Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Toamna Halouinului, flecareli nevinovate de pe la fantome adunate


530 raspunsuri la acest subiect

#221
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 10:29

Sanatate celor virusati! Si eu am un sot virusat, dar negativ, din fericire.



#222
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 11:15

Sanatate! El ar trebui sa mai aiba anticorpi de cand a avut...deci sa ramana negativ  [flo2]

Sanatate celor virusati! Si eu am un sot virusat, dar negativ, din fericire.



#223
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 11:40

Si de la mine sanatate  [flo2] si ma bucur ca Silvi e mai bine. 

 

Aseara la stiri au zis ca cei de la Spitalul din Lausanne au descoperit un anticorp, care va fi folosit pt un medicament impotriva covid...dar poate dura (pana va fi scos pe piata) de la cateva luni pana la cativa ani..erau insa optimisti. Lausanne e cel mai mare spital de aici si din cate am inteles si cel mai bun; sunt si medici romani acolo. 


Editat de Ella73, 14 octombrie 2021 - 11:42 .


#224
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 11:58

Am comandat rom pt Marco: 2 sticle  [:D] a fost greu sa ma hotarasc, asa ca am luat 2...unul din Venezuela (Diplomatico il cheama - e romul lui preferat) si unul din Rep.Dominicana (e editie limitata, doar 1500 sticle si are 25 ani). Cu romul e asa (am aflat cand am fost in Cuba, la Havana Club): varsta nu reprezinta cat de vechi este, e un amestec din diverse varste : de ex pt cel de 15 ani, e rom de 10 si 20 ani amestecat. 

 

Am vazut si rom de 600 franci  [zirea] la Havana Club aveau rom vechi de 100 ani, 2000 usd. 



#225
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 13:22

Sanatate! El ar trebui sa mai aiba anticorpi de cand a avut...deci sa ramana negativ  [flo2]

Multumesc.  [flo2]



#226
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 16:22

Brrr.. ca tare e frig afara! Bate un vant de iti intra in oase. Am fost pana la cutia postala sa trimit retur ceva ce am comandat, pentru ca e o culoare ce nu imi place, si am inghetat si nu e departe ca tot satul il inconjor in mai putin de 5 minute. Stau la gura sobei la propriu si beau un ceai sa ma incalzesc. [cit]

 

Dimineata cand am fost dupa peste am stat la rand ca aveam 4 persoane in fata mea si atata au stat la povesti mosii de imi venea sa plec ca ma sufla vantul rau. Am luat haddock si macrou. Yummy! Cand intru in masina ofticata dupa atata asteptat si inghetat ii zic lui Mr. panicata ca am pierdut ochelarii. Ma caut in traista, in buzunare... nimic. Unde-s ochelarii? Se uita la mine, femeie nebuna, si-mi zice: these ones one your nose?  [fri]  [batcap]  [:-)))]  [:-)))]   Nu e prima data cand mi se intampla sa caut disperata ochelarii si ei sa fie pe nasul meu. Imi aduc aminte odata in Londra eram pe fuga sa ajung la spital la o programare si ies din autobuz, trec strada alergand si imi dau seama ca nu am ochelarii... alerg prin trafic sa prind autobuzul sa nu plece din statie, ii bat in geam soferului sa ma lasa sa ma uit pe scaunul unde am stat ca "mi-am perdut ochlearii". S-a uitat la mine stramb dar m-a lasat si cand ajung la locul unde fusesem asezata imi dau seama ca ochelarii erau pe nasul meu. Am iesit din autobuz razand!  [ups]  [:-)))]  V-am spus ca ma babesc si mi-a albit si neuronul nu doar parul. 

 

Duminica mergem la biserica. Nu, nu la slujba! [popa] Nu va panicati, ca nu suntem trecuti pe la biserica decat pentru "cheese & wine" ori "brews in the pews" [cheers]  [:-)))]  In fiecare luna, o data cam la 4 saptamani, se organizeaza o intalnire unde ne adunam si bem ceai/cafea si mancam prajituri facute de oamenii din sat pentru care donam niste bani si toti banii care se strang merg la diferite asociatii de caritate. E tare frumos ca ne vedem si povestim la o cafea ce mai facem... Asa ne-am cunoscut mai toti vecinii. Mandra abia asteapta ca de fiecare data cine pregateste evenimentul, mereu alta familie, ii face si ei ceva special, ii cumpara suc... Cand vin sa ne aduca pliantul cu detalii si sa ne reaminteasca cine organizeaza o intreaba ce i-ar place sa manance si sa bea.  Dupa evenimentul din sat Miss Squish merge la joaca la o colega si nu mai are rabdare. A inceput sa isi faca prieteni in noua clasa si mereu ne povesteste cine si ce mai face. Pacat ca a durat atat pana sa isi lege prietenii si nu mai e mult si apoi se muta in scoala secundara si se vor desparte, dar sper macar cu 1-2 fete sa mai tina legatura si sa se vada ca nu-s departe, de prin satele vecine. 

 

Se vede ca nu imi cos degetele azi doar mi le tocesc pe taste scriind povesti pe forum. Incepusem sa casc gura pe niste situri sa imi cumpar o haina de iarna, as vrea una ceva mai eleganta de stofa sa o am pentru rochii si fuste, dar din una in alta am dat peste alte minuni si ... mi-am dat singura peste degete ca nu imi mai trebuie nimic de imbracat, sanatoasa sa fiu sa port ce am. Strang banii la pusculita ca vad ca preturile toate au luat-o la goana si o sa fie o iarna scumpa rau. Acum o luna am umplut rezervorul cu combustibil pentru centrala si soba din bucatarie si deja aproape jumatate e gol  [fri] A fost frig si am dat drumul la centrala ceva mai mult, plus soba din bucutarie consuma mult ca e non stop on, nu o poti opri cand vrei ca dureaza aproape 6 ore pana se reincalzeste si nu am back up altceva, nu e eco friendly deloc si nu imi place, dar nu am ce face pana nu refacem bucataria din temelii. 

 

Gata, predau microfonul!  [soricel]  

 

O seara buna!



#227
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2021 - 07:08

Buna dimineața!

 

pare sa fie o dimineața buna! Nu am mai făcut febra, am și dormit câteva ore. Nu stiu cum se face ca cei doi cu covid ai mei au avut simptome foarte ușoare iar eu fără covid am zis ca mor. 
sotul și C sunt foarte bine, C cu o durere de spate încă și tac.su cu nas înfundat si durere de gât.

eu tușesc de m-a doare in piept și coastele, m-a doare capul, dar astăzi parca sunt mai bine.

 

am băgat.o pe C la școala online si aștept sa se trezească mica. 



#228
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2021 - 07:53

Strumphy, tu parca trăiești intr.o poveste! De s.ar rezolva și cu sănătatea ar fi perfect! 
 

Mihaela, m-a bucur ca ai mai scris despre voi și ca ești bine!

 

sanatate tuturor, covidati sau doar virusati!



#229
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 15 octombrie 2021 - 07:55

Eu nici nu m.am gândit încă la Crăciun. Nu am apucat sa intru nici in atmosfera de toamna…

cadouri nu iau decât pentru fete. 



#230
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 octombrie 2021 - 08:38

Nici nu am cum sa intru in atmosfera Craciunului de la jumatatea lunii octombrie..

 

Ma bucur ca sunteti mai bine! Inca putin si trece de tot.

De curiozitate, tu ai facut test PCR sau antigen?

Ciudat cum ai avut tu simptome mai agresive la ceva non covid.... uneori ma mir cum mai traiesc alte virusuri pe langa covid, despre care se zice ca e cel mai contagios. Adica am impresia ca daca ne ferim de covid, implicit ne ferim de orice alt virus, mai greu transmisibil... Dar uneori se pare ca nu e asa..

 

Eu nici nu m.am gândit încă la Crăciun. Nu am apucat sa intru nici in atmosfera de toamna…

cadouri nu iau decât pentru fete. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -