Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


530 raspunsuri la acest subiect

#391
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 27 octombrie 2021 - 15:18

A contat mult vaccinul.

 

Si eu ma uit la tenis, acum e turneul de la Cluj, fara spectatori...dar asta e...

Bianca sambata are ultima zi consemnata la domiciliu. Ea se simte perfect. A avut nas infundat si muci 4-5 zile. Are deja 2 teste rapide facute in zile diferite negative. 

 



#392
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 27 octombrie 2021 - 15:28

va mai deranjez cand incep cu finisajele. si apoi cu mobila.

 

eu sunt la finisaje. Daca vrei ne consultam si ne batem la cap reciproc  [:D]

Mobila am rezolvat-o. E cumparata si imprastiata prin depozitele de unde am luat-o, pe la birou si nici nu mai stiu pe unde  [:D]



#393
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 10:26

Eu inca sunt la mobila.  [batcap]  [:-)))]

 

Peste vreo saptamana vine mobila de hol si cel mai probabil peste cateva luni o sa o comand pe cea de sufragerie.

 

As vrea sa in sufragerie sa fac pe perete si ca despartitura intre sufragerie si bucatarie, niste riflaje.

===

 

Ieri am fost la dedeman si am cumparat de acolo un cais. Un bat. Caisul se va numi Laura25 si va face cele mai minunate si dulci caise.

de ce Laura? Pentru ca CCS se codea sa il cumpere si i-am zis ca Laura, asa a inceput. Cu un bat cumparat de pe la astia si a avut succes.

 

Certificat verde peste tot au cerut. 



#394
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 10:38

[pup] Sa va creaca mare si plin de rod caisul! Dupa ce se umple de fructe si nu mai ai borcane in care sa pui gem, iti zic cum sa faci caisata [:D] . Am facut intr-un an si a fost nebunie de aromata si buna! 



#395
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 10:41

eu sunt la finisaje. Daca vrei ne consultam si ne batem la cap reciproc  [:D]

Mobila am rezolvat-o. E cumparata si imprastiata prin depozitele de unde am luat-o, pe la birou si nici nu mai stiu pe unde  [:D]

tu esti presata de timp inteleg, ca vrei sa va mutati repede si de asta ai luat deja mobila, nu?

eu nu ma grabesc deloc. 

de asta te intrebam cum compartimetezi casa...ca ma chemase si pe mine sa-i zic cum vreau peretii, nu cei de rezistenta, ceilalti. unde vreau arcade, unde usi, ce functionalitate vor avea camerele si nu prea stiam. 

sincer nu ne-am organizat deloc ptr ca am cumparat dintr-un impuls de moment. blocul care se construieste e la 2 minute de unde stam acum, adica 2 blocuri mai sus si e zona minunata, nu puteam rata. am deja loc de parcare langa, scolile peste drum si ptr mica si ptr C. 

daca mi-a zis ca imi face doua bai nu ne-am gandit prea mult. 

 

ieri am discutat si noi putin cam cum ne dorim sa iasa la final dar nu prea ne-am pus de acord. de exemplu la noi va fi bucataria deschisa spre living si eu as pune gresie peste tot. dl sot zice ca in zona de lining parchet. atunci ma intreb cu zona de dining care le desparte cum ramane?

 

Viviana si eu am in cap sa pun niste riflaje care sa desparta bucataria de living dar nu am vazut decat in poze, nu si in realitate.



#396
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 10:45

[pup] Sa va creaca mare si plin de rod caisul! Dupa ce se umple de fructe si nu mai ai borcane in care sa pui gem, iti zic cu sa faci caisata [:D] . Am facut intr-un an si a fost nebunie de aromata si buna! 

 

confirm ca se pricepe la bauturi de genu. a primit barbatu o sticla de la Laura, nu stiu cu ce era, afine ceva cred, dar a fost tare apreciata. [alcool]



#397
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 12:25

Silvi si eu as pune parchet in zona de living. Mie imi place sa calc pe lemn in camere. Gresia imi place doar in zonele umede (bai, terase) si zona unde gatesc si imi cad pe jos diverse mizerii. De aia nu-mi place ideea de incalzire in pardoseala, pt. ca trebuie pusa gresie, sau daca vrei parchet, e unul special care costa de te indoaie.


Editat de roli25, 28 octombrie 2021 - 12:26 .


#398
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 12:43

tu esti presata de timp inteleg, ca vrei sa va mutati repede si de asta ai luat deja mobila, nu?

eu nu ma grabesc deloc. 

 

Mobila am inceput sa caut din primavara, pe indelete, insa am gasit ce imi doream, la preturi f. bune si n-am vrut sa le ratez. Doar mobila de bucatarie e pe comanda si nu o am inca, e in lucru si nu e motiv de graba, ca trebuie montata cand e totul gata.



#399
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 13:19

tu esti presata de timp inteleg, ca vrei sa va mutati repede si de asta ai luat deja mobila, nu?

eu nu ma grabesc deloc. 

de asta te intrebam cum compartimetezi casa...ca ma chemase si pe mine sa-i zic cum vreau peretii, nu cei de rezistenta, ceilalti. unde vreau arcade, unde usi, ce functionalitate vor avea camerele si nu prea stiam. 

sincer nu ne-am organizat deloc ptr ca am cumparat dintr-un impuls de moment. blocul care se construieste e la 2 minute de unde stam acum, adica 2 blocuri mai sus si e zona minunata, nu puteam rata. am deja loc de parcare langa, scolile peste drum si ptr mica si ptr C. 

daca mi-a zis ca imi face doua bai nu ne-am gandit prea mult. 

 

ieri am discutat si noi putin cam cum ne dorim sa iasa la final dar nu prea ne-am pus de acord. de exemplu la noi va fi bucataria deschisa spre living si eu as pune gresie peste tot. dl sot zice ca in zona de lining parchet. atunci ma intreb cu zona de dining care le desparte cum ramane?

 

Viviana si eu am in cap sa pun niste riflaje care sa desparta bucataria de living dar nu am vazut decat in poze, nu si in realitate.

Silvi iti trimit cum e la mine. Si apoi dupa ce caut randarile facute de arhitecta ti le trimit si pe alea sa te inspiri.

 

In bucatarie gresie in sufragerie parchet si trecerea. 

trecerea.jpg

 

Locul nostru de masa

loc de masa.jpg



#400
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 28 octombrie 2021 - 13:27

Silvi si eu as pune parchet in zona de living. Mie imi place sa calc pe lemn in camere. Gresia imi place doar in zonele umede (bai, terase) si zona unde gatesc si imi cad pe jos diverse mizerii. De aia nu-mi place ideea de incalzire in pardoseala, pt. ca trebuie pusa gresie, sau daca vrei parchet, e unul special care costa de te indoaie.

Acum aproape tot parchetul e si pentru incalzire in pardoseala, nu costa mai mult. Eu am incalzire prin pardoseala. Dar cum la mine e o casa deschisa, petreceri samd (fii-mea si noi), am ales parchet laminat ca nu se zgaraie.

Deci parchet laminat de 8 si 10 mm, foarte ieftin. (38 ron/mp + 12 lei/mp montat)

Da, am fost si la prezentari de parchet din diferite esente, cu preturi si de 400-600 lei/mp.

 

Am un dosar cu peste 30 de oferte.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -