Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

La gura sobei - amintiri, povesti, povestiri


903 raspunsuri la acest subiect

#111
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 18:33

Hello, hello, Vio, ma bucur ca incepeti scoala fizic! Noi am avut un sfarsit de vacanta f plin :), cu o grmada de activitati. Printre altele sambata am luat prima pereche de poante. Maya mergea pe strada sarind intr-un picior de bucurie. Ieri am lenevit prin casa. Saptamana asta lucrez numai 2 zile, yupii. In plus o sa fie soare si frumos. O sa ma apuc incet de cadouri. Greu, greu, ca nu am idei :(((((((

 

Poante !! Ce fain !! 

Ale a facut doar 1an balet si am renuntat in favoarea inotului. Dar si acum s-ar duce daca as lasa-o  

Noi am fost duminica de dimi cu sora-mea si fetele la cumparaturi si am luat pijamale ptr Craciun. Primele cadouri.

Lui Ale i-am luat si o carte de politica  [:-)))] dar nu stiu daca i-o dau de ziua ei poate. 

Nici eu n-am idei, ma bazez pe inspiratia de moment. 



#112
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 18:43

Uitasem sa ures La multi ani sarbatoritilor de ziua numelui!

 

Dana, ce presupune exact operatie de fren? E vorba de "ata" aceea de sub limba, nu?

Si eu m-as fi bucurat pt scoala fizica, atat cat este. Si acum ar fi fost o ocazie, pana la urmatoarea crestere. Asa, cine stie cand incepe cresterea si se intrerupe iar scoala fizica..



#113
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 19:03

Monica tot fren se numeste si ce zici tu, doar ca la Ale era cel de sub buza superioara. Intre dintii din fata sus. 



#114
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 19:08

A, da, si la buze e cam la fel.

Sanatate lui Ale! Inteleg ca a fost usoara interventia.

Ce carte de politica i-ai luat? De curiozitate, ca avem fete cam de aceeasi varsta  [:)]

 

Coca, Maya face balet? Nu stiam... Felicitari si succes pe mai departe!

 

Devo, sper sa fie liniste de sarbatori si sa poata veni fata ta acasa.



#115
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 19:23

Mik la multi ani!

 

Devo sper din tot sufletu sa poate veni puiul tau acasa de Craciun .

 

Vio, si Maya a avut operatie de fren. Eu era sa lesin cand am vazut cum curge sangele :)). Am programat-o la alt ortodontist, ca ala cu care a facut prima parte a tratamentului nu prea m-a convins. 

 

Monica, asa te inteleg ...

 

Pt Maya baletul e o pasiune (pe care eu o infranez cat pot). Face de la 5 ani. De anul trecut face 3h pe saptmana. Ea ar face in fiecare zi daca as lasa-o ....

Anul asta a inceput si Eva. Dupa ce a facut 3 ani de dans sportiv a zis ca vrea la balet.



#116
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 20:02

Sange ? N-a curs deloc sange, a fost o interventie cu laser. Am fost si eu de fata in cabinet.

Dr care a efectuat interventia e foarte bun , are o reputatie foarte buna, m-a operat si pe mine candva. E tanar si dedicat. 

Acum lui Ale i se cam duce anestezia si zice ca o doare / deranjeaza. 

I-am spus ca n-o scutesc de la scoala maine, mama rea ce sunt, dar am sa-i scriu dirig sa n-o prea puna sa vorbeasca. 

 

Monica am luat Politica. Idei Fundamentale. Sper sa-i placa.  [batcap]



#117
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 08 noiembrie 2021 - 23:03

Mcoca, felicitari pentru perseverenta, pasiune!!! Bravo!  [flo2]  de ce nu pari a fi foarte fericita cu baletul?

Monica, aici creste nr de bolnavi, dar spitalele si morgile nu sunt tixite, aici e diferenta. Am colegi vaccinati care au trecut prin covid. Mai terminata am fost eu dupa ultima faza a proiectului de la munca decat ei dupa boala. Cei drept sunt tineri, fit si fara alte probleme de sanatate. Si in curand aici or sa fie restrictii si mai dure mai ales pentru cei nevaccinati. Eu ma rog sa ajunga fii-mea acasa ca sa poata sa mai faca o doza de vaccin. 

Dana vio, multa sanatate lui Ale. Lasa treaba, relaxeaza-te maine. 

Anul doi e mai greu ca primul  [:-)))]  . Mult mai greu. Vroia sa-si ia job pe langa scoala... i-am zis in vara ca nu merge, facultatea e grea... nu si nu, ce stiu eu. Am lasat-o in pace, face ce vrea. Acum se vaita ca invata/are cursuri/laboratoare mai mult de 10 ore pe zi. Si toti profii cer, au pretentii, fara sa predea/explice anumite chestii... De cele mai multe ori ma depaseste si pe mine  [batcap] Adica sigur ma depaseste. nivelul este foarte ridicat si copiii sunt foarte foarte competitivi si eu personal ii gasesc si... individualisti sa zicem. Greu isi gaseste cate un partener de lucru cu care sa schimbe informatii, sa se ajute neconditionat. Na, poate asa e la nivelul acela, ce stiu eu.



#118
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 09 noiembrie 2021 - 08:43

Buna dimineatza,

 

Mik, La multi ani !!!  [flor] Intineresti sau e numai sarbatoare de nume ? 
 

Devo[flo2]  si eu ma simt aiurea, cu tot felul de ganduri, desi motive serioase nu am. Sper sa vina fata acasa de sarbatori.

 

Coca, cadouri ? Am idei, dar timp, masina si disponibilitate de cautat nu prea.

L. are o intreaga lista cosmetice, carti, deco, haine, dulciuri, puzzle  [biz] . Pustiului mare ii iau cartela din aia de la librarie, sa si aleaga el ce comics vrea + plus ceva t shirt, pulovar.

 

La ado e mai complicat  [:)] 

 

Otilia, esti prinsa rau? Ce mai fac fetele? 

Ca sa ma mai deconectez, m am uitat la asta, f dragutze idei   [il] 

 

https://www.youtube....h?v=hwtPkHKKA8c

 

La nemti, cum incidenta asta tot creste, au inceput sa anuleze targurile de craciun.



#119
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.235 mesaje

Postat 09 noiembrie 2021 - 13:10

Salutare!

 

V-am mai citit dar nu am avut dispoziție să scriu. 
 

Și aici cazurile cresc. Cred că vaccinăm mijlocia cu o doză că nu avem de ales. Fetele voastre au avut dereglări de menstruație? Ea e chiar la început și cam greu de stabilit dacă ar fi un astfel de efect secundar. Până una alta am imprimat formele de dat acordul.

 

A fost we trecut în turneu cu handbalul. A adus un virus tare nasol. Am bolit câteva zile. Dureri de gât și tuse seacă. Am făcut și test dar negativ.



#120
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 09 noiembrie 2021 - 13:19

Fetele nu au avut dereglari menstruale. Eu nu am avut. 

Insa am mai auzit, de pe la alte persoane de sex feminin (fie cunoscute, fie din comentari pe FB) ca au avut, dar s-au reglat repede inapoi, nu a fost ceva de durata. 

 

Am citit la voi ca e suficienta o doza la copii, dar primit si certificat verde, daca cumva calatoriti, se poate si cu o singura doza la copii? Sau e considerat nevaccinat complet? La noi se fac 2 doze la toata lumea peste 12 ani. La cei sub 12 am inteles ca este cantitatea mai mica de ser, dar tot 2 doze. Dar inca nu e aprobat in Europa, urmeaza.

 

Cine joaca handbal? Care din fete? Va simtit bine acum? SI-au mai facut los si alte virusuri pe langa sars cov 2...

Salutare!

 

V-am mai citit dar nu am avut dispoziție să scriu. 
 

Și aici cazurile cresc. Cred că vaccinăm mijlocia cu o doză că nu avem de ales. Fetele voastre au avut dereglări de menstruație? Ea e chiar la început și cam greu de stabilit dacă ar fi un astfel de efect secundar. Până una alta am imprimat formele de dat acordul.

 

A fost we trecut în turneu cu handbalul. A adus un virus tare nasol. Am bolit câteva zile. Dureri de gât și tuse seacă. Am făcut și test dar negativ.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -