Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#71
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 08 ianuarie 2022 - 15:20

Mulțumesc Viviana, sa îți trăiască surorile! Mătușa mea, sora lui tata era din 5 Ianuarie. Tata a murit pe 4 și a fost înmormântat pe 6 Ianuarie, Mătușa mea a zis ca asta i-a pus capac, n-a mai putut sa se bucure de ziua ei după asta. A trăit încă vreo 15 ani după tata. 



#72
ziki

ziki

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.510 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 12:44

Ziua buna, Pinguinele!

 

Multumesc mult pentru urari, dears! Sa fie, sa se implineasca, si sa avem toate un an plin de impliniri inainte!

 

La multi ani surorilor voastre, Mihaela si Viviana. Mihaela, eu sunt generatia '85 - sunt in aceeasi zi cu sora ta?  [cheers]

 

Nu e al meu, bineinteles, dar va las un tort pentru toate capricornutele perioadei. Al meu a fost cu Baileys si pere, dar persoanele minore cu care locuiesc au fost atat de grabite sa ma puna sa suflu lumanarile ca sa-l mancam mai repede, ca n-am apucat sa-i fac macar o poza ca lumea.

 

Screenshot.png

 

Va urez o zi minunata! [flo2]


Editat de ziki, 09 ianuarie 2022 - 12:47 .


#73
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 12:59

Ziki, ești Tinerica! [flo2] 

Sora mea e din ‘78 :). Dar din aceeași zi cu tine. 



#74
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 13:06

La noi a nins și ninge. Silvia l-a dus pe ovi la job azi dimineața (e de garda) și a plecat cu prietenul ei cu mașina pe Fårö. E prima data când merge așa departe și conduce ea, sunt 70 km de condus plus luat un mic feribot. Ne-a trimis poze când au urcat pe feri. 
Eu aveam aseară emoții, eram gata sa ii spun ca nu ia mașina, ca mi-e frica. Saptamana asta au fost doua accidente grave pe insula, unul mortal. Tatăl ei calm povestea cu ea, ii explica cum sa conducă, ce sa facă…îl întreb dacă e Ok Pt el sa meargă copiii așa drum lung pe așa condiții. El îmi zice “știu ei ce fac”. Sper. 
Au luat si mâncare cu ei, Silvia a făcut salata de ton si niște bile cu cocos ca desert. Abia aștept sa o vad acasa :). 
 

Duminica frumoasa! 
 



#75
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 21:15

Ella, care sunt conditiile de intrare in Elvetia? Trebuie test?



#76
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 ianuarie 2022 - 13:14

Coca, tb test doar daca vii cu avionul sau autocarul. PCR (72 ore) sau antigen (24 ore). 

 

Pt toata lumea, tb completat formularul de intrare : https://swissplf.adm...in.ch/formular

Editat de Ella73, 10 ianuarie 2022 - 13:20 .


#77
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 ianuarie 2022 - 13:17

Si conditiile de intrare in tara, nu stiu de ce nu apare link-ul in mesajul anterior : 

 

https://www.bag.admi...inreisende.html



#78
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 ianuarie 2022 - 13:18

Ziki, la multi ani  [artif] sanatate, fericire si multa iubire  [flo]



#79
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 10 ianuarie 2022 - 13:34

Servus pinguini

 

Am avut un weekend fain : vineri am revenit acasa aproape de miezul noptii...sambata m-a pocnit migrena, asa ca pana dupa-masa am dormit, dupa m-am uitat la Netflix..

Ieri am fost la plimbare pe partia de schi (vremea nu a fost ft buna, dupa ce-am ajuns la 2000m, a inceput sa ninga si sa bata vantul...nu prea erau schiori, majoritatea cu saniutele si la plimbare); mi-a facut ft bine plimbarea, 3 ore la aer curat  [:)] dupa ne-am oprit la barul hotelului unde am fost de ziua mea; cand am ajuns acasa, am facut repede o ciorba cu dovlecei, cartofi si multa smantana  [:)] era in program pt sambata, dar migrena mi-a dat planurile peste cap  [zirea]

 

Aseara incepuse sa ninga ca in povesti, spre bucuria pisicii, care topaia precum un iepure prin zapada  [cupisi]

Acum s-a cam dus zapada, s-a incalzit. 

 

La servici a inceput nebunia...dar imi place asa, altfel e plictisitos, vorba Marciei  [:D]

 

Marcia e bine, a primit permisul de sejur. Sa vad daca redeschid coreenii granitele (pt cei care au rude acolo, pana pe 3 februarie au anulat exceptia de la carantina...acum chiar daca esti vaccinat, tot tb sa stai in carantina 10 zile). As vrea sa ajung de ziua ei acolo. Sa vedem acum. 

 

La noi vor sa reduca izolarea/carantina de la 10 la 5 zile. Asta pt ca incepe sa se simta lipsa personalului in multe domenii. Miercuri decid cei din confederatie.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 10 ianuarie 2022 - 13:35 .


#80
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 ianuarie 2022 - 13:52

La noi au redus izolarea (test pozitiv) la 10 zile (nevaccinati) si 7 zile (vaccinati/trecuri prin boala), pana acum era 14 zile.

Ce ma seaca rau de tot este ca au bagat carantina si pt vaccinati/ trecuti prin boala (carantina, adica daca ai fost contact al cuiva testat pozitiv, nu pozitiv tu, cu aia eram de acord, punctul de mai sus). 7 zile nevaccinati, 5 zile vaccinat sau trecut prin boala. Pana acum ultimii nu erau plasati in carantina, erau in izolare doar daca prezentau simptome si aveau test pozitiv. Acum, ce ghinion a avut omul, gata sa inchis in casa, chiar daca e negativ.... :(




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -