Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Apa proaspata pentru flori si cafea pentru pinguini


732 raspunsuri la acest subiect

#221
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 11:41

Laura, sanatate multa nepotului si mamei! 



#222
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 12:30

Dar 2 bilete deja costa cat benzina dus-intors. 

 

Roli, bravo pentru gard! Cum mai e catelul? totul ok?

 

Ce mizerie! La noi, copiii au abonament gratis.

 

Multumesc!, Catelul si-a revenit si e f bine acum. Inca mai are cateva zile de pastile. A tras vreo 2 saptamani cu porcaria asta de boala si a fost asa rau, ca am crezut ca-l pierdem.



#223
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 12:33

Silvi, sanatate! Nu ti-a dat si vreun tratament? Nu se poate vindeca?

 

La noi, solstitiul de vara a venit cui un vant rece si puternic de nu poti sa te tii pe picioare. 



#224
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 13:11

LauraNIco, daca liceele alea enumerate de tine sunt in zona voatra, inseamna ca locuim destul de aproape una de alta.  [:)]  Eu aveam impresia ca stai in sectorul 5, nu stiu de ce, cred ca dupa clubul sportiv frecventat de copii...

Iorga, Neculce sunt f aproape de unde stau, Caragiale si el cat de cat prin zona, de Rosetti nu stiu...

Multa bafta maine, sa fie cum vreti voi sa intre Ramo unde sa-i fie cel mai bine! E o loterie si cu liceele astea, totul depinde de profi si management,...

 

Laura... noroc ca mai e 1 zi pana la rezultate... ma astept la niste note bune, dar, din cauza ca s-a dat destul de usor, probabil  vor fi puhoaie de note bune si departajarile se vor face greu, la cateva sutimi. Sper sa isi gaseasca si Andreea locul acolo unde sa-i fie bine, asta doresc fiecarui copil.

 

Strumpfy, si la noi s-au scumpit masiv toate... benzina a fost doar un exemplu si puntul de plecare pentru restul. In rest tot: alimente de baza, energie electrica, transport, servicii, imbracaminte, tot, tot.... si inca mai urmeaza, nu stiu cum om putea duce, ca salariile au cam ramas pe loc :(

 

Silvi, sanatate.... e mult mai bine cand ai un diagnostic... adica starile tot alea sunt, dar trebuie sa stie medicii in ce directie sa o apuce. Efectiv e frustranf cand nu te simti bine cu ceva, dar toate analizele ies perfecte si investigatiile nu releva nimic. Parca te bucuri (ca ies ok) dar parca nu te bucuri, stiind ca nu te simti bine si nu stii ce ai. Eu prefer tot varianta cu diagnosticul, macar sa stiu ce am. Spor Crinei la concurs. Andreea mai are unul, nationalele J3 in iulie. S-a tot antrenat, acu mai intens, ca s-a terminat cu examenul. A jucat pe 2 fronturi. 



#225
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 13:15

Roli, dar ce a avut Zorro? Ma bucur ca e mai bine, asta e important

Stiu ca la caini parvoviroza e grava rau... dar se previne prin vaccin, doar daca, nu e eficient vaccinul (cazuri rare). 

 

Si la noi au copiii , de cativa ani, gratuitate pe STB (transport de suprafata, care include si liniile astea preorasenesti, intre Bucuresti si localitatile limitrofe) + metrou. Anterior era la jumatate de pret. 

Si pt mine e stresant condusul prin oras, la ce aglomeratie e acum. Plus pretul mare la benzina...



#226
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 13:33

Monica, noi locuim in Baneasa. Ramona facea volei la CSS5 care functiona la noi la scoala. Liceul Rosetti este pe linia tranvaiului 5, daca nu ma insel statia se numeste Verdi.



#227
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 15:07

Noi in zona Turda-Calea Grivitei. Destul de aproape de Baneasa (cu conditia unui trafic decent:))) ). Pe acolo lucreaza sotul meu, pe Bd Caranfil.

 

Tramvaiul 5 stiu ca nu mai circula, de cand cu problemele de la capat de linie cu terenurile alea (prin zona Cocosatu' - adica aia cu micii [:D])... probabil e vreo linie naveta...

Monica, noi locuim in Baneasa. Ramona facea volei la CSS5 care functiona la noi la scoala. Liceul Rosetti este pe linia tranvaiului 5, daca nu ma insel statia se numeste Verdi.



#228
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 15:17

Roli, dar ce a avut Zorro? Ma bucur ca e mai bine, asta e important

 

A avut babesioza de la capuse. Poate fi mortala daca nu i se administreaza tratamentul rapid. A inceput sa-i fie rau la vreo 10 zile dupa ce i-am gasit capusa pe el. A facut perfuzii 3 zile la rand, o injectie cu reactii adverse urate, pipi cu cheaguri de sange,...urat de tot, dupa aia i-a fost tot rau inca vreo saptamana. A trait saracu' numai cu apa, nu manca nimic.



#229
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 15:23

Roli, mare lucru ca ati gasit capusa si v-ati dat seama de la ce e. A mea are atatea straturi de blana, ca nu prea reusesti sa ii gasesti pielea, daramite sa mai observi ca are ceva infipt . 



#230
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 22 iunie 2022 - 15:35

Ha, ha, mai multe straturi de blana ca al meu nu cred ca are  [:D] , al meu e malamut, cu ditai blana. Capusa era sub coada, iar coada lui sta in sus, ala a fost norocul lui.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -