Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#351
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 28 iulie 2021 - 17:33

Caldura mare mon cher! Nu ma plang, ca la campie e mai rau, s'apoi mie imi place vara.

Moon, Velvet multumesc!

Fleur, ce bine ca i-ai gasit lui Eric activitati frumoase 

Apropos de gatit, cam ocolesc bucataria, atat cat imi permit, ca totusi am niste vlajgani de hranit.

De 2 zile sap si caut desenez o alternative de vacanta la cea pe care o avem deja, Turcia. Pe zi ce trece, se naruie varianta turceasca. Daca nu pe lista de maine, pe cea de joia viitoare va fi galbena si Pana ne-am intoarca va fi rosie. Azi am reusit sa definitivez planul B, Croatia -ce nu am vazut anul trecut si intr-o saptamana vom Lua decizia finala. Asa mult mi-as fi dorita Turcia...dar asta e!



#352
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 08:41

Hello, hello! N-am mai intrat pe aici de multisor, dar mi s-a facut dor de pinguini!

Nu prea am lucruri deosebite de laudat, doar am trait :)) si am fost ff ocupata cu jobul pana la inceput de iulie, apoi am intrat in vacanta. Am resuit sa mergem o sapt in Mallorca, la inceput de iulie, si a fost minunat si o idee extraordinara. Este a doua oara cand mergem acolo la o distanta de 15 ani. Am gasit niste plaje superbe, peisaje de vis, (sotul l-am vazut pe Nadal, eu nu l-am ochit [:)]), hotel minunat. Am avut piscina proprie pe acoperisul hotelui, iar mancarea, curatenia, serviciile, atentia, ireprosabile - il recomand.

Pe vremea aia Mallorca era inca verde si nu au fost nici pic de restrictii. Nu stiu daca as mai avea curaj sa plec pe undeva acum. Noi inca nu suntem complet vaccinati, doar cu prima doza, asa ca acum stam cuminti pe langa casa.

Am avut vreme frumoasa si pe aici, asa ca ne-am relaxat la barca, la plaja, la prieteni. Baietii lenevesc, si deja in 2 sapt incep scoala. Si noi mai avem 2 sapt usoare, si apoi incepem iarasi munca.

Felicitari pentru nepotei/nepotele Laura si Silvi! Sa creasca mari si sanatosi!

Distractie fiaina "La nucul stramb".

Rolli, felicitari lui Marc pentru reusita la liceu.

LauraNico, sanatete mamei!

Strumphy, Viv, Ella, Miha, Moon, Otilia, Velvet, Fleur, Laura, Rolli, Silvia, Mianna [flo2] [flo2] [flo2] si o cafea ff rece!

 

Va las niste poze din mallorca!


Editat de anja, 29 iulie 2021 - 12:18 .


#353
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 09:15

Nu mai stiu sa pun poze [batcap]


Editat de anja, 29 iulie 2021 - 12:17 .


#354
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 09:19

Anja,  [artif]  [artif]

Bine aai venit! Superb in Mallorca!!!



#355
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 11:18

Hello de la soare, racoare si vant nebun nebun!  [roscatavant]  Chiar trebuie sa tin de palarie exact ca Anja in pozele de mai sus! [:p]  Draga doamna, chiar ieri ma gandeam la tine si uita-te azi pe ghetar in vizita la pinguini! [pup] Sa iti fie de bine plimbarile pe la mare, barca, plaja... suna si arata tare bine si cred ca v-ati reincarcat bateriile sa va ajunga pan` la anul care vine. 

 

Viviana, cum a fost intalnirea de la nucul stramb? V-ati racorit bine?  [berica]  Poze?

 

Fleur, ce fain ca ati fost la munte si Eric s-a distrat in aer liber curat si sper ceva mai racoros decat la Iasi. Eu m-as duce si in Apuseni, chiar daca e mai scump. Arata-i lui Eric mai mult din Romania. Imi doresc si eu mult sa mai merg sa ii arat mandrei si bucata aia de Ro ca nu am ajuns inca. 

 

Roli, nasol cu schimbarea planului si in loc de Turcia trebuie sa alegeti altceva. Stiu ca ai mai fost in Croatia si e frumoasa si cred ca mai sunt multe de descoperit inca. Alta tara care e pe lista verde in jur nu va atrage? Eu nu stiu ce tari are Ro pe ce liste. Eu nici daca trebuie sa ajung in Ro de urgenta, ceea ce nu imi doresc!, nu stiu ce conditii sunt pentru cei veniti din UK la ora actuala. 

 

Moon, de ce fara chef? De la caldura sau oboseala? Sophia daca ar avea catel sigur i-ar arunca toata mancarea ce nu o mananca ea. S-a mai dat ea cumva pe brazda si mananca mai diversificat de cand cu scoala si pranzul la cantina, dar tot o mofturoasa si jumatate. Legumele nu ii sunt pe plac deloc. Yuck!  [smulgpar] Nu ii plac deloc rosiile, ardeii, ierburile prin bors... salata nu mananca, doar castravete si morcov... Cartofii ii plac sub orice forma desigur.  [bang]

 

Mihaela_s, v-am admirat pe IG. Multumesc ca ai pus poze si acolo sa va vad! Imi faceti dor de duca cu pozele voastre.  [:)]

 

Velvet, de ce nu ai stat mai mult la munte? Stiu ca tu iubesti marea si pandalia asta, cum a numit-o Roli [:D] , ti-a stricat planul pentru Grecia ta mult iubita, dar incearca sa gasesti ceva care totusi sa te relaxeze si sa iti incarce putin bateriile pana reincepe scoala. Pisi ce face, cum mai e? L-ai plimbat si pe el la munte? Ii mai dai tratament?

 

Laura25, ce simpatica e matza mica. Se vede pe mocuta ei ca e sefa.  [:-)))]   Sa stii ca toata lumea care munceste de acasa de cand cu pandemia munceste mult mai mult de 8 ore. Cel putin la ce vad la Mr. ca din Martie 2020 numai de acasa a muncit si a bagat non stop. Nu doar ca a fost la inceput in celula de criza si a fost mutat de la Brexitul lui la Covid si a muncit toate weekendurile, in ture pana la miezul noptii si 7/7 din Martie pana aproape de sfarsitul anului, dar nici acum nu lucreaza doar 8 ore. Aseara de exemplu aveam cina pe masa si el inca sus in birou si strigam la el sa vina sa manance ca se raceste mancarea. In timpul zilei il mai scot din birou si ii mai fac cate un ceai sau il mai pacalesc sa vina sa ii spun una alta si doar asa se mai ridica de pe scaun, de altfel ar sta non stop cu nasul in laptop. Stiu ca tu ai inceput un job nou nu tare demult. Dupa ce se mai aseaza lucrurile o sa mergi la birou sau va fi job doar de acasa? 

 

Ce vant nebun! Ma duc afara sa vad care pagube mi-a facut prin gradina, desi am cumparat suporturi si sper sa isi fi facut treaba. Ce gasesc rupt de vant le aduc in casa si le pun in vaza.  [il]

 

Cafeaua mea e rece acum, a spus bine Anja!  [:-)))]  Daca as trancani mai putin... 

 

[fuga]



#356
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 12:13

Anja, sa-ti fie de bine vacanta. Superb in Mallorca. Am fost o singura data si nu am apucat sa explorez, ca eram cu serviciul in Palma.



#357
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 12:27

Maine, maine ne intalnim la Nuc.



#358
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 13:37

Turcia e pe zona galbena? Tinde spre rosu?

Asa am patit si noi cu Grecia, am anulat, acum inca e pe galben si va intra pe rosu mai mult ca sigur de luni, asa ca am renuntat din pacate :(

Nici nu stiu unde sa mergem, unde sa ne indreptam, mult stres cu covidul asta, nu prea apuci sa te bucuri de vacanta. Sa caut ceva pe verde, de carantinari chiar nu am nici un chef.

Au fost pana una alta prin Neptun 3-4 zile, de duminica pana miercuri, dar plaja si baie am facut majoritar la o plaja intre Mangalia si Saturn, unde era lume, dar fara a fi aglomerat. In rest, statiunea fff aglomerata, mai ales intr-o parte a Neptunului, in partea cealalta catre Olimp (cred, ca nici nu prea am apucat sa inteleg configuratia statiunii) era mai linistit, dincolo pur si simplu furnicar. Nici nu se purta masca prea mult... ma rog, noi ne-am ferit, nu am intrat in aglomeratii, am purtat masca in magazine, deci nu avem de unde sa luam nimic.

Caldura mare mon cher! Nu ma plang, ca la campie e mai rau, s'apoi mie imi place vara.

Moon, Velvet multumesc!

Fleur, ce bine ca i-ai gasit lui Eric activitati frumoase 

Apropos de gatit, cam ocolesc bucataria, atat cat imi permit, ca totusi am niste vlajgani de hranit.

De 2 zile sap si caut desenez o alternative de vacanta la cea pe care o avem deja, Turcia. Pe zi ce trece, se naruie varianta turceasca. Daca nu pe lista de maine, pe cea de joia viitoare va fi galbena si Pana ne-am intoarca va fi rosie. Azi am reusit sa definitivez planul B, Croatia -ce nu am vazut anul trecut si intr-o saptamana vom Lua decizia finala. Asa mult mi-as fi dorita Turcia...dar asta e!



#359
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 13:59

Monica, Turcia e pe verde, dar la ce crestere au in ultima saptamana, cu siguranta va intra pe galben azi sau joia viitoare, iar pana avem noi finalul vacantei, 31 aug, cred ca va intra pe rosu si nu vreau sa risc o carantina, mai ales ca din 5 septembrie copiii au tabara si noi treaba.



#360
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 29 iulie 2021 - 15:05

roli, au modificat regula si copiii sub 16 ani nu stau in carantina daca vin din zona rosie, daca au un test PCR negativ. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -