Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Lemonade time ladies


1020 raspunsuri la acest subiect

#551
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 09:32

Foarre faina poza, Dana  [:)]  Mult succes in acest an scolar! E cu putin mai mult stress, dar daca se tine de treaba, nu e dracu' asa de negru  [flo2]

 

Centrul la care a dat Ale examen (centrul de examen cu care colaboreaza scoala/firma unde a facut Ale cursuri sau pur si simplu unde v-ati inscris voi) nu stiu nimic de diplome, nu lor le parvin diplomele cand vin din UK?

 

Eu mereu am preferat cand m-au anuntat ca au venit, sa ridic diplomele personal de la sediul lor. Am preferat un drum in plus, decat sa se rataceasca pe la vreun curier sau sa nu fiu in zia respectiva acasa/la birou, adica la adresa stabilita.

 

Poate centrul respectiv nu are sediu la voi in oras? Si de aceea le transmit prin curier? Dar macar sa spuna cand...

 

https://www.eecentre.ro/

 

Noi cu astia am tot lucrat... adica cu ei colabora prima firma la care au facut fetele cursuri, iar apoi daca alte centre de limbi straine colaborau cu altii, aveau un nur limitat de date disponibile (1 sau 2 maxim) care ne picau noua aiurea. Asa ca le inscriam mereu cu EEC-ul, aveau mai multe optiuni. Apoi ma instiintau pe mail intai de rezultat, apoi cand veneau diplomele.



#552
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:00

Dana, tare frumoasa si delicata fata ta! Foarte frumoasa si vesela poza! 

Eu nu pot pune poza cu Bia in prima zi de scoala ca ar strica tot zen-ul subiectului   deschiderii scolilor, cu fatza ei care ímpunge', arunca sageti si injuraturi din priviri. [:-)))] [:-)))]   (Am reusit sa iesim din casa certandu-ne dupa ce am intors-o de la usa sa se schimbe). A venit inapoi multumita ca a prins banca pe care si-o dorea, cu colega cu care se intelesese din vara sa stea impreuna. La Bianca s-au mai transferat 3 fete si a plecat un baiat, asa ca acum sunt 23 de fete si 6 baieti. Nu vreti sa stiti ce barfe, "bisericute" si discutii sunt!! 

 

De la Rares a plecat un baiat (citez "un arogant si un enervant, bine ca s-a dus!" ), ceea ce l-a ajutat pe el sa isi schimbe colegul de banca (isi dorea f tare asta) . Ora de istorie o va face cu o fosta inspectoare care le-a transmis , inaine de a veni macar sa ii cunoasca personal, ca "tot ce ati auzit de rau despre mine este adevarat si ceva in plus!"  . Eu i-am zis ca e suficient sa ia 5-ul si sa isi vada de treaba. 

 

Vinerea au amandoi ore pana la 13. 

 

Am adunat si eu multe rosii coapte (si crapate dupa ploaia ce nu ne-a slabit cateva zile la rand)  din gradina si trebuie neaparat sa fac ceva cu ele azi. Am pus deja 4 borcane cu ardei iuti in otet, dar inca mai sunt multi in gradina, probabil ii las sa se coaca, ii pun la uscat, apoi ii macin sa ii folosesc praf. 

 

Au inceput sa se coaca strugurii si ne razboim cu graurii [:(]

 

Cam de astea facem, activitati de toamna. 



#553
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.229 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:03

Succes la scoala copiilor !

 

La noi incep cu totii mai tirziu. 

 

Dana, Ale e copila frumoasa si destepta. Bravo ! [il]

Am mai vazut poze de copile de Coca.  [il]

 

La noi miroase oarecum a toamna, dar e tot de vara temperatura, deci rochie si sandale. 

 

Va las cafele.  [flo2]



#554
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:14

Multumesc voua  [pup]  [pup]

 

Laura, noi ne-am certat duminica seara  [:-)))] pe acelasi subiect . Eu n-am fost la deschidere la scoala si i-am zis sa-si faca poza mai mult sa vad cu ce s-a imbracat totusi.  [:-)))] Plus ca i-am zis sa nu se fardeze si tot s-a fardat .  [batcap]  Azi dimi m-a sunat sa ma intrebe de o anume pereche de blugi. 

 

Asta este, ne alegem bataliile .  [fri]

 

De la Ale din clasa au plecat 3 copii, au ramas 22. 

Sta in aceeasi banca, cu aceeasi colega, dar au schimbat locurile. 



#555
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.840 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:15

 

Eu nu pot pune poza cu Bia in prima zi de scoala ca ar strica tot zen-ul subiectului   deschiderii scolilor, cu fatza ei care ímpunge', arunca sageti si injuraturi din priviri. [:-)))] [:-)))]   (Am reusit sa iesim din casa certandu-ne dupa ce am intors-o de la usa sa se schimbe).

[:D]   [vampa]  si eu am primit ieri, pt ca am facut curat prin sertare /dulapuri in absenta ei. Nu vretzi sa stiti ce praf/zorzoane/sirop de ciocolata  [bib] am gasit. Dar, seara mi-a multumit ca am ajutat o.

mai am patru zile sa ma desfasor.

———-

Si test au dat ieri. La germana.  ca profa le a zis ca ii stie din clasa 5 , ia sa vedem cum stau cu materia si la ce nivel sunt  [alcool]


Editat de Judoka02, 06 septembrie 2022 - 10:18 .


#556
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.967 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:16

Da Monica, la eecentre si noi. 



#557
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.028 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:21

Uau, Dana, ce fata frumoasa! Ce atitudine!

 

Laura, m-ai facut sa rad cu ultimul mesaj, dar cam asa e si la mine in casa. Fiica-mea a probat toata seara de duminica haine de scoala (fusta + camasa + ciorapi + bocanci) in diverse combinatii, dupa care luni dimineata s-a imbracat cu pantaloni si camasa. Nu mi-am mai batut capul, faca ce vrea. Imi pare rau ca nu poarta fusta decat rar, ii sta foarte bine, iar aerul acesta unic de adolescent de 14 ani trece repede, pacat sa nu profiti.

 

A mea e relaxata, cica poate sa dea Evaluarea nationala si saptamana viitoare. Booon...

 

Pe mine ma preocupa sterilizare unor pisici. Dupa ce a disparut cainele cel tanar, acum trei luni, s-au aciuat mai multe pisici prin gradina. Una cu 3 picioare, una fara un ochi, alta cu juma de ureche, un motanel negru cu alb superb (ii spunem Pantera), un motanel tanar, roscat, pradator, mananca tot de la ceilalti (asta e primul pe lista de dus la clinica  [:)] ). Trebuie sa vad cine le primeste la sterilizat pentru ca, fiind maidaneze, nu sunt vaccinate.

Cainele cel batran nu le iubeste cine stie ce, dar le tolereaza, Cel care a disparut era amarnic la viata (fata de viata pisiceasca, adica) si cu o personalitate debordanta.

 

Ma intorc la cifrele mele. Asa e cand lucrez de acasa, ca astazi. Ba mi-e foame, ba mi-e sete, mai citesc ziarul, mai deschid DC... Pe 1 septembrie am implinit 25 de ani vechime in munca. Pentru ca am inceput scoala la 6 ani si am terminat facultatea la 22, ca nu-s chiar asa de batrana  [alcool] .


Editat de ioana, 06 septembrie 2022 - 10:29 .


#558
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.028 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:21

dubla


Editat de ioana, 06 septembrie 2022 - 10:28 .


#559
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.028 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:34

i-am zis sa-si faca poza mai mult sa vad cu ce s-a imbracat totusi.

 

[pk]



#560
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 06 septembrie 2022 - 10:44

ioana, la mine in comuna a fost de cateva ori o caravana cu medici veterinari care sterilizau gratuit caini si pisici. Eu am vazut pe grupul de facebok , asa, prin sat, nu am vazut afise sau anunt (e drept ca nici nu prea ies eu din ograda) . Fiind fara stapan, ma gandesc ca gasesti la asociatii de protectie a animalelor sau la un adapost ajutor pt sterilizarea lor. Desi probabil si un cabinet veterinar oarecare te poate ajuta in situatia asta. 

Si la noi s-au inmultit foarte mult piscile in zona, desi sunt si caini cam pe la fiecare casa. S-au mutat unii la cateav case distanta de mine, care au adunat si au lasat sa se puiasca o gramada de matze. Nu le sterilizeaza, motanii sunt agresivi, in general lasate cam de izbeliste, nu prea hranite, nu prea ingrijite.

 

 

 

Ma bucur sa aud ca domnisoara ta e relaxata legat de EN. Asa si trebuie sa fie, increzatoare si cu moralul sus! 

 

 

Dana, eu batalia cu machiajul am pierdut-o demult!  (e drept ca a mea a inceput in clasa a 9-a) . Reusesc sa o mai conving uneori ca e prea mult  sau nepotrivit locului si momentului. Dar cert e ca nu iese din casa nicaieri fara o dunguta cu eyeliner macar. Cinstit recunosc insa ca ar putea face o cariera din pictat ochi. Are talent, dexteritate, mana sigura. 

 

Judoka, mi-ai amintit ca l-am rugat pe Rares sa isi scoata din sertarele de la birou ce nu ii trebuie, sa faca loc pt cartile si caietele de anul asta. Ia sa ii amintesc azi-maine! 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Vouchere materna

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:48

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -