Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Back to school, urmatoarea statie: Craciunul!


629 raspunsuri la acest subiect

#421
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:04

Abia astept sa le vad. Toate pozele ale tuturor.

 

Am o casa langa mine arata asa de frumos ornata!



#422
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:15

Viviana da, acum doua săptămâni! Și oe dinăuntru tot. Chiar înainte sa ningă. Aici toată lumea ornează înainte de primul Advent. Nah, eu am făcut chiar de primul Advent dar e Ok :). Nu in fiecare an am reușit. Dar anul asta am mai multă energie și ma simt Ok, am făcut totul la timp. Chiar filozofa cu mine însămi azi la plimbare prin zăpada in pădure :), Bradul însă nu îl facem decât cu câteva zile înainte de Crăciun, probabil prin 20. Anul asta vreau sa îmi iau bărbatul la tăiat de brad, sa văd dacă vrea :). Dacă nu, cumpărăm unul, ca in fiecare an. Și suferim apoi când îl aruncam. Nu, încă nu ne-am convins sa luam un brad de plastic, chiar dacă ne uitam an de an.

#423
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:16

Ah, eu am un copăcel și o tufa cu lumini și terasa din spate cu un sir de lumini colorate. Nu e ca in povesti :). In casa e mai ornat decât afara :) 



#424
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:25

Câteva poze din casa. Dacă ma vedeți oglindită in vreun geam, sa știți ca am un prosop in cap, tocmai mi-am pus henna :))). 

 

 

IMG_7426.jpg

 

IMG_7425.jpg

 

IMG_7424.jpg

 

IMG_7422.jpg

 

IMG_7418.jpg

 

IMG_7416.jpg

 

IMG_7414.jpg

 

 

 

 

 


Editat de mihaela_s, 12 decembrie 2021 - 20:49 .


#425
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:45

Sper sa impodobesc si eu casa, dar mai intai sper sa facem Craciunul acasa. Deocamdata casa e imbodobita cu schele pe exterior si cu mobila stivuita si nemontata pe interior.



#426
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 20:50

Pozele au o rezoluție tare proasta, a trebuit sa le micșorez tare mult, altfel nu le încarcă :((



#427
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 21:24

Si poze de la mine.

Miniaturi atasate

  • IMG-20211212-WA0000.jpg
  • IMG-20211212-WA0001.jpg
  • 20211212_194227.jpg

Editat de anja, 12 decembrie 2021 - 21:27 .


#428
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 decembrie 2021 - 22:17

Mihaela, foarte frumos, imi place mult de tot!!!!

 

Anja, la fel de frumos si elegant la tine. 

 

Cald si linistit.

 

Ma fascineaza tare mult craciunul suedez.



#429
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 13 decembrie 2021 - 02:57

Foarte frumos ornat la voi, Anja si Mihaela.

Desi sunt stiluri diferite. La Anja modern minimalist la Mihaela mai cald-traditionalist.

 

Noi avem acum mobila "retro" ca sa zic asa, in mare parte (adica donata ha ha!).

In salon si camera baiatului troneaza cate un brad, in salon natural, la copil artificial si maaare ca nu mai poti merge prin camera, trebuie sa sari pe pat. Dar asa a vrut el.

 

Mi-e mai usor sa descriu decoratiile decat sa pun pozele ca-s in telefon.

 

Azi am mai facut ceva cumparaturi, mi-am schimbat si telefonul ca ma enerva prea tare cel vechi. La aceeasi bani pe care i-am dat acum 2 ani am acum unul mult mai fain si cu memorie dubla, un Motorola. Daaar nu ma mai pot conecta cu noul la wireless hmmm. Maine am de dat telefoane.

 

V-am zis ce am patit cu amazon, acum am primit notificare ca produsul e expediat dar au primit refuzul de plata. Mi-am dat seama ca trebuie totusi sa anulez comanda la ei, eu am anulat doar tranzactia la banca. Iar telefon de dat...

 

Mi-am cumparat si pantaloni de ski, nu aveam si marimea mea e  f greu de gasit. Culmea am gasit intr-o friperie (un fel de second dar si cu lucruri noi) la 2 pasi de casa, in care nu intrasem pana acum, si sunt noi cu eticheta si la un pret derizoriu fata de ce e in magazine. Pot merge la sanius de acuma, mai ramane sa vina si zapada. Tot ce a fost s-a topit, ieri 8 grade si pana joi se fac 11. A naibii incalzirea asta globala.

 

Ati vazut ce nenorocire a fost in State, 100 de morti pana acum si counting, din cauza tornadelor. Ne-a atins un pic si pe noi vantul turbat, ieri la 12 noaptea ma luptam pe terasa cu scaunele de acolo, le-am adus in casa ca sunt usoare si le lua vantul. Au cazut copaci si au fost pene de electricitate multe, am avut noroc ca la noi nu.

 

Pentru cei care sunt curiosi, ca vad ca suntem cititi si de lume care nu participa neaparat la subiect (nici o problema cu asta) si s-a mentionat/scormonit iar, da, am facut un mic accident, un acrosaj, in iarna de acum 2 ani. Am alunecat cu rotile blocate in masina din fata care tocmai pleca de la stop. Cauza: o pata de polei sub un strat fin de zapada proaspata, abia incepuse sa ninga. Un polei mai ascuns deci, ii zice glace noire.

Asa ceva nu s-a mai vazut nicaieri in tarile cu clima temperata, nu? Numai in glaciala Canada (se intelege ca am glumit. E un fenomen care se poate intampla oriunde iarna la temperaturi de un grad doua sub zero. Nu am fost atenta o secunda la starea soselei si am alunecat ca pe sanie.)

 

O saptamana linistita in spiritul apropierii Craciunului tuturor scriitorilor si cititorilor de pe banchiza.

 

Strumphi, Ioana si toate cele pe care nu va vad pe FB, sper ca sunteti bine.


Editat de Fleurdelise, 13 decembrie 2021 - 02:59 .


#430
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 decembrie 2021 - 09:02

Buna dimineata,

 

Am vazut ce s-a intamplat in State. Vai de ei! Nu stiu cum mai gasesc oamenii astia puterea de a se redresa. Dar o fac. Aproape in fiecare an. Nu dispera, cauta mereu solutii sa iasa din haos. Ii admir tare mult. Si in acelasi timp ma gandesc la suferinta pierderii care ii intareste pentru a o lua de la capat.

Gandeam ca natura dezlantuita, poate ne face mai buni.  Eu asa sper. Dar cred ca doar ii scoate la suprafata pe cei buni. Cei nerafinati si ranchiunosi raman la fel.

======

 

Voua nu vi se pare, ca am trecut printr-o perioada in care nu am mai fost atat de grabiti?

In ultimii ani noua abordare a vietii  a fost de hei-rup, facem de toate, sarim peste etape. 

Faptul ca am mai adastat putin e posibil sa fie de  bun-augur in dezvoltarea  civilizatiei?




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -