Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#51
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 06 ianuarie 2022 - 14:13

Ziua buna. 

 

Azi sunt liberă. Am in plan niște șnițele și o plimbare in ger :). Cred ca le iau in ordine inversa ca altfel ajung sa ma plimb pe bezna și atunci nu pot merge in pădure. 
 

Dupamasa vreau sa vorbesc puțin cu prietena mea din Ro. Și-a rupt mâna chiar înainte de Crăciun și sta 6 săptămâni acasa și cu mâna in gips. Se plictiseste :). 
 

La job sunt foarte foarte foarte ocupată, foarte multe analize la care firma schimba metoda și ca atare trebuie verificată fiecare. Verificarea asta înseamnă un raport statistic comparativ între rezultate de la metoda veche și cea noua. Unele din ele pot însemna și schimbare de nivel de referință (cred ca așa ii spune in Ro? La acele rezultate care se încadrează in normal) și acolo e mai complicat. Totul trebuie făcut in dublu, la minim 20 de pacienți, sa acopere toate valorile întâlnite, extreme, etc. Am uneori de făcut diluări, ca sa obțin nivele cât de scăzute posibil. La nivelele ridicate e mai greu, mai am controale externe care au valori ridicate sau calibratori. In fine, asta e noua mea munca și îmi place. Doar ca e mult și eu sunt noua, fără ajutor. Încerc sa le fac bine, pana acum am dus la capăt o analiza, aștept validarea medicului consult. Mai am vreo 6 analize începute, vor urma in cursul anului și altele. 
 

Gata, v-am plictisit destul :)). 
 

Zi frumoasa! 
 



#52
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 06 ianuarie 2022 - 15:50

buna fetelor!

 

v-am citit pe fuga. s-a comprimat timpul cred...ca nu reusesc sa fac mai nimic cu toate ca de stat nu stau ...azi a trebuit sa fug si pana la dentist. mare lucru nu am rezolvat. mi-a facut o chestie provizorie dar cica va trebui sa renunt la un dinte si sa imi faca un implant. 

 

la munca e nebunie mare, acasa verificat teme cu C seara, joaca cu mica...vreau vacanta!



#53
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 09:32

La multi ani, Ioana si Ioan[disco]  [cheers] Sa traiti sanatosi multi ani frumosi!  Asteptam tort! [:p] 



#54
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 10:01

La multi ani celor care poarta numele Sfantului Ioan!



#55
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 10:02

La multi ani cu sanatate si numai bine, Ioana!

 

La multi ani cu sanatate tuturor sarbatoritilor de azi!



#56
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 10:02

Buna ziua!

 

Pe fuga v-am citit si eu in ultimile zile. Am avut ceva de lucru deoarece au fost ceva modificari in structura organizatorica.

 

Azi, fiind Sf. Ioan se incheie seria sarbatorilor de iarna. Sunt trista ca nu am vazut zapada zilele acestea.

 

Cam atat de la mine.


Editat de laura78nico, 07 ianuarie 2022 - 10:05 .


#57
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 10:30

Buna si La muiti ani sarbatoritilor!

 

Laura, de muuulti ani nu a mai fost zanada in prima parte a iernii, care include si sarbatorile. Nici nu mai imi aduc aminte de cand. De obicei ceva zapad apare spre sfarsit de ianuarie- februarie, uneori inceput de martie... s-a mutat iarna putin mai incolo, in timp.

ASa am observat (vorbesc de orasele de campie, nu de munte).



#58
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 10:55

La multi ani, Ion si Ioana!

 



#59
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 11:00

La mulți ani celor care sărbătoresc azi!  [flo2]



#60
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 07 ianuarie 2022 - 11:12

A fost o alta noapte geroasa in sat la noi si acum iese soarele. Mi-a fost lene si nu am iesit la plimbare. Ieri dupa revenirea de pe campurile inghetate abia m-am incalzit, asa rau imi intrase frigul in oase. Ar fi trebuit sa bag un vin fiert la gura sobei si ma incalzeam instant.  [alcool]   A nins putin dupa amiaza dar nu s-a asezat. Sophia dimineata a avut balti inghetate de spart pana a venit autobuzul sa plece la scoala. Desi mi se plange ca o doare un picior si un calcai tot a sarit in balti sa sparga gheata. I-am spus ca daca o tot doare si in weekend o sa sun luni la dr. de fam. Cred ca pana Luni ii trece.  [:D]

 

Azi imi vine o comanda de niste scule de le-am comandat pentru gradina si abia astept sa ma apuc de treaba. Saptamana ce vine avem programat sa vina firma contractata sa ne taie copacul din fata casei si gardul viu si sa punem gard nou. A trebuit sa asteptam dupa aprobari si inainte de Craciun am primit ok ul. Abia asteptam sa scapam de jungla, sa se faca lumina.  [pk]   Dupa aia o sa trebuiasca sa trag draperiile mai des sa nu isi bage nasul tot satul la mine-n casa [:-)))]  Glumesc, la cat de mare e satul si la cat de obisnuiti suntem dupa 10 ani de Londra cu geamurile chiar in strada, nu avem nici o problema de genul asta. O sa fie asa fain cu mai multa lumina in casa ca tare e intunecat acum iarna cand soarele nu se ridica prea sus. O sa am si mai mult loc sa imi pun flori in gradina din fata casei si mai vreau sa imi pun un trandafir agatator pe peretele casei de la strada si nu stiu ce culoare sa aleg. Avem deja unul roz pe coltul casei de se intinde pe peretele spre curtea interiora, deci nu stiu ce culoare si soi sa imi aleg pentru fata casei. In Londra aveam unul rosu superb de inflorea din Mai pana prin Iulie parca si facea foarte multe flori. Am vazut in sat unul potocaliu/piersica mai bine spus tare frumos si parca m-ar tenta si culoarea asta. Ehh oi vedea ei, oricum e tot un curcubeu in gradina mea.  [biz]

 

Apropo de flori voiam sa va zic de orhideea mea cymbidium pe care nu stiu cum am reusit sa o omor pe jumatate. Eu am crezut ca ii fac o favoare si o pun pe un birou langa un calorifer sa ii fie cald si bine  [batcap]  [:-)))]  Pacat ca am citit cum se ingrijeste si in ce conditii ii place abia dupa ce i-au cazut bobocii pe jumatate. E atat de mare si frumoasa si mi-a daruit-o Mr. inainte de Craciun si eu nu am stiut cum sa am grija de ea.  [smulgpar]  Am mutat-o si sper sa ii mearga mai bine de aici inainte, dar nu bag mana in foc ca nu ma pricep deloc la plantele de interior. Nu ca as fi maestra nici la cele din gradina, dar din greseli invata omul!  [ups]

 

Nu mai trancan, ma duc sa imi gasesc de treaba ca am destula dar si foarte multa lene si chiar parca ma doare.  [fri]  [:-)))]  

 

O zi frumoasa!  [flo2]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -