Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


530 raspunsuri la acest subiect

#31
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:34

 

 

Habar nu am unde sa emigrez, la ce reputatie au romanii... 

 

Undeva unde nu sunt români.

Sunt destule locuri pitoresti românifree.



#32
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:41

Nu-ti cerusem parerea, dar o sa ma gandesc si o sa analizez, 

Undeva unde nu sunt români.

Sunt destule locuri pitoresti românifree.



#33
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:44

Nu-ti cerusem parerea, dar o sa ma gandesc si o sa analizez, 

Ups! era o gluma. Doar o gluma.



#34
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:48

Bine

Ups! era o gluma. Doar o gluma.



#35
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:55

Sa va dau si eu raportul, nu mi l-ati cerut ce-i drept, da' io tot o sa va povestesc.  [:)]  [flo2]

 

Aia mica tot are dureri de cap. Maine va merge la analize sange, copro, urina, oftalmologie, encefalograma, neurologie.

Au niste rude la Moscova si le-au spus ca pe acolo bantuie un fel de virus care da dureri de cap si dureri de sinusuri, alte analize aratand perfect.

Nu am aprofundat chestia asta.

 

Unchiul este bine, sotia lui nu e bine deloc. Imi e o mila de ei de mi se rupe sufletul.

 

Noi cu treaba prin curte, am curatat toti tuia de ace si crengute ingalbenite. Mi-am zdrelit antebratul, dar o sa-mi treaca repede.

 

Am  o plata de  ardei iute si arata atat de ornamental!!!!!!!!!! Are si flori mici albe si ardeiasi.



#36
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 15:57

Servus pinguini

 

Viv, mercic pt capitol nou, fain titlul  [il]  [il]  [il]

 

Eu am cumparat must saptamana trecuta, asa ca savurez zilnic [ph34r] nu stiam ca exista si aici, am descoperit anul trecut..si anul asta mi-am facut provizii (am cumparat 3 baxuri [:-)))] )...e tare bun, putin acrisor...doar toamna se gaseste, in germana il cheama Sauser  [:)]

 

E soare cu dinti, dar e bine ca e soare...am cumparat o crizantema mare, am pus-o la intrare, in curte...desi am zis ca nu mai cumpar flori, nu m-am putut abtine  [:D]

 

Am observat si eu la multi romani care stau in strainatate, o ura pt Romania (sau o ura/invidie pt romanii care stau in aceeasi tara cu ei). 

Nu e totul perfect, ma enerveaza si pe mine multe, dar nu vorbesc niciodata urat despre tara mea. Iar daca intalnesc persoane care citesc prin ziare despre infractorii din Romania etc si afirma ca toti romanii sunt hoti, le explic ce si cum. 

Lui Marco ii place mult in Romania, altfel nu ar vrea sa ne mutam acolo cand iese la pensie. Am fost cu prieteni elvetieni in tara si toti au fost incantati de ce-au vazut. La fel soacra si cumnata. Toti vorbesc frumos de Romania atunci cand vine vorba. Soacra chiar ajuta o organizatie care se ocupa de copii defavorizati in tara.

 

Mandra rade de nu mai poate, se joaca online cu colegii de la curs  [:D] ieri a fost la prieten, a venit de dimineata (el a plecat la job, ea avea cursul online).

Mai sunt 8 zile si pleaca, o sa-mi fie greu fara ea  [:I] dar ii va prinde bine sa se desprinda putin de familie.

 

Roli si Monica, ma bucur ca nu mai aveti scoala online. 

 

Laura, faine muraturile tale  [pk] eu am facut pt Marco sos cu chili pt pizza: am taiat chili (cu manusi  [:D]) si i-am pus cu ulei...peste 2 saptamani va gusta, sper sa fie bun..ca iute sigur va fi  [:D]

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 30 septembrie 2021 - 15:59 .


#37
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 16:14

Viviana, sanatate fetelor! Ce-o putea fi? Sper ca nu un nou virus misterior  [fri]  [fri] ca nici nu am scapat de asta. Sper sa nu fie nimic grav, Doamne ajuta! [flo2]



#38
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 16:23

Asa arata, ardeii.

Ce fac cu ei?

Ii pun in ulei, in otet?

 

ardei.jpg



#39
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 16:33

Viv, ii tai si ii pui in ulei, faci sos pt pizza  [:)] incearca unul, sa vezi cat sunt de iuti..daca sunt iuti, ii tai cu manusi. 

Sau ii pui la uscat si ii macini dupa.


Editat de Ella73, 30 septembrie 2021 - 16:34 .


#40
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 17:01

Eu am mancat prima data la un praznic ardei asa cum i-am facut pe ai mei si mi-au placut foarte mult. Pun ardei iuti taiati in 2-3 -4 (depinde cat de lungi sunt), morcovi taiati rondele si ardei gras /gogosar. Predomina ardeii iuti, desigur , dar celelalte legume preiau din iuteala (eu am niste soiuri de ardei, iei 2 guri si mananci un castron de ciorba si la final tot iti arde gura)  si dau aroma. Le pun in borcane, cu boabe de msutar, piper, foi de dafin si torn peste otet cu apa, sare si zahar, clocotit. 

 

Mai am in gradina rosii  gogonele, le las sa se mai coaca atata timp cat nu ingheata noaptea si am sa le pun la murat in saramura. Gogonelele un pic roz -rosii  mi se par cele mai bune muraturi din lume.

 

 

Ela, cred ca o sa iti lipseasca mult Marcia. Dar va fi cu siguranta o exerienta fantastica pt ea. 

 

Viviana, sanatate multa matusii si nepotelelor! Azi am aflat ca si nasha copiilor cu fata ei sunt infectate si nu sunt prea bine. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -