Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Penguin's happy summer (faza noi vara nu dormim, ne berim si veselim)


706 raspunsuri la acest subiect

#271
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 11:20

Fleur, da, a venit sambata acasa. Luni a facut si rapelul la vaccin, asa ca mai mult a dormit decat a activat pe aici [:)]. Vrea inapoi. Sa vad daca isi mentine pozitia, eu il duc inapoi , nu am nimic impotriva.

 

Imi pare rau ca nu a avut Eric companie in vacanta. Oricum, tare verisoara ta cu 3 saptamani de concediu! Odihna si distractie placuta la munte! 



#272
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 12:53

Hello,

 

mi-am facut o limonada cu multa miere si flori de levantica si stau pe terasa la umbra ca e tare cald afara! S-a incalzit de cateva zile si ne-am cam copt, nu mai prididesc cu udatul florilor. La cate am si la cat de cald este imi ocupa o buna bucata de zi. [alcool] In afara de flori ce imi mai ocupa timpul sunt problemele de tot felul care trebuiesc rezolvate. Am tot stat pe telefoane sa gasesc instalatori si tot felul de alti mesteri.

 

In weekend am fost la Londra si s-a reintalnit mandra cu fostii colegi si prieteni. Cata bucurie pe ea, inca vorbeste despre intalnire. Azi ultima zi de scoala si incepe vacanta! [bicic]

 

Ieri am fost la dentist si au inceput lucrul la cateva masele. Banii de vacanta i-am lasat acolo si o sa tot mai merg toata vara. O bucurie! In rest ma doare spatele de ma omoara si ma tine treaza noptile pe langa restul durerilor legate de boala mea. [pace]  Ahh si sa fie bucuria completa mi-a murit telefonul mobil de tot, desi nu are decat 3 ani!, si a trebuit sa imi comand altul care imi ajunge azi. Nici Mr. nu e prea bine, in afara de oboseala cronica a avut iar cateva zile cu dureri crunte... long covid and all that #@&$!!! 

 

Va las cateva poze cu florile si gradinile facute saptamana trecuta cred, nu imi mai aduc aminte bine, oricum pana sa imi moara telefonul. [:D]  De cum a dat soarele au tot crescut intr-o veselie, acum sunt mult mai multe inflorite, mari si frumoase. Multe de nu erau inflorite, toate-s deschise acum: crocosmia, hollyhocks, phlox, verbena si multeee altele de nici nu imi mai aduc aminte numele la toate. Daca vreti mai fac o tura de poze cand am telefon functional sa vedeti jungla. [:)]  Nu mai stiu cine voia sa vada pozele de la nunta si ziua mea ca nu a apucat, deci reluare. 

 

Am terminat si limonada care s-a incalzit cat am tastat eu aici. Ma bag in casa ca e mai racoare decat afara. Aseara a tras o ploaie scurta cu soare de fix 2 minute dupa vreo ora de tunete si trasnete. Mirosea asa frumosssssss!!!  [il]  Albinele-s tare fericite si bazaitoare in levantica. E in floare si miroase divin. Cateva ametite imi tot intra in casa, dimineata deja salvasem cateva din geam ca ele vor inapoi afara si nu stiu cum sa iasa... deunazi am avut si vreo 4 fluturi in casa pe care abia i-am scos. 2 intrasera in dormitor si se agatasera de tavan. Am facut ceva scheme sa ii scot pe geam  [:-)))]  Imi venea sa scot aspiratorul, dar era miss cu ochii pe mine!  [flu]

 


Editat de strumphitza, 21 iulie 2021 - 14:37 .


#273
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 13:16

Foarte frumoase florile din gradina voastra! 

Vacanta placuta Sophiei, deci gata cu scoala anul acesta!

Multa sanatate si tie si sotului!  [flo2]  n-am stiut ca a avut probleme cu covidul...

 

Cu diveritele plante, pt identificare, stiu ca exista diverse aplicatii, una e PictureThis, o instalezi pe telefon, pozezi floarea si pe baza pozei iti spune ce este. Folosesti si tu asa ceva? Ca altminteri eu nu stiu toate plantele si florile de pe lumea asta, le stiu si eu pe cele de baza... [:)]  Iar in engleza, chiar ca stiu doar o parte din cele de baza pe care le stiu in romana  [:)]


Editat de monicabo, 21 iulie 2021 - 13:17 .


#274
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 13:18

Strumphy, am prins si eu pozele de data asta...sunteti foarte frumosi! sa se rezolve cu bine la dentist si vacanta placuta Sophiei! [flo2]

 

Fleur, exista aeroport la ct, la Mihail kogalniceanu mai exact dar nu stiu ce curse are. cred ca are si interne totusi. au cursa de Londra, printre altele.



#275
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 13:25

Poate te trezesti cu vreo cursa Iasi-Constanta cu escala la Londra  [:-)))]  [:-)))]

(au mai existat "animalii" astea, acum cu covidul, nu cred ca mai e cazul, ca mai intra si o carantina in program... [fri] )



#276
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 14:34

Am jucarie noua!!!  [tel]  ...si ceva dureri de cap ca nu stiu cum de agenda mea nu era salvata in cloud si am pierdut toate numerele de telefon!  [zirea]

 

Acum trebuie sa dau email la toata lumea sa explic ce s-a intamplat si sa cer nr de telefon! La multa lume nu am email, deci...  [fri]  Nici macar numarul mamei de mobil nu-l stiu, dar sper sa imi aduc aminte numarul telefonului fix sa o sun sa imi spuna nr de mobil, sau sa il cer de la sora mea al carei email nu stiu daca il am/aduc aminte?!  [alcool]  De parca nu aveam deja nervii franjuri... 



#277
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 17:07

Urasca schimbarile! Mi-s o baba conservatoare!  [:-)))]  Oare de ce a trebuit sa imi moara telefonul sa am ce ma stresa azi cu resetat parole, refacut agenda si cules numere de telefon, dat email la toata lumea si sunat banca si deblocat cont!  [fal]  ca si pe asta mi l-au blocat ca am tastat gresit parola de 3 ori? Nu cred, nu e posibil sa uit parola la cont de joi pana vineri! Ori chiar asa baba sunt ca am scris cu adevarat parola de 3 ori gresit? [:-)))]  A trebuit sa resetez toate detaliile si parola si acum sper sa mi le mai aduc aminte maine  [fri]

 

Gata scoala!! [batetoba] Uraaa... a ajuns mandra de la scoala! Sa inceapa vacantaaa!!  [colegi]



#278
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 17:38

Vacanță plăcută Sophiei! Și să fie mai bun telefonul nou.

 

Silvi, da, mi-ai amintit, știam și eu de aeroportul M. Kogălniceanu din Constanța. Însă eu curse Iași-Constanța nu am găsit niciodată și nu înțeleg de ce. A decis cineva că nu există cerere? Greu de înțeles. Ar trebui să existe curse în sezon de câteva ori pe săptămână.

 

Azi a fost înnorat la noi, doar câtevs picături de ploaie. Am dormitat toată după amiaza.



#279
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 18:44

Moon, ce copii frumosi!

Ati avut o vacanta minunata si asta ma bucura!

 

Srumphitza, frumoase flori si rabdare multa ai sa le bibilesti pe toate.

 

Azi a fost ceva mai racoare decat ieri. Mi-am schimbat programul de cand cu caldurile astea. Ma scol dimineata ca sa biciclesc. Eu care urasc trezitul de dimineata!!! Dar biciclitul imi place mai mult.

 

Ma chitaie o masea si asta nu imi place absolut de loc. I hate sa merg la dentist.



#280
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 21 iulie 2021 - 20:00

Strumphi, vacanta placuta Sophiei!

Gradina ta e o bucurie cu toate florile. La noi s-a razvratit vremea. Avem 15 gr cu ploaie mocaneasca, dupa 25 gr de dimineata. Recolta zilei, pana ne-a trimis frigul in casa. 

Miniaturi atasate

  • IMG_20210721_205540.jpg
  • IMG-20210721-WA0001.jpg



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -