Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 3 voturi

Razboi in Europa


1199 raspunsuri la acest subiect

#891
Amaryllis1

Amaryllis1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 337 mesaje

Postat 06 mai 2022 - 06:34

Sanctiunile economice totale pot fi extrem de eficiente. In ziua de azi razboiul costa.  Nu numai ca nu exista dar chiar toata  politica economica a lumii se schimba pe zi ce trece astfel incat sa nu se devalorizeze rubla.  Grija ce se va mari bineinteles din moment ce moneda platii acceptata de marii " democrati" ai lumii este rubla. 

Si modul cum popolulatia este manevrata pentru a sta cu frica rusului cel rau si a vota criminalii occidental  ce doar castiga din razboi as putea spune ca este gretos daca nu ar fi inspaimantator.


Editat de Amaryllis1, 06 mai 2022 - 07:22 .


#892
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 06 mai 2022 - 11:19

Sanctiunile economice totale pot fi extrem de eficiente. In ziua de azi razboiul costa. Nu numai ca nu exista dar chiar toata politica economica a lumii se schimba pe zi ce trece astfel incat sa nu se devalorizeze rubla. Grija ce se va mari bineinteles din moment ce moneda platii acceptata de marii " democrati" ai lumii este rubla. Si modul cum popolulatia este manevrata pentru a sta cu frica rusului cel rau si a vota criminalii occidental ce doar castiga din razboi as putea spune ca este gretos daca nu ar fi inspaimantator.

 

mai devreme ai spus:

 

Eu continui sa nu inteleg totusi de ce lumea raspunde cu argumente economice la o problema de viata si de moarte .

 

Ca acum sa spui ce bune sint sancțiunile economice! 
 

ce soluții ne economice ar fi și cine ar trebui sa le aplice?



#893
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 mai 2022 - 11:24

Nu știu la ce te referi? Ceva ilegal? 
 

Vad ca nimeni din cei ce tot cer sa se facă ceva, nu vor sa spună la ce anume se referă, in afara de sancțiunile economice. Cine și ce sa facă, concret?

 

Se refera la adormirea definitiva a lui Putin.

Toti doresc asta, dar sa o faca ai lui.

 

Daca se produce kill-ul din afara consecintele vor fi si mai grave. Deci pas.

 

====

Nu exista solutie corecta  la problema asta.

Michelle, esti tare optimista.



#894
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 06 mai 2022 - 11:52

Se refera la adormirea definitiva a lui Putin. Toti doresc asta, dar sa o faca ai lui. Daca se produce kill-ul din afara consecintele vor fi si mai grave. Deci pas. ==== Nu exista solutie corecta la problema asta. Michelle, esti tare optimista.

 

unii văd prea multe filme cu agentul 007!  [:)]



#895
Amaryllis1

Amaryllis1

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 337 mesaje

Postat 08 mai 2022 - 08:15

mai devreme ai spus: Eu continui sa nu inteleg totusi de ce lumea raspunde cu argumente economice la o problema de viata si de moarte . Ca acum sa spui ce bune sint sancțiunile economice! ce soluții ne economice ar fi și cine ar trebui sa le aplice?
Nu ma refeream la sanctiuni ci la raspunsurile pur si simplu ce se dau ca explicatie a situatiei de catre omul de rand. La educarea masei , nu la sanctiunile Rusiei ce ar trebui puse de catre mai mari lumii dar  nu se impun nu cumva sa piarda cineva . Ca si aici la acest subiect : spui de ce sa nu fie izolati total si sa nu se mai cumpere nimic absolut rusesc si raspunsul este : ramanem fara ulei ( lipsuri economice) , va creste pretul incalzirii ( raspuns economic), s.a. Alt exemplu : se consuma o groaza de combustibil cu plimbarile OK? Din asta bineinteles se si castiga binisor. In epoca covid ne au inchis in casa , li s a parut un motiv pertinent dar acum nici macar o minima restrictie ceva, orice sa vedem ca am economisi putin pentru a nu plati 3 ruble ci doar una rusului. De ce nu se limiteaza fortat si acum macar ceea ce se face de placere ? Nu nevoi esentiale ale occidentalului ,of course , asta nici gand. Raspunsul : pentru a nu suferi economia. Incredibil da mi se pare Manipularea este noul mod de conducere a lumii

Editat de Amaryllis1, 08 mai 2022 - 09:16 .


#896
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 08 mai 2022 - 12:16

Nu ma refeream la sanctiuni ci la raspunsurile pur si simplu ce se dau ca explicatie a situatiei de catre omul de rand. La educarea masei , nu la sanctiunile Rusiei ce ar trebui puse de catre mai mari lumii dar  nu se impun nu cumva sa piarda cineva . Ca si aici la acest subiect : spui de ce sa nu fie izolati total si sa nu se mai cumpere nimic absolut rusesc si raspunsul este : ramanem fara ulei ( lipsuri economice) , va creste pretul incalzirii ( raspuns economic), s.a. Alt exemplu : se consuma o groaza de combustibil cu plimbarile OK? Din asta bineinteles se si castiga binisor. In epoca covid ne au inchis in casa , li s a parut un motiv pertinent dar acum nici macar o minima restrictie ceva, orice sa vedem ca am economisi putin pentru a nu plati 3 ruble ci doar una rusului. De ce nu se limiteaza fortat si acum macar ceea ce se face de placere ? Nu nevoi esentiale ale occidentalului ,of course , asta nici gand. Raspunsul : pentru a nu suferi economia. Incredibil da mi se pare Manipularea este noul mod de conducere a lumii

Și ce răspunsuri  ai prefera sa auzi? Ce măsuri ne-economice ai vrea sa vezi?
 

sa știi ca aici benzina și motorina sint extrem de scumpe și marea majoritate nu se plimba de plăcere. Servici și cumpărături. Atit. Circula și bancuri pe tema asta. Sint de-acord ca țările EU ar putea sa sancționeze Rusia și mai mult.

Miniaturi atasate

  • 975F557C-90D4-45BD-A6F5-651F0FF2680B.jpeg
  • 5FD677F3-147E-4F1B-844A-CBB5BC387C77.jpeg


#897
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 09 mai 2022 - 19:22

Ați văzut demonstrația lui Putin de azi? Toți cei ce au fost acolo cu steaguri și pancarte ar trebui judecați pentru complicitate la genocid și trimiși in lagăre de munca pe viața. Toți pina la unul! Ca așa cum s-au mobilizat sa fie prezenți, se puteau mobiliza sa nu se ducă acolo și Putin s-ar fi trezit cu tribunele goale. Toți ce au mers acolo sint complici.



#898
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 09 mai 2022 - 20:02

Letitia, e posibil sa fi fost duși acolo, cum era pe vremea “noastră”. N-am văzut demonstrația, e doar ce ma gândesc eu. 



#899
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.257 mesaje

Postat 09 mai 2022 - 22:10

Letitia, e posibil sa fi fost duși acolo, cum era pe vremea “noastră”. N-am văzut demonstrația, e doar ce ma gândesc eu. 

Cum adică “duși”? Și dacă TOTI refuzau sa se lase duși, ce putea Putin sa le facă?



#900
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.699 mesaje

Postat 09 mai 2022 - 23:25

P nu e singur in toata povestea asta.
 Sunt mulți care îl susțin cu convingere fără sa le pună cineva pistolul la cap.

Atitia rusi cred ca invazia e îndreptățită si U trebuia adusă pe calea dreapta. 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Eco

    Anamaria1706
    - Astăzi, 16:12

  • Usor usor..

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 15:42

  • 28 de saptamani

    kiki_2024
    - Astăzi, 15:27

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -