Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Genii fara studii si idioti cu doctorat


12 raspunsuri la acest subiect

#11
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 11 iulie 2021 - 12:17

Luckystar, pe mine personal m-au ajutat prietenele virtuale de pe forum, nu doar cu sfaturi, păreri și vorbe bune, ci și concret, într-o situație grea prin care am trecut. Discut cu ele de aproape 10 ani, uneori le simt mai aproape decât membri de familie.

 

Situațiile sunt prea diferite ca să dai sfaturi generale, mai ales că nu ai participat activ pe forum. Nu știu dacă odiseele îți spun ceva, dacă ai împărtășit experiența ta cu alte mame. E totuși un forum despre copii.

Mai mult decât atât, discut aici și cu prietene care nu au copii, dar au o disponibilitate afectivă și o empatie extraordinare.

 

Ca în orice mediu, real sau virtual, depinde de tine cum îți alegi prietenii, partenerii de discuție, de ce oameni te înconjori. Nu degeaba se spune: cine se aseamănă se adună.


Editat de Fleurdelise, 11 iulie 2021 - 12:19 .


#12
Myluckystar

Myluckystar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 12 iulie 2021 - 02:37

[quote name="Fleurdelise" post="8674243" timestamp="1625998663"] Luckystar, pe mine personal m-au ajutat prietenele virtuale de pe forum, nu doar cu sfaturi, păreri și vorbe bune, ci și concret, într-o situație grea prin care am trecut. Discut cu ele de aproape 10 ani, uneori le simt mai aproape decât membri de familie.                                                                    Ma bucur pentru tine ,insa eu nu am fost la fel de norocoasa.Una din prietenele tale virtuale care intamplator i-mi este ruda a povestit cu detalii superamanuntite toata viata ei,iar in una dintre postari a dat detalii despre mine si copilul meu.Tu cum te-ai simti cand ai fi acuzata de lucruri inexistente care nu exista decat in imaginatia persoanei respective?Am dreptul la replica sau ar trebui sa tac ?



#13
Myluckystar

Myluckystar

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 21 mesaje

Postat 12 iulie 2021 - 03:47

O sa inchid aceasta discutie pentru ca nu vreau sa ma afecteze mai mult decat a facut-o deja.Poate o sa va spuna ea cum s-a terminat povestea,eu o sa i-mi tin viata in privat.Daca citesti ce am scris aici sa stii ca simt o foarte mare dezamagire.Noi toti cei de care ai scris aici am incercat sa te ajutam cum am stiut noi mai bine dar cateodata e mai bine pur si simplu sa i-mi vad de viata mea.Drum bun in viata si minte multa.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -