Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


732 raspunsuri la acest subiect

#41
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 08:18

Neatza, am un multicooker care era 350 lei, ieri l-am vazut la 479 lei. Nu mi-a venit sa cred!

 

La mancare, inca, nu am observat scumpiri majore, dar vor urma.

Si eu iau de la lidl somon afumat. Ca e/era ieftin.

Razboiul asta, rusii astia cretini pun si ei umarul la situatiile economice dezstruoase.

 

Dar noi sa fim sanatosi ca e mai important decat orice. Ultimii ani ne-au dovedit-o din plin!



#42
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 08:57

Sau dau teste pentru marire de note? Habar nu am.

In cazul concret al Biancai la chimie, au 2 ore/saptamana si deja cate 3 note din 3 teste (plus nota din teza pt cei ce au ales sa dea teza la chimie) . Nu stiu sa aiba vreo nota din activitate la clasa /ascultare , deci ar fi avut de unde sa mai puna o nota asa, pe munca si implicarea copiilor in clasa. Sa anunti cu o seara inainte test din 3 capitole (mai ales la un obiect atat de dificil cum e chimia) , pare a fi mai degraba test pentru a le scadea notele si mediile. 



#43
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 09:00

Ce-au facut un an de zile, de n-au dat teste si note. Tot anul am auzit " azi n-a venit profa" pe la o sumedenie de ore. Balul s-a terminat la 12.30 azi noapte si ea da test la prima ora, in conditiile in care au 2 ore de bio, una de la 8 si una de la 12. Asa sunt unii, vor sa-si arate muschii. 

Bafta pruncului si sper ca s-a distrat la bal si au avut o seara de neuitat! (eu cred ca l-as fi tinut azi acasa) . 



#44
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 09:18

Bafta pruncului si sper ca s-a distrat la bal si au avut o seara de neuitat! (eu cred ca l-as fi tinut azi acasa) . 

Multumesc! S-a dus chior de somn, ca e zbir madam si nu stie ce-ar fi fost sa nu se duca la test.



#45
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 10:00

In cazul concret al Biancai la chimie, au 2 ore/saptamana si deja cate 3 note din 3 teste (plus nota din teza pt cei ce au ales sa dea teza la chimie) . Nu stiu sa aiba vreo nota din activitate la clasa /ascultare , deci ar fi avut de unde sa mai puna o nota asa, pe munca si implicarea copiilor in clasa. Sa anunti cu o seara inainte test din 3 capitole (mai ales la un obiect atat de dificil cum e chimia) , pare a fi mai degraba test pentru a le scadea notele si mediile. 

Da, da, asa e!

suna ca si cand proful vrea sa se razbune  ca e obligat sa stea la catedra.



#46
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 10:16

Silvi, eu anul asta n-am absolventi, sunt la relaxare!  [:D]  La anul termina Andrei a -8 a. Anul asta Monica si Lauranico sunt pe baricade. Eu la anul, ma tin de mana cu Monica. 

scuze, nu stiu de ce credeam ca ai tai sunt asa, unu dupa altu...vacanta placuta atunci [:)]



#47
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 12:07

Laura, s-a distrat, s-a distrat, azi-noapte cand l-am luat ii tremurau picioarele de atat dans.

A fost frumos, am vazut ceva filmari. Copiii imbracat extrem de elegant. Fetele aveau rochii de bal adevarat. Baietii si ei eleganti si spilcuiti. Sala, cea mai mare sala de evenimente din oras. Au fost 12 clase, ca au avut impreuna cu a 10-a, care anul trecut nu au putut face balul cu online-ul vietii. Cand au iesit sute de copii de-acolo se vedea bucuria pe fetele lor. Nu se dadeau plecati. Au mai stat vreo juma de ora de vorba in parcare. Am ajuns acasa pe la 1.30.



#48
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 12:08

Buna ziua!

 

Ieri, după cum vă ziceam, am muncit...până la 1 că apoi am ajuns la spital. am stat pana in miez de noapte cu perfuzii. nu am reusit deloc sa dorm si astazi sunt iar la muncă. acum sunt in pauza si am reusit sa mananc un piure. macar atat.

cred ca s-au adunat toate iar statul in soar cateva ore a fost cireasa de pe tort, sau bomboana de pe coliva!?  [batcap]

 

partea buna e ca fetele au stat cu mama si s-au distrat. au primit cadouri, Iuli a fost si la parada costumelor și la spectacol. am ajuns si eu cand era deja pe scena si am stat fix 2 cantece. a fost frumos si nu a avut emotii. 

 

CorinaDani, scuze, am uitat ca si mandra ta e cu emotii. Bafta! [flo2]

 

Mihaela, cred ca ai scris dar nu am procesat eu. ma bucur ca ai gasit intelegere si la sefe si la medic. ai parca un alt ton in tot ce scrii. sa te bucuri de timpul cu fetele tale frumoase! [flo2]

 

Laura, LauraNico, Monica, multumesc pentru grija. din pacate C mai face inca o tura de proceduri si va rata concursul din week-end. e tare dezamagita. si mie imi pare rau pentru ea dar nu are ce face, sanatatea e mult mai importanta. cand se recupera cu genunchiul alerga cu bandaje elastice si geluri date inainte de efort dar acum nu poate deloc asa ca sta ...si se zmiorcaie (asa zice Iuli [:)] )



#49
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.657 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 12:11

Ma bucur mult pentru ei!! Cred ca au fost tare frumosi si fericiti sa fie impreuna!

 

Ai mei nu au avut nici macar o poza la sfarsit de clasa a 8-a (le-a dat dirigintele diplomele cand au fost sa se inscrie pt liceu) ,nici balul bobocilor , nici nimic.   



#50
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 02 iunie 2022 - 12:22

referitor la profesori, eu ma bucur tare mult ca C nu are asa ceva la clasa. toti par normali la cap. au de multa vreme toate notele, de vreo doua saptamani mai mult se distreaza...fac chestii prin laboratoare, joaca kahoot, planteaza flori, fac intreceri fara note...

inca nu are nota de la teza de la mate. cred ca o sa o afle cand primesc carnetele.in rest totul e clar.




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -