Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Copiii - victimele nevinovate ale armelor in SUA

arme victime morti usa

117 raspunsuri la acest subiect

#41
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 28 mai 2022 - 23:44

Ironia soartei, la cateva zile si la cativa km de la locul masacrului, la conferinta nra in Huston trump acuza politistii si sustine in continuare accesul americanilor la arme :( Si sunt fotografii de la conferinta in care parintii impreuna cu copiii lor alegeau si probau arme de asalt. Sunt sigura ca nu se va schimba nimic , si asa cum spunea Letitia , brace yourselves for next mass shooting...

ironia e ca, Biden e politician de 50 de ani si el si sleatha de politicieni nu a facut nimic …asta e mai grav decât orice ar spune altcineva.

50 de ani in serviciul public si ani de zile in care s au intimplat atitea nenorociri and …doing nothing.

 


Editat de michelle-usa, 29 mai 2022 - 00:52 .


#42
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 04:28

Ce bine! Ați găsit vinovatul! Poliția e de vina ca s-a intimplat asta! Nu faptul ca tinarul ăla a avut atit de ușor acces la arme! Deja nici nu se mai discuta despre originea problemei, toată lumea arata cu degetul poliția! Dacă e ceva INADMISIBIL, e ca oricine are acces la arme extraordinar de ușor și nu o sa treacă mult pina la următorul shooting!.

 daca o persoana după un accident de masina ajunge la urgentă la spital si doctorul sta cu brațele încrucișate, a cui e vina ca a murit? 

 

înțelegi ca 19 polițiști înarmați (cred ca asta e numărul ) au stat in curtea școlii mai mult de o ora?  
puteau să-l împuște chiar pana sa între in școala si nu au făcut-o … 

au stat ascultând țipete si Împușcături… au așteptat întăririi ori nu se știe ce..,deși știau ca e doar un singur criminal si știau unde e .
L au lasat sa împuște la copii mai mult de o ora .

 

da, e vina societății ca subt arme, a politicienilor… a familiei … dar pana la urma poliția care avea datoria si sunt plătiți sa apere populația nu si au făcut datoria . 

 



#43
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 04:28

Ce bine! Ați găsit vinovatul! Poliția e de vina ca s-a intimplat asta! Nu faptul ca tinarul ăla a avut atit de ușor acces la arme! Deja nici nu se mai discuta despre originea problemei, toată lumea arata cu degetul poliția! Dacă e ceva INADMISIBIL, e ca oricine are acces la arme extraordinar de ușor și nu o sa treacă mult pina la următorul shooting!.

 daca o persoana după un accident de masina ajunge la urgentă la spital si doctorul sta cu brațele încrucișate, a cui e vina ca a murit? 

 

înțelegi ca 19 polițiști înarmați (cred ca asta e numărul ) au stat in curtea școlii mai mult de o ora?  
puteau să-l împuște chiar pana sa între in școala si nu au făcut-o … 

au stat ascultând țipete si Împușcături… au așteptat întăririi ori nu se știe ce..,deși știau ca e doar un singur criminal si știau unde e .
L au lasat sa împuște la copii mai mult de o ora .

 

da, e vina societății ca subt arme, a politicienilor… a familiei … dar pana la urma poliția care avea datoria si sunt plătiți sa apere populația nu si au făcut datoria . 

 



#44
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 12:32

 daca o persoana după un accident de masina ajunge la urgentă la spital si doctorul sta cu brațele încrucișate, a cui e vina ca a murit? 

 

înțelegi ca 19 polițiști înarmați (cred ca asta e numărul ) au stat in curtea școlii mai mult de o ora?  
puteau să-l împuște chiar pana sa între in școala si nu au făcut-o … 

au stat ascultând țipete si Împușcături… au așteptat întăririi ori nu se știe ce..,deși știau ca e doar un singur criminal si știau unde e .
L au lasat sa împuște la copii mai mult de o ora .

 

da, e vina societății ca subt arme, a politicienilor… a familiei … dar pana la urma poliția care avea datoria si sunt plătiți sa apere populația nu si au făcut datoria . 

Deci poliția știa ca vine la împușcat, s-au masat in curtea școlii asteptindu-l, apoi l-au lăsat sa între fără sa facă nimic? 
 

Dezaxatul asta nu putea sa cumpere băutura in Texas, dar a putut cumpara arme semiautomate! Asta e legea! Cum e posibil așa ceva?

 

Michelle sincer nu înțeleg de ce tot încerci sa găsești scuze, explicații si tot felul de vinovați la atrocitățile care se întîmpla in State. Totul se întîmpla din cauza accesului facil la arme a oricărui individ peste 18 ani. Uite o lista cu MASS shooting-urile de anul asta din state: 

https://en.wikipedia..._States_in_2022


Editat de Letitia1, 29 mai 2022 - 12:55 .


#45
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 19:36

Deci poliția știa ca vine la împușcat, s-au masat in curtea școlii asteptindu-l, apoi l-au lăsat sa între fără sa facă nimic? Dezaxatul asta nu putea sa cumpere băutura in Texas, dar a putut cumpara arme semiautomate! Asta e legea! Cum e posibil așa ceva? Michelle sincer nu înțeleg de ce tot încerci sa găsești scuze, explicații si tot felul de vinovați la atrocitățile care se întîmpla in State. Totul se întîmpla din cauza accesului facil la arme a oricărui individ peste 18 ani. Uite o lista cu MASS shooting-urile de anul asta din state: https://en.wikipedia..._States_in_2022

 

Letitia eu doar am expus faptele si cum s a intimplat evenimentul, ca poliția putea sa îl retina pana sa între in școala si ca putea sa il oprească in lic sa aștepte. Asta nu o  spun doar eu, dar recunosc chiar ei ca au greșit .

 

Cred ca m ai înțeles greșit si te folosești de frazele mele luate din context… eu nu sunt pro guns. 

 

Doar expun situatia, mentalitatea si viata aici așa cum o văd din colțul meu si cum o percep eu, sunt sigura ca Trăind in alte părți ale țării si in alt mediu as avea o Percepție diferită…

 

Așa cum am spus, fără căutând scuze, ca situatia e complexa nu e doar o singura cauza, problema …dar sper sa se ia măsuri ca aceste tragedii sa nu se întîmple.

 



#46
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 29 mai 2022 - 22:46

Letitia eu doar am expus faptele si cum s a intimplat evenimentul, ca poliția putea sa îl retina pana sa între in școala si ca putea sa il oprească in lic sa aștepte. Asta nu o  spun doar eu, dar recunosc chiar ei ca au greșit .

 

Cred ca m ai înțeles greșit si te folosești de frazele mele luate din context… eu nu sunt pro guns. 

 

Doar expun situatia, mentalitatea si viata aici așa cum o văd din colțul meu si cum o percep eu, sunt sigura ca Trăind in alte părți ale țării si in alt mediu as avea o Percepție diferită…

 

Așa cum am spus, fără căutând scuze, ca situatia e complexa nu e doar o singura cauza, problema …dar sper sa se ia măsuri ca aceste tragedii sa nu se întîmple.

Dar de unde știau ca o sa vina? Știau ca vine sa comita un masacru, a trecut pe lingă ei pe lingă ei înarmat pina in dinti și nimeni nu l-a oprit? Așa s-au derulat lucrurile? Mi se pare cusuta cu ața albă povestea asta.

 

Da Michelle e complexa problema și trebuie început de la rădăcina ei. E foarte clar ca inarmind populația și mai mult nu rezolva problema. Nici rugăciunile, nici florile sau luminarile puse pe lingă școala. Am auzit ca Kamala ar fi spus azi ca ar trebui interzise armele semiautomate.



#47
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 03:17

Dar de unde știau ca o sa vina? Știau ca vine sa comita un masacru, a trecut pe lingă ei pe lingă ei înarmat pina in dinti și nimeni nu l-a oprit? Așa s-au derulat lucrurile? Mi se pare cusuta cu ața albă povestea asta. Da Michelle e complexa problema și trebuie început de la rădăcina ei. E foarte clar ca inarmind populația și mai mult nu rezolva problema. Nici rugăciunile, nici florile sau luminarile puse pe lingă școala. Am auzit ca Kamala ar fi spus azi ca ar trebui interzise armele semiautomate.

Asta e ce am auzit , au aparut multe variantele cum s a desfășurat evenimentul… se investighează … si mie mi se pare cusuta cu ața alba chiar de necrezut.
Dar știi cum e viata bate filmul.

Trecutul lui e f sketchy plus cum, cu ce bani a cumpărat atita armament , cine l a învățat sa le foloseasca… 

 

Problema e si ca școala nu a urmat protocolul de security si o profesoara a lasat o usa deschisă care nu trebuia… si oe acolo a putut intra in școala f ușor .

Ideea e ca poliția NU si a făcut datoria ( au recunoscut asta) au tot așteptat 78min .

 

Pana la urma 2 Border Patrol nu au mai ascultat de ordinele polițiștilor si au intrat oe proprie răspundere si l au împușcat si au terminat masacrul. 

 

am auzit ca, cativa părinți au reușit sa spargă cateva geamuri sa isi scoată copii, alți P părinții au fost puși in cătușe de polițisti sau reținuți… sunt multe video-uri care arată asta.

 

Politia era mai ocupata sa facă perimetru sa retina părinții decât sa se ocupe de el.
Daca ar fi intrat din primele minute nu ar mai fi fost atitia morți . 

 


Editat de michelle-usa, 30 mai 2022 - 04:06 .


#48
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 03:27

Si care e rădăcina problemei când zilnic intra arme ilegal in țara , când se cumpara la negru si oricine poate sa cumpere orice? 
Ce spune Kamala si Biden egal cu zero … de o viata au funcții publice si nu au făcut nimic … sunt doar buni de gura di sa arate cu degetul pe alții când de fapt ar trebui sa se privească in oglinda 

 

normal ca TREBUIE  interzise, normal ca un copil de 18 ani sau cei cu boli mentale nu trebuie sa cumpere sau sa fie antrenat sa foloseasca…  si lista e lunga.

 

Si noi am avut la școala amenințări … dar in 12 ani de scoala nu am văzut schimbări in Prevenție si security fac doar drilluri .

 

 

 



#49
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 08:39

.....normal ca TREBUIE  interzise

Si cum vezi tu acest lucru de a interzice armele de foc? Cum anume ai face tu daca ai putea sa faci asa ceva?



#50
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 30 mai 2022 - 12:20

Si care e rădăcina problemei când zilnic intra arme ilegal in țara , când se cumpara la negru si oricine poate sa cumpere orice? 
 

Asta e radacina problemei, oricine poate cumpara orice fel de arme, legal, fara a fi intrebat de sanatate, fara restrictii. In schimb trebuie sa ai 21 de ani sa cumperi bautura! Only in America.





Etichetat si cu arme, victime, morti, usa

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Astăzi, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Astăzi, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -