Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#271
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 23 ianuarie 2022 - 18:54

Seara buna! 
 

Am făcut un lucru bun azi: am rezervat un hotel Pt 3 nopți in Oslo la început de Martie! Abia aștept sa mergem! 



#272
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.928 mesaje

Postat 23 ianuarie 2022 - 21:39

Mihaela, ce bine! 

Și eu vreau să rezerv ceva în prima săptămână din

 martie, avem vacanță.

Nu am plecat niciodată altundeva decât Caraibe, nu în fiecare an bineînțeles. Acum aș vrea să închiriem un chalet câteva zile.

 

La mine weekend cu stat în casă (ieri am avut -25). Am avut ceva de lucru pentru școală, treburi gospodărești și multă leneveală apoi. Urmează o săptămână amestecată, o ședință lungă mâine, un curs miercuri iar vineri zi pedagogică.

 

Să aveți o săptămână cu spor!



#273
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 23 ianuarie 2022 - 21:44

Mihaela, super! Sa aveti vacanta frumoasa!

La noi tema e: ziua ninge, seara ninge, dimineata ninge iara! De 3 zile incoace. E prima data cand nu ma bucura treaba asta. Nu putem pune gardul, deci nu putem aduce cainele. Pe langa faptul ca ne e dor de el, costa statul asta departe de casa.



#274
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 23 ianuarie 2022 - 23:30

Mersi! Sper sa fim Ok pana atunci și sa putem merge. Am luat hotel cu anularea rezervării gratuit pana la ora 14 in ziua plecării. Noi vom pleca la 7 cu vaporul deci vom știi dinainte :).

 

edit: in sfârșit am curaj și eu sa plec undeva, in afara țării. Spaima mea cea mai mare era sa ma/ne îmbolnăvim de covid undeva intr-o țara straina. Eu am trauma cu accidentul lui Ovi din Thailanda. 


Editat de mihaela_s, 24 ianuarie 2022 - 00:31 .


#275
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 24 ianuarie 2022 - 12:15

Servus pinguini

 

Am petrecut un weekend fain  [:)]

Sambata la vecini, simpatica mama prietenei nepotului, ne-a placut mult de ea...a venit la 3 ani aici cu parintii, e de varsta lui Marco...prietena frumoasa si vorbeste perfect engleza  [:)]

Ieri ne-am odihnit, iar dupa-masa ne-am plimbat pana la mexicani...era frig, dar ne-a prins bine plimbarea (aer curat si miscare)...daca nu ploua, nu ne deranjeaza sa mergem pe jos.

 

Saptamana viitoare aflu daca pot merge la mandra sau nu. Atunci vor decide referitor la carantina (pt rudele celor care stau acolo si vor sa-i viziteze). As vrea sa fiu cu ea de ziua ei  [il]

Am vorbit cu ea si ar vrea sa mai stea 1 an in Seoul, sa mearga mai departe la curs (dar se inscrie direct la universitate si va sta in campusul lor..e mult mai ieftin decat prin scoala prin care merge acum)...sa vada acum cum face cu prietenul Marvin  [:I] nu cred ca o mai asteapta inca 1 an ( acum face diverse cursuri si e ocupat cu jobul, asa ca nu prea are timp liber).

 

La noi e vreme inchisa si ger  [zirea]

 

Socrela are vineri o interventie la inima, ii pun un senzor; Marco o va lua de la spital cand termina si va avea si o discutie cu medicul (e obligatoriu sa fie cineva din familie la discutia asta).

 

Sambata mergem la inmormantarea prietenului (de fapt depunerea urnei la cimitir)  [:(] am aprins o lumanare langa poza lui, o tin pana sambata. Pt Marco a fost ca un tata, l-a afectat mult vestea: are lacrimi in ochi de cate ori vorbim de el. 

 

Eu sper sa nu luam covid (si nici ai mei sau ai lui Marco). 

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 24 ianuarie 2022 - 12:18 .


#276
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 24 ianuarie 2022 - 17:37

Hello,

 

Nu prea am povesti sa va spun, doar ca acum vreo 2 ore l-au sunat pe Mr. de la spital ca i-au amanat operatia de maine dimineata.  E a 4 a data (sau a 5 a? nici nu mai tin sirul!) cand il amana! Nu stiu de ce dar ma asteptam.

 

Tot weekendul am stat la gura sobei ca deh, nu a avut voie de iesit nicaieri ca l-au pus sa se autoizoleze, doar Sambata a fost sa faca test PCR pe care i l-au cerut.

 

Mama tot in Bucuresti pe la doctori, teste, RMN uri si e vorba de ceva operatii. Om vedea ce si cum si cred ca ajung in Ro, dar depinde si de cand il reprogrameaza pe Mr. la operatie. 

 

Mie mi-a fost foarte rau saptamana trecuta vreo cateva zile dar mi-s ceva mai bine azi, dar nu stiu pana cand. E frig si gri afara, stau la gura sobei si fac planuri, liste.... griji.... 

 

Cam atat de la mine acum. Mai trec eu pe la voi.

 

O seara frumoasa!



#277
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 24 ianuarie 2022 - 22:08

Azi in Suedia a fost cea mai săraca zi a anului :). Încă nu am primit salar (mâine încep o parte din angajați sa primească), Crăciunul și Anul Nou au costat ceva, a venit și factura la curent și precis ca s-au mai adăugat și alte cheltuieli. 



#278
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 24 ianuarie 2022 - 23:08

Pfoai ce de belele Strumph. Și eu am pățit sa mi se amâne operația de doua ori. Înainte de Corona. Dar 4 ori e cam mult. Ei nu au un termen maxim?

 

Mihaela, m-am tot gândit la tine. Mereu sunt articole în ziar despre voi. Azi era despre grupul de pe FB al lui Calle Bergstrand și cele 13 000 de voturi zilele trecute.



#279
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 25 ianuarie 2022 - 07:47

Otilia a trebuit sa dau un google sa văd cine e Calle :). Dacă e cel care pune fotografii pe FB, nu știu despre care e vorba, nu am văzut niciuna sa fi strâns 13000 de voturi. Arată-mi și mie te rog Știrea. Chiar sunt curioasa. E un fotograf care îmi place, îl știu dar nu îl urmăresc in mod special. 



#280
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 25 ianuarie 2022 - 10:59

Buna  dimineata,

Duminica am sarbatorit in  familie, la La Mama. Ne-am simtit asa de bine ca am stat de la 14 la 20. 6 ore intr-un restaurant de mult nu am mai stat.

Am baut 3 pahare de whhisky, Glenlivet 15 ani - foarte bun. Cred ca era cam botezat, dar tot a fost OK. 

 

fino-nepotica de 12 ani a venit la noi acasa, a stat  cu Silvi ieri toata ziua, a dus-o Silvi ieri acasa pe seara.

 

Azi ma duc la dentist. Sper sa termin cu partea asta. Voi avea 2 incisivi draguti si fatzetati.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -