Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#951
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 02 februarie 2023 - 12:11

[cit]  [cit]

eu sunt cu to do liste si tot astept, ba dupa un e mail, ba dupa persoane in concediu. 

Si trebuie sa definitivam la sf optiunile pt liceu, grrr



#952
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 11:23

Eu am intrat in dimineata asta pe forum si am citit subiectul "probleme medicale" de la Panic Questions. Mama ce m-am enervat! Daca subiectul este real, daca autoarea exprima realitatea vietii pe care o traieste, atunci e grav. In secolul XXI inca se practica abuzuri grave asupra femeilor de catre soti "iubitori", mari capi de familie.

De nervi si intr-un acces de feminism [:D] m-am apucat sa dau cu aspiratorul in toata casa. Asa spor ce am avut, in juma' de ora era gata. Ma duc sa dau cu mopul in bucatarie si pe hol, sa nu-mi pierd avantul si feminismul... Glumesc, dar educatia mea comunista m-a invatat bine - este necesar ca femeia sa aiba un job, un venit sigur astfel incat sa fie stapana pe viata ei si sa nu depinda de... offf, ma abtin. Si asa viata e grea, daca nici nu ai posibilitatea sa te desprinzi de un nebun...

 

Ma bucur sa aud de (multe) pisici prin curtile si casele oamenilor. Da, pot fi arogante si nerecunoscatoare, dar sa-ti treci palma prin blana unei pisici este terapie curata. 

 

Fetele din Franta, la voi mai exista betisoare de urechi? Sau au fost interzise, parca citeam ceva ca polueaza oceanele? Parizianu' de fii-miu spune ca nu a gasit betisoare si foloseste un spray auricular. In rest, este plin de aplicatii, s-a saturat cate a descarcat. Pentru orice ii trebuie aplicatie, inclusiv pentru masina de spalat de la camin. Si pentru bucatarie, dar nu si-a facut, cica atat timp cat mai poate sa deschida aragazul si sa fiarba un ou fara aplicatie, nu-s face...


Editat de ioana, 03 februarie 2023 - 11:24 .


#953
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:06

Da, Ioana , este cumplit 

Ieri ascultam la radio o stire cu un nenorocit care si a aruncat cainele de la etajul cinci. A fost condamnat la un an de inchisoare. Prea putin. 
Si ca sa i prinda pe toti abuzatorii astia, e nevoie de bani, oameni special pregatiti, anchete, pedepse, procurori. Acum vor sa existe in comisariatele politiei cineva care sa se ocupe numai de animale(caini, pisici, cai) 

 

Cu betisoarele nu stiu, eu am vazut in continuare. Paie de baut parca nu am vazut. Noi avem acasa din sticla si metal. Iar pt urechi, cred  exista si un aparat special. 



#954
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:11

Fi mea a luat o nota destul de mica la prezentare power point. Profa i- a zis in schimb ca a fost f buna, tema interesanta si a inceput sa vorbeasca despre subiect in clasa. L a intrebat-o , dar de ce vorbiti despre subiectul meu, iar eu am primit nota pe care am primit-o. ??  [bib]

Subiectul a fost cu rinocerii pe cale de disparitie din Sumatra. Tema si a ales o singura si a muncit fara ajutor la prezentare. 
 

Ioana, in ce insula greceasca faceti vacanta? Ce recomandari aveti? 



#955
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:14

Ioana, betisoare exista in supermarché. Sa caute pe linga discurile de demachiat. se fac acum cu betisoul de lemn sau de hirtie in loc de plastic. 

 

Eu n-am pus inca mina pe nici o pisica :) sunt pisici de exterior. Si nu vreau sa vina vreuna in casa ca nu-mi place sa fac menajul. 



#956
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:15

dubla, bre. 


Editat de Mik, 03 februarie 2023 - 12:15 .


#957
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:26

Fi mea a luat o nota destul de mica la prezentare power point. Profa i- a zis in schimb ca a fost f buna, tema interesanta si a inceput sa vorbeasca despre subiect in clasa. L a intrebat-o , dar de ce vorbiti despre subiectul meu, iar eu am primit nota pe care am primit-o. ??  [bib]

Subiectul a fost cu rinocerii pe cale de disparitie din Sumatra. Tema si a ales o singura si a muncit fara ajutor la prezentare. 
 

Ioana, in ce insula greceasca faceti vacanta? Ce recomandari aveti? 

 

Si ce raspuns a primit de la profesoara? Tare frustranta pentru un copil o situatie de genul asta.

 

Anul acesta, Rhodos. Am mai fost in Zakynthos, Corfu, Creta (am fost in doi ani diferiti, in est si apoi in nord). Preferata mea este Corfu, chiar daca plaja poate fi cu pietricele. In Creta, din cate am vazut, oriunde, mergi la sigur. Urmeaza Santorini, in viitor (cand vom merge fara copii  [:D] ).



#958
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:32

judoka, si macar i-a explicat fetei de ce i-a dat nota aia? A inteles ce trebuia facut sa ia nota mai mare? 

 

ioana, am auzit si eu niste povesti intime despre amicii unor cunostinte.... caz de psihiatrie direct dupa parerea mea. Si da, femeia abuzata nu vede realitatea si nu cauta si iesire  (ceva de genul "nu am sa stric o casnicie pentru minutele alea cand trebuie sa fac ce imi cere". Chiar daca "minutele alea" se intampla zilnic si pe ea o ranesc mult) . 



#959
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 12:52

Eu n-am pus inca mina pe nici o pisica :) sunt pisici de exterior. Si nu vreau sa vina vreuna in casa ca nu-mi place sa fac menajul. 

 

Am mai intalnit opinia asta  [:D] . Doua saptamani i-au trebuit mezinului sa-l faca sa realizeze ca, de fapt, lui chiar ii plac pisicile.

Bine, de strans in urma mezinului strang eu, e adevarat. Dar o fac cu placere si nu ma supara nimic din ceea ce face. Am mult mai multa rabdare decat am avut cu propriii copii, in tinerete.



#960
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 03 februarie 2023 - 13:46

Laura, de aceea trebuie sa ne invatam copiii (baieti sau fete, nu conteaza) sa recunoasca si sa iasa dintr-o relatie abuziva. Din fericire pentru ei, chiar au sprijin in parinti, spre deosebire de generatiile trecute, care au fost invatate sa stea sa indure, de rusine sau de gura lumii. 

 

E vineri. Ma asteapta un week-end de lucru intens dar si o carte despre Viena lui Gustav Klimt. Ador Viena, cred ca v-am mai spus. Si inca n-am vazut Praga, pe care toti mi-au descris-o ca fiind absolut superba. Laura, abia astept sa ne povestesti. Aveam si eu pe lista Praga anul acesta, dar a cazut. Poate la anul.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -