de refacere a danturii.

Wikipedia zice ca termenul a fost inventat in 2014 de un designer pe nume Kye Rwan. Avea 17 ani marele "designer" cind a inventat inventia asta! [alcool]


Editat de Letitia1, 10 august 2022 - 11:37 .


#30
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 august 2022 - 12:08

Habar nu am avut.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -