Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pachețele de primavara cu legume taiate a la (King) Julien


626 raspunsuri la acest subiect

#531
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 02:59

Ella, mulțumesc, și eu am primit ieri vederea.

 

Frumoasă vacanță ați avut. Eu la faza cu șopârla însă aș fi luat-o la sănătoasa. Am văzut șopârle mici în Cuba, Dominicană, Mexic, dar nu intrau în cameră.

 



#532
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 09:48

Bună ziua!

 

Laura, Multumesc! [flo2]  nu ti-e dor de ai tai mici, mai ales cand o vezi pe nepotica? eu o mai am pe Iuli mai mică, dar C e deja independentă și așa de mare...

 

Monica, C a alergat la 200 și 300 cu toate ca ar fi vrut 800 dar antrenorul a hotarat asa...oricum era cu pastilele si allegel-ul după ea. vineri avem programare iar la medicul de recuperare sa vedem ce proceduri ii mai da de facut. pe 4 iunie are cros.

 

Strumphy, am facut o serie de proceduri pentru o hernie de disc L1L2. am facut terapie cu unde scurte, curent, masaj...mai am de facut cateva sedinte terapie tecar si cred ca o sa ma duc si la techirghiol la namol...varsta, ce sa fac [:-)))]

Iulica a facut 6 ani si in septembrie merge la scolita. Stiu, si eu sunt in negare...parca ieri eram stresata cu sarcina cu probeleme, nasterea. 

acum programam petreceri, serbari etc. pe 18 are sedinta foto cu robă. 

 

zi buna tuturor!



#533
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 10:35

Bună ziua!

 

Laura, Multumesc! [flo2]  nu ti-e dor de ai tai mici, mai ales cand o vezi pe nepotica? eu o mai am pe Iuli mai mică, dar C e deja independentă și așa de mare...

 

Ba imi e tare dor de ei mici, veseli , jucandu-se impreuna si stand la poze. M-am uitat o gramada pe poze din urma cu 12-14  ani (le am puse undeva online si mi-a trimis platforma mail cu remainder ) . Am noroc ca nu sunt niste adolescenti foarte uraciosi (si convinsi ca ma'sa nu stie nimic si e doar in calea fericirii lor), mai primesc cate o imbratisare spontana. Inca ma cauta cand au nevoie de confort si alinare. 



#534
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 10:43

Monica, Magdalena tace și face :))). Suedezii nu prea vb multe, e o hotărâre mai complicata și o va anunța când va fi hotărâtă. Vom vedea. Eu înclin sa cred ca da. Azi e Boris in vizita la Magduța noastră, Pt suport :). 
 

 

 

:)))) Am inteles, inca mai dezbat.

Finlanda a dat unda verde, au zis ca vor sa adere.

 

https://www.libertat...ra-nato-4124233



#535
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 10:50

Hello,

 

Mi-am facut inca o cafea si o savurez langa o portie de tiramisu si imi fac planul cu ce treburi am de facut azi. Parca peste noapte dupa cele 2 ore de ploaie de ieri au crescut toate florile, iarba... s-au deschis cativa boboci de bujori, clematis, alliums, geums.... parca si pasarelele canta mai cu spor. Ieri dupa ploaie cantau atat de tare. Oare de ce dupa ce ploua le auzim cantand mai tare? Ori o fi doar in urechile mele obosite?

 

Azi ultima zi de examene pentru mandra. Abia s-a trezit de dimineata si a mormait si fost cu capul in nori pana a iesit pe usa. E foarte obosita. 

 

Monica, examenele sunt SATs care se dau in anul 2 si anul 6 din scoala primara. Miss e ultimul an de scoala primara, anul 6, din toamna incepe secundara. Aceste examene sunt nationale dar nu conteaza pentru vreo admitere undeva, se verifica progresul si cunostintele. Fetele tale cum mai sunt? Eu de nepoata mea nu mai stiu nimic, nu prea apuc sa vorbesc cu sora mea care e prinsa rau de tot cu job ul care ii mananca zilele si mai ales noptile ca sta pana tarziu de tot, 3-4 dimineata, cu nasul in laptop sa munceasca. E atat de obosita si incearca sa jongleze cu atat de multe task uri de nici nu stiu cand apuca sa manance ori sa doarma cat de cat.

 

Silvi, deci si tu esti sarita de pe disc, ca mine [nebu] Cate proceduri mai ai de facut? Am auzit de termenul asta si pe la mama, dar sincer nu m-am gandit ca ai probleme cu coloana. Cat despre varsta, tu vorbesti? Ai uitat ca esti cea mai tinerica de pe ghetar? [:p] 

 

Ella, la cat de obosita sunt nu e de mirare sa fi scris bors cu iepuri in loc de ierburi. Bors o sa fac cu iepuri daca ii gasesc in gradina mea. Pusca imi lipseste. [:D]  Tu mergi in vacanta la alergat maratoane ori la lenevit ca soparla aia pe tavanul camerei?  [fri]  Eu una cred ca alergam mai ceva ca la maraton daca gaseam vreo soparla la mine in camera. Am oroare de reptile, de orice fel.... 

 

Mihaela, am incurcat borcanele... deci masina era pentru tine! Eu nu as schimba-o daca nu e musai, doar daca ar fi mult mult mai economa fiind electrica? La cat s-au scumpit acum carburantii.... every little helps  [bib]

 

Hm... oare ce am mai citit? Nu mai stiu ca mi-s turta de oboseala. Aseara m-a durut rau umarul drept, picioarele si capul si tot, cu greata si tot tacamul. Daca nu ar fi spitalul la 45 min cu masina de noi mai ca mi-as face abonament.  [batcap]  [:-)))]  Mai bag cate un cocktail de pastile, mai trec o noapte, o zi... si tot asa pe repeat.... 

 

Am terminat cafeaua, ma duc afara la florile mele.

 

O zi frumoasa!  [flo2]



#536
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 10:52

Si la noi e mai dificil... e peroada 14-15 ani... inceptul adolescentei...

Mai sunt si fetele si toane, cu tot felul de idei...

Sunt independente la anumite lucruri...

Ana e ceva mai capoasa, Andreea e mai maleabila.

 

Eu am fost genul cuminte, nu am creat probleme nimanui :))) Am fost un copil cam timid, fetele nu sunt chiar asa (asta e bine). Si in viata de zi cu zi, eu sunt o fire mai moale, mai potolita...o fi bine, o fi rau? haabr nu am, asta sunt :))) Doar ca nu am experienta proprie in ceea ce priveste rebeliunea copiilor...

Ba imi e tare dor de ei mici, veseli , jucandu-se impreuna si stand la poze. M-am uitat o gramada pe poze din urma cu 12-14  ani (le am puse undeva online si mi-a trimis platforma mail cu remainder ) . Am noroc ca nu sunt niste adolescenti foarte uraciosi (si convinsi ca ma'sa nu stie nimic si e doar in calea fericirii lor), mai primesc cate o imbratisare spontana. Inca ma cauta cand au nevoie de confort si alinare. 



#537
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.190 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 11:03

Mersi de intrbebare, fetele sunt bine, cu scoala in mare parte, asteapta vacanta mare :))

Ma rog, pt Andreea, va veni dupa examen. Mai avem fix 1 luna. Lucreaza de zor la testele de antrenament postate de minister, e la zi cu astea din 2022, le-a facut si pe cele din 2021... eu zic sa se descurca si sper sa aiba o zi buna atunci cand va fi examenul, sa fie atenta si concentrata. In rest, eu zic ca s-a pregatit (si inca se pregateste), mai mult nu am ce sa-i cer. A fost constiincioasa cu scoala si s-a ridicat mult la romana si mate, mai avea mici lipsuri, cauzate si de scoala online si de fpatul ca mai uitase notunile anterioare...

 

In rest, a mai mers la antrenamente, am considerat ca ii fac chiar bine, se mai aeriseste la creier dupa scoala-meditatii-romana-mate, amandoua mai ies cu colegi, prin parc, pe la cate un film chestii de genul asta...

 

Succes SOphiei pe mai departe!

 

Nasol la sora ta la job... nu suna bine un program atat de incarcat, pana noaptea tarziu :(( . Sper sa fie doar o etapa trecatoare...

Bafta si nepoatei, Adelinei, e de aceeasi varsta cu Andreea  [flo2]  2 zile diferenta.

Monica, examenele sunt SATs care se dau in anul 2 si anul 6 din scoala primara. Miss e ultimul an de scoala primara, anul 6, din toamna incepe secundara. Aceste examene sunt nationale dar nu conteaza pentru vreo admitere undeva, se verifica progresul si cunostintele. Fetele tale cum mai sunt? Eu de nepoata mea nu mai stiu nimic, nu prea apuc sa vorbesc cu sora mea care e prinsa rau de tot cu job ul care ii mananca zilele si mai ales noptile ca sta pana tarziu de tot, 3-4 dimineata, cu nasul in laptop sa munceasca. E atat de obosita si incearca sa jongleze cu atat de multe task uri de nici nu stiu cand apuca sa manance ori sa doarma cat de cat.

 

 

 

 



#538
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 11:12

Hello,

 

Silvi, deci si tu esti sarita de pe disc, ca mine [nebu] Cate proceduri mai ai de facut? Am auzit de termenul asta si pe la mama, dar sincer nu m-am gandit ca ai probleme cu coloana. Cat despre varsta, tu vorbesti? Ai uitat ca esti cea mai tinerica de pe ghetar? [:p] 

 

 

 

Strumphy, sunt sărită de pe disc, de pe fix, de pe șine... [:-)))] am probleme de tot felul. am scrsi pe aici mereu, cred ca eu ma plang cel mai mult. la unele le-am mai găsit rezolvare, la altele incă nu. 



#539
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 11:16

am vrut sa zic si de soparla dar am uitat.

noi am avut o soparla in camera in grecia. l-am pus pe dl sot sa o scoata afara. a alergat dupa ea, s-a bagat dupa frigider. intr-un final a scos-o pe terasa si dupa ceva vreme a venit inapoi. sau poate era alta...

m-am dus la receptie sa ma plang si au ras de mine [:)]



#540
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 12 mai 2022 - 11:55

Si eu sunt cu sfanta migrena care tine invariabil 3 zile. A inceput ieri, deci maine sunt gata.

Acum astept la service sa-mi schimbe cauciucurile. Am decis ca daca fac schimbul de roti, vine si vara  [:D] .

 Laura, Monica, pai sunteti fericite daca ado nu-s uraciosi, ba chiar mamosi. Eu n-am parte de asa ceva. Ai mei imi fac parul cret  [zirea] . O trece, o fi mai rau...am mare nevoie de rabdare si nervi tari  [help] .

Spor la invatat copiilor cu examene.

Mai am o vara de respirat si de la toamna o iau si eu de coada cu examenul lui Andrei. Brrr...de-ar tine vara mai mult ..

Ella, ce vacanta frumoasa! Sa va fie de bine. Si noi am locuit cu soparlele in camera in Grecia. Dar erau mici si dragute. Nu ne deranjau.




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -