Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 2 voturi

Jurnal de pandemie editia 2022


724 raspunsuri la acest subiect

#1
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 03 ianuarie 2022 - 23:18

Faceți cunoștința cu noua varianta Franceza…. Nu s-a lăsat mult așteptata!

 

https://www.examiner...ations-22634183

Miniaturi atasate

  • 984BD2D5-C5C0-413A-BF01-641DB476F9F0.png

Editat de Letitia1, 03 ianuarie 2022 - 23:19 .


#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 12:04

Editia 2022 sa fie noroc!



#3
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 12:12

Editia 2022 sa fie noroc!

Asa sa fie!!! [cheers]



#4
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 12:13

Editia 2022 sa fie noroc!

Nu a inceput fantastic, dar sa speram ca anul asta scapam de mizeria asta!  [flo2]



#5
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 21:07

Noi am fost norocoși sărbătorile astea. Boris nu a cedat lui Dr Doom and Dr Gloom și nu a impus mai multe restricții decit masca obligatorie in anumite spații închise (care n-a redus infestația absolut deloc, ca am fi auzit dacă ar fi redus-o) și lucratul de acasă acolo unde e posibil, care e mai mult un sfat decit lege, nu e obligatoriu. Nu am avut resctricții la mers la bar, restaurant, cite persoane sa vedem, etc. Minunat! 
 

Azi am avut un update, bine-nțeles Boris flancat de aceiași Gloom and Doom doctori care ne spuneau sub ce presiune  e NHS (care btw e sub presiune in fiecare iarna,  e o instituție cu picioare de lut care ar trebui desființată), cu staff lovit de covid, cu 61%. din pacienti in ICU nevaccinati și 91% din pacienti fără al treilea vaccin. Avem 9 milioane de persoane nevaccinate care pot umple spitalele! Și din cauza asta noi, marea majoritate trebuie sa avem restricții ….. Nu mai putem contiua așa. Din cauza unor idioți nevaccinati, 50 de milioane de oameni nu își pot relua viața normala! E de neconceput! 
 

Voi din alte tari super vaccinate cum vedeți aceste lockdownuri fără rost? 


Editat de Letitia1, 04 ianuarie 2022 - 21:09 .


#6
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 22:04

Si nu a fost bine asa?

 

Dupa 2 ani si vaccin la discretie fiecare stie cu cine trebuie sa se intalneasca si unde poate sa mearga. 



#7
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.253 mesaje

Postat 04 ianuarie 2022 - 22:45

Si nu a fost bine asa?

 

Dupa 2 ani si vaccin la discretie fiecare stie cu cine trebuie sa se intalneasca si unde poate sa mearga. 

Bine-nțeles! Nanny state sau dictatura sa își facă culcuș in alte tari, nu aici! 



#8
alicia1976

alicia1976

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 957 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 08:22

Noi am fost norocoși sărbătorile astea. Boris nu a cedat lui Dr Doom and Dr Gloom și nu a impus mai multe restricții decit masca obligatorie in anumite spații închise (care n-a redus infestația absolut deloc, ca am fi auzit dacă ar fi redus-o) și lucratul de acasă acolo unde e posibil, care e mai mult un sfat decit lege, nu e obligatoriu. Nu am avut resctricții la mers la bar, restaurant, cite persoane sa vedem, etc. Minunat! Azi am avut un update, bine-nțeles Boris flancat de aceiași Gloom and Doom doctori care ne spuneau sub ce presiune e NHS (care btw e sub presiune in fiecare iarna, e o instituție cu picioare de lut care ar trebui desființată), cu staff lovit de covid, cu 61%. din pacienti in ICU nevaccinati și 91% din pacienti fără al treilea vaccin. Avem 9 milioane de persoane nevaccinate care pot umple spitalele! Și din cauza asta noi, marea majoritate trebuie sa avem restricții ….. Nu mai putem contiua așa. Din cauza unor idioți nevaccinati, 50 de milioane de oameni nu își pot relua viața normala! E de neconceput! Voi din alte tari super vaccinate cum vedeți aceste lockdownuri fără rost?

 

La fel ca tine, fara rost. Si aici se vaita ca sistemul medical e la limita, ca sint paturile ocupate, angajatii sint infectati si de accea in carantina. Eu chiar ii cred ca asa e insa nu pricep de ce "cel mai bun sistem medical din lume (si cel mai scump probabil)" nu e in stare sa se organizeze. Asigurarile medicale sint infiorator de mari (pentru cei care platesc of course). De la inceputul pandemiei s a argumentat cu sistemul medical la limita, 2 ani mai tirziu e la fel de "la limita". Nu e mai ieftin sa extinzi paturi de spital/ATI decit sa blochezi o tara intreaga si sa i pui economia la pamint? 

 

In timp ce in Franta si UK s au raportat 100-200 k/zi de cazuri noi, aici erau 10 k. Initial au zis ca la noi sint restrictii si d aia avem asa putine cazuri, apoi au recunoscut ca raportarea cazurilor in timpul vacantei de craciun nu functioneaza cum trebuie


#9
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 09:55

Vrem dreptate, dar nu pentru catei.

 

https://news.sky.com...n-open-12508897



#10
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 05 ianuarie 2022 - 09:57

 

La fel ca tine, fara rost. Si aici se vaita ca sistemul medical e la limita, ca sint paturile ocupate, angajatii sint infectati si de accea in carantina. Eu chiar ii cred ca asa e insa nu pricep de ce "cel mai bun sistem medical din lume (si cel mai scump probabil)" nu e in stare sa se organizeze. Asigurarile medicale sint infiorator de mari (pentru cei care platesc of course). 

Alicia, despre sistemul din care tara vorbesti? 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -