Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Eliberarea lui Britney

britney destin eliberare

29 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 iunie 2021 - 09:45

Am citit cu stupoare cateva stiri despre Britney si despre drama prin care trece. M-a socat sa aflu ca asa ceva se poate intampla intr-o tara libera... pentru ca este mai degraba un scenariu de Arabia Saudita.

 

Cum au putut parintii ei sa o controleze in asa hal?

Ce fel de udecator este acela care a putut sa accepte ca o femeie matura sa fie controlata in asa hal?

 

Si cum e asa ceva posibil in SUA?



#2
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 25 iunie 2021 - 13:14

Mie nu-mi pare stabila psihic, chiar nu cred ca nimeni , in atitia ani nu i-putut Reda dreoturile daca era ok din toaza punctele de vedere.



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 iunie 2021 - 14:18

ce drept are un tata asupra unei femei de 39 de ani? SI de ce ea nu are dreptul sa isi traiasca viata asa cum vrea ea?



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 25 iunie 2021 - 16:52

https://www.bbc.com/...t-arts-56521758



#5
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 13:49

Foarte interesant si articolul asta, link in cel pus de Viviana mai sus, despre rolul mass-mediei in dezumanizarea si lipsa de empatie fata de tinerele staruri feminine:

 

https://www.bbc.com/...t-arts-56003714

 

Ce i se intampla lui Britney este absurd si trebuie sa inceteze. Nici o persoana, chiar afectata de o boala psihica, nu poate fi controlata in acest mod.

Am citit intr-un alt articol, nu mai am linkul acum, ca i se controleaza inclusiv viata intima, i-a fost montat un sterilet impotriva vointei ei pentru a nu putea ramane insarcinata cu actualul prieten. Mie asa ceva imi da fiori pe sira spinarii, mi se pare pur si simplu incerdibil, de neimaginat.



#6
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 13:54

Mie nu-mi pare stabila psihic, chiar nu cred ca nimeni , in atitia ani nu i-putut Reda dreoturile daca era ok din toaza punctele de vedere.

 

Ok, e instabila psihic. in ce tara si pe care lume persoanele adulte instabile psihic sunt puse sub tutela absoluta a unuia din parinti, ca nu am auzit.

Daca ar fi intr-adevar un pericol pentru ea insasi sau pentru cei din jur, ar fi internata. Nu e. Isi traieste viata, e autonoma, deci?

 

Problema sunt milioanele din cont. Daca nu era celebra si nu avea milioane, nu se mai preocupa nimeni de sanatatea ei psihica si financiara.

 

Din punctul meu de vedere, e libera sa-si cheltuie milioanele pe care le-a castigat pe scena inca din copilarie, cum doreste, sa le dea foc in piata publica daca vrea. E dreptul ei.

Sa-i dea lui taica-su cateva milioane pentru "coaching" si s-o lase in pace.



#7
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 14:22

Ok, e instabila psihic. in ce tara si pe care lume persoanele adulte instabile psihic sunt puse sub tutela absoluta a unuia din parinti, ca nu am auzit.

La noi, in germania!

 

Eu nu stiu cit de tiran e taica sau si cit traieste toata familia  din banii ei, ce vad eu-deci ce vad nu ce stiu, e ca e instabila psihic, ca un tribunal, in urma unor documentari i-a ridicat dreptul de a decide pentru ea .Nu mai stiu care e situatia copiilor, parca imi amintecs ca nici custodia copiilor nu o are...

 

Pacat ca drogurile aduc asemenea nenorociri.

 

edit ca am uitat s aspun.Daca pacientul este intr-o clinica specializata, i se administreaza automat anticonceptionale, asta e situatia din pacate la cei ce nu sunt capabili sa raspunda pentru actiunile lor.


Editat de andacos, 27 iunie 2021 - 14:24 .


#8
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 21:23

Britney din cate stiu nu e internata niciunde. Daca o fi fost, sterilizarea asta fortata trebuie sa inceteze.

Mi se pare extrem de revoltator ce i se intampla.



#9
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 21:56

my 2 cents

e instabila sa ia decizii pt ea ca persoana ...dar suficient de stabila sa tina concerte sa faca milioane...

 

poate financiar nu e capabila sa ia decizii bune, nu e nici prima nici ultima...dar who cares? sunt banii ei, munca ei...si gata!

 

iar ca persoana sa fie sub controlul tatalui mi se pare total deplasat. sunt mii de drogati pe strazi in hollywood si nu le mai pasa nimanui de ei. sunt milioane cu boli mentale si tot au libertate sa faca ce vor...pt ei nu mai da nici un judecator ordin.

 

eu cred ca la varsta asta fiecare trebuie sa aiba libertatea de a face ce vrea cu viata lui. iar un parinte trebuie sa isi lase o data copilul sa isi traiasca viata. 

 

presa au si ei are o mare vina in toata treaba asta ...de 20 de ani au stat cu ochi pe ea ca pe butelie si i-au facut viata calvar...aducand-o la disperare. 



#10
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 22:07

michelle dar mai sustine concerte?

 

Eu n-am mai auzit nimic despre cariera ei muzicala.





Etichetat si cu britney, destin, eliberare

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -