Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Intrebare


72 raspunsuri la acest subiect

#61
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 08:16

Poti plati linistita pe ghiseul .ro cu cardul german. Nu  trebuie sa umbli nicaieri in Ro. Printezi dovada platii si gata. Eliberarea depinde de  cat de aglomerati sunt atunci. Eu l- am luat in 8 zile. Iti dau un cod la depunerea actelor si cu el verifici daca e gata. Succes! 

Am achitat costul pasaportului, cu Mastercard, am primit confirmarea d eplata p e-amil , o scot la imprimanta si am dovada de plata!!!



#62
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 09:46

Am intrat sa va spun ca am depus actele, ca totul a decurs extraordinar de bine, ca mi-a placut foarte mult comportamentul celui de la serviciul pasapoarte  ca am primit asiguratea ca martea viitoare va fi gata( si acum chiar cred ca va fi asa)  deci ma pot relaxa putin.

 

Doar incidenta asta care te sperie, ma va impiedica sa savurez niste hamdii si alti pesti de Dunare  [:)] intr-un restaurant de specialitate  da voi scoate ce e mai bun Don dotistoa asta.

 

Vreme superba  familie alaturi, pasaport on Cuts de rezolvare  deci urati-mi distractie placuta!! [:)]



#63
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 09:51

Distractie placuta!

Sa verifici, cam pe vineri daca nu cumva e gata.

 

Du-te sa savurezi hamsii, ar fi si pacat sa nu o faci. Iti recomand Pescarus ca e in Herastrau, aer liber... Ar fi ok.

Azi  cica va fi ultima zi cu vreme frumoasa din saptamana asta.



#64
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 09:58

Viviane, multumesc!Eu sunt in Galati, dar tu ai dreptaze ca aß putea sta afara pe Teresa!!!

 

Am uitat sa spun ca deplasarea in tara, a inceput cu peripetii ca Eurowings-ul a decis cu o ora inaintea zborului sa faca greva, ada ca am ajuns la tata a doua zi dimineata la ora 7!!!

 

Cind ajung acasa am doua lucruri de rezolvat, sa reclam consulatul din Bonn si sa vedem cum ma despagubeste Eurowings-ul.



#65
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 10:16

anda, ma bucur ca lucrurile merg bine. Si eu te incurajez sa savurezi hamsiile linistita [:)]. Daca chiar nu vrei sa poposesti la un restaurant, comanda-le si savureza-le acasa cu ai tai in liniste. Sunt o gramada de servicii de delivery (desi da, nu e acelasi lucru cu o masa pe faleza Dunarii)  Bucura-te de zilele alaturi de cei dragi! 



#66
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 11:08

Si mai frumoas ca esti in Galati.

Poti savura mai multe!!!!!!!!!!!



#67
valentinag

valentinag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.324 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 11:38

Distractie placuta si savureaza hamsiile alea obligatoriu la terasa! Acum, cat mai e timpul frumos! [:)]



#68
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 05 octombrie 2021 - 18:52

[yum] Dana savurează bunătățile și bucură-te de întâlnirea cu familia. Pleaseeeeee!



#69
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 06 octombrie 2021 - 11:38

Dana, 

sa servesti o pofta si pt noi  [:D]

 

e o practica des intalnita la Lowcost. 

 

iti trebe nervi. Eu la Tarom acu 3 ani pt o intarziere de 3 ore am primit 350e ca Gutschein la ei si doar folosite pe bilete cumparate de mine. 

e drept ca mi-au oferit si cash, mai putin e drept. 

 

pe mine m-a calcat pe coada pt ca am pierdut concertul copiilor mei . in plus din cauza acestui cazier cerut de romani, nu am putut sa fiu insotitor la copilul prietenii mele care mergea la mine. fata a trebuit sa plateasca insotitor si pe cele 3 ore de intarziere nu s-a ocupat nimeni de copil.  [bla]  iar ma enervez.

 

cauta legile UE si cu alea in mana rezolvi sunt in plus si firme, contra unui comision ( fix + procent) te ajuta si fac in numele tau. 



#70
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 08 octombrie 2021 - 09:31

Dana, sa servesti o pofta si pt noi [:D] e o practica des intalnita la Lowcost. iti trebe nervi. Eu la Tarom acu 3 ani pt o intarziere de 3 ore am primit 350e ca Gutschein la ei si doar folosite pe bilete cumparate de mine. e drept ca mi-au oferit si cash, mai putin e drept. pe mine m-a calcat pe coada pt ca am pierdut concertul copiilor mei . in plus din cauza acestui cazier cerut de romani, nu am putut sa fiu insotitor la copilul prietenii mele care mergea la mine. fata a trebuit sa plateasca insotitor si pe cele 3 ore de intarziere nu s-a ocupat nimeni de copil. [bla] iar ma enervez. cauta legile UE si cu alea in mana rezolvi sunt in plus si firme, contra unui comision ( fix + procent) te ajuta si fac in numele tau.

 

Mie nu mi s-a intimplat niciodata, sunt novice in materie de a cere despagubiri vreunei companii aeriene.Vad eu cind ajung acasa.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -