Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pingüinos felices saluta 2022! Adios 2021!


441 raspunsuri la acest subiect

#241
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 15:07

hello!

 

Daniela, Otilia, Ioana - ma bucur sa va citesc!  [flo2]

 

fetele sunt la o petrecere cu 6 copii- 3 perechi de frati. cea mai buna prietena a Iulicai face 7 ani si nu m-a lasat inima sa nu le las. C o sa plece in juma de ora la antrenament si ramane Iuli pana la 5 cand ma duc sa o iau. 

 

blocul nostru e gata. se mai asteapta doar avize - nu stiu care, nici nu am intrebat. nu ma asteptam asa repede. acum incep sa ma agit [batcap]



#242
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 15:48

Anja, deci te resfeti cu cumparaturi online. Ah ce ma mananca si pe mine buricele dar mai intai sa golesc in garderoba. Nu vreau sa arunc daca sunt bune de folosit. Deci trebuie sa le gasesc destinatari  [:)]

De pe ce siteuri ai comandat?

 

Ah, legat de arhitectura ca si fimea vrea. Cam cum ai facut research? intrebat in stanga si in dreapta? De intrat se intra si aici greu. Ar fi aiurea sa nu gaseasca de lucru la ce selectie este.

 

Am comandat de pe multiple si multiple site-uri :))) Cand termin nebunia cu pachetele va pun poze si va zic si ce am comandat si de unde.

 

Cu arhitectura, la noi sunt statistici care spun cat de repede isi gasesc absolventii de lucru in diferite domenii, apoi fac forecast de cat de mare va fi cererea in vitor. Si apoi am intrebat pe la prieteni, Este o mafie destul de mare in arhitectura, se intra greu in firmele mari.



#243
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 15:49

Daniela, mi-era dor de tine si ma bucur ca esti bataioasa si implicata! Am semnat si eu! Si de Rox imi este dor, de ea stii ceva?



#244
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 16:03

Daniela, bine ai revenit  [pk] chiar m-am gandit la tine si la Rox zilele trecute.

Spor la initiative, sa-ti reuseasca. 



#245
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 16:11

La noi au scos de sambata testele covid cand revii cu avionul sau autocarul (pt vaccinati sau cei care au avut boala)...asa ca yupiii  [pk] home office ramane pana la sf.lui februarie; regulie 2G si 2G+ pt interior raman pana la sf.lui martie (dar se pot scoate mai devreme).

 

Mandra a avut 2 colegi la scoala testati pozitiv; unul a stat langa ea, 4 ore...dar au avut masca..a facut test PCR si i-a iesit negativ, asa ca nu tb sa stea in carantina (pt ca e vaccinata)...au sunat-o cei de la contact tracing si au anuntat-o ca e libera...scoala insa fac online saptamana asta..deci zic ca masca ajuta  [:)]

 

Am vorbit cu ea mai devreme si am pus-o sa-mi spuna cate ceva in coreeana : de pisica, cum e vremea  [:D] suna frumos, dar ciudat. 


Editat de Ella73, 19 ianuarie 2022 - 16:13 .


#246
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 19:53

Seara buna!

 

Nu mai am timp de nimic! Jobul asta îmi mănâncă tot. Ajung tot la 18-19 acasa și abia apuc sa stau puțin, iar plec la job…am o grămada de “proiecte” pe rol, jonglez cu care e mai urgenta, sa nu ajung in situația ca trebuie sa stau peste noapte. Am pus proiecte între ghilimele ca nu știu cum sa le spun altfel. 
 

Mi-e dor deja sa stau acasa și sa nu fac nimic…

 

Cu vaccinul m-am hotarat sa îmi sacrific ziua liberă. Mâine musai sa fiu la job. 

 

Bine ca am făcut cursul de statistica, acum n-as avea timp de el. Ar trebui sa ma ocup de cel de ledarship dar nu mai am putere. Mai am fotografia pe lângă, curs in fiecare luni timp de un an și “teme” de făcut. 

Diana îmi scrie ca a intrat și ea in forța in învățat, plus are de despachetat și aranjat. 
 

Daniela, bine ai revenit! 
 



#247
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 19 ianuarie 2022 - 22:00

Buna seara, am ajuns la zi cu cititul.

Mihaela, bafta fetelor!

 

Ella, bafta Marciei la examen!

 

Fleudelise, chiar povesti de carantina.

 

Roli si Mihaela, ce povesti cu vantul. Bine ca nu a facut pagube.

 

La noi e soare cu dinti, mai mult dinti decat soare. Ger noaptea si o tentativa de soare ziua. Am tuns ca fraiera o juma de cires si liliacul acum 2 sapt cand se incalzise, sper sa nu regret. 
 

Am inceput curs de patinaj toti 4, folosim muschi despre care nici nu stiam ca exista in corp- nu ca as sti acum cum se cheama, dar ii simt.

Eu fac si un curs de matematica, special ptr parinti ca sa ii ajute pe copii. Ne explica / cum li se preda la scoala, deja ma doare capul ca unele mi se par fara sens.



#248
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 00:05

La noi e iar vânt. De 35 m/s, asta înseamnă peste 100 km/h. Mâine o sa țin iar de usa :)). Ne-au avertizat sa ținem lumânări sau lanterne la îndemâna Pt ca e posibil sa fie pana de curent. Vapoarele nu circula. Va și ninge, probabil dimineata voi da la lopata și la curățat mașina. 
 

Ioana, vântul de alaltăieri a făcut pagube. Lume fără curent, apa și copaci răsturnați pe drumuri. Așa e mereu, nimic nou. 
 



#249
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 00:39

Otilia, așa au fost de pe la 13-15-16 ani. Fiecare in felul ei. Diana mergea singura in Ro după ce ne-am mutat in Suedia, avea 12 ani. După 15 ani n-a mai avut nevoie de însoțitor. La 15 ani a început sa lucreze :). La 16 ani mergea la concert in Stockholm, la 17 ani mergea in Copenhaga cu încă trei prietene, iar la 18 se muta de acasa și apoi a fost doua luni in Asia cu o prietena. E independenta de la 18 ani. Are 25 acum :). 
Silvia a rămas singura acasa in concediile noastre de la 13 ani. Primul an era si Diana aici dar locuia separat însă a mai ajutat-o. Apoi a fost singura, total :). A mers singura sau cu prietene cu vapor, tren pana in Åre când Diana lucra acolo, avea 14,15,16 ani. Acum conduce, merge peste tot unde are nevoie fără sa mai fie nevoie sa ne deranjam :). Doar sa ii dam cheile si bani de benzina :)). Ce urmează, vom vedea. Planurile sunt sa se mute de acasa in toamna, sa meargă o luna in SUA, sa lucreze un an si apoi sa studieze. 
 



#250
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 20 ianuarie 2022 - 09:41

Neatza, la noi e greva a transportului in comun.

Mare nesimțire.

 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -