Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Remodelarile noastre


355 raspunsuri la acest subiect

#301
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 08 ianuarie 2022 - 23:11

Masoaiele astea masive le numești tu măsuțe? [flo2] “măsuțe” American style!
[:-)))] nu m am gândit la asta. 
par mari? O sa caut dimensiunile. 
așa sunt majoritatea…unele sunt pătrate mult mai mari. Am văzut niște otomane imense… mi ar place dar nu sunt practice la camera mea. 

#302
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 03:56

[:-)))] nu m am gândit la asta. 
par mari? O sa caut dimensiunile. 
așa sunt majoritatea…unele sunt pătrate mult mai mari. Am văzut niște otomane imense… mi ar place dar nu sunt practice la camera mea. 

Masive, dar și camera ta e mare, American style! Așa ca se potrivesc. Sint grele? Ca par și grele, nu numai mari.

 

 

Uite ce numesc eu măsuțe, european style.

Miniaturi atasate

  • 16757DED-C045-4D05-995A-424C8DB47C00.jpeg

Editat de Letitia1, 09 ianuarie 2022 - 03:57 .


#303
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.669 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 04:53

Masive, dar și camera ta e mare, American style! Așa ca se potrivesc. Sint grele? Ca par și grele, nu numai mari. Uite ce numesc eu măsuțe, european style.
Poza e de pe net asta nu e camera mea ( a mea e cea cu, canapelele gri) Măsuță mare are 63kg 127 cmx76cm se ridica topul si se extinde daca ai vrea sa mananci pe ea sa nu te apleci…e un pic mai dichisită.

 

Miniaturi atasate

  • ABF61AE3-4A79-4205-B9A5-D8910A60EB1E.jpeg

Editat de michelle-usa, 09 ianuarie 2022 - 04:55 .


#304
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 11:57

Michelle,

recunosc ca mie mi se pare incarcat stilul. As prefera asa
 

https://www.dimehous...s-massif-s.html

https://www.mocka.co...es-side-tables/

Acum, cu livrarea, privestenparte plina a paharului. Daca era ceva mai urgent, gen bucatarie, baie. 
—————-

 

Tot n-am gasit solutie pt perdele. M-am tot uitat pe net. 
Se mai poarta perdele/draperii , sau sunt demodate? 



#305
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 12:09

Poza e de pe net asta nu e camera mea ( a mea e cea cu, canapelele gri) Măsuță mare are 63kg 127 cmx76cm se ridica topul si se extinde daca ai vrea sa mananci pe ea sa nu te apleci…e un pic mai dichisită.

63 kg pentru o "masura d cafea"? Foarte mult!!!

 

Imi place cum arata stilul din poza, insa nu e pentru mine, imi place-dar la altii, sa spun asa.

 

Letitia eu am vazut ceva asemanator dar cu blat rotund si desi nu s epotrivea(modelul respectiv, nuantele) in cazul meu, mi s-a parut interesant.Poza pusa d etine insa imi place si exceptind culoarea. s-ar potrivi la mine!!! Insa asa nu am vazut in magazinele ce le-am colindat noi...trebuie sa mai cercetez.



#306
ab5174

ab5174

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.395 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 13:30

Michelle, vad ca tie iti place mobila inchisa la culoare si 'traditionala'.

 

Eu prefer cit mai naturala culoarea "oak", si nu imi place deloc stilul 'industrial' cu metal. 

Un site cu mobila interesanta:

 

https://tomschneider...er-collections/



#307
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 13:39

63 kg pentru o "masura d cafea"? Foarte mult!!!

 

Imi place cum arata stilul din poza, insa nu e pentru mine, imi place-dar la altii, sa spun asa.

 

Letitia eu am vazut ceva asemanator dar cu blat rotund si desi nu s epotrivea(modelul respectiv, nuantele) in cazul meu, mi s-a parut interesant.Poza pusa d etine insa imi place si exceptind culoarea. s-ar potrivi la mine!!! Insa asa nu am vazut in magazinele ce le-am colindat noi...trebuie sa mai cercetez.

Dana sint de la IKEA. Eu exact așa am in sufragerie, una sta lingă canapeaua bărbatului una lingă canapeaua mea. . Mie nu îmi place sa troneze ceva in mijlocul camerei. Am avut și ne împiedicam de ea, nu pot aspira și șterge parchetul, etc. Uite unde le găsești la tine in Germania 

 

https://www.ikea.com...weiss-60404201/



#308
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 13:44

Dana sint de la IKEA. Eu exact așa am in sufragerie, una sta lingă canapeaua bărbatului una lingă canapeaua mea. . Mie nu îmi place sa troneze ceva in mijlocul camerei. Am avut și ne împiedicam de ea, nu pot aspira și șterge parchetul, etc. Uite unde le găsești la tine in Germania 

 

https://www.ikea.com...weiss-60404201/

Multumesc, eu nu le-am vazut in Ikea ind am fost!!1

 

Dar eu nu sunt fan Ikea, masuta care o am acum e de la Ikea, a fost foarte ieftina si foarte proasta calitativ.Am luat-o ca e mare si-mi ocupa exact locul dintre cele doua canapele si fotoliu...insa o mare dezamagire.

 

Astept sa-mi vina canapeaua intii si apoi in functie d elocul din "gaura lui U" [:-)))] [:-)))]o sa vedem ce cumparam.(nu stiu daca voi lua din lemn masiv cum e mobila, tocmai ca va fi grea si greu de manevrat la aspirat/spalat)



#309
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 13:51

Poza e de pe net asta nu e camera mea ( a mea e cea cu, canapelele gri) Măsuță mare are 63kg 127 cmx76cm se ridica topul si se extinde daca ai vrea sa mananci pe ea sa nu te apleci…e un pic mai dichisită.

Da știu care e camera ta și e mai mare ca cea din a doua poza, de aia spuneam ca ai unde pune “măsuțele” de 63 de kile!  [:)]  Bănuiesc ca trebuie sa umpli cu ceva camera aia ca altfel arata ca o sala de cinema.

 

Mie imi place ca mobila sa fie practica, sa ma folosesc de ea, nu sa stea ca la expoziție și numai sa o șterg de praf.  (zic in general, nu ma refer la tine in mod special). 



#310
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.224 mesaje

Postat 09 ianuarie 2022 - 14:00

Multumesc, eu nu le-am vazut in Ikea ind am fost!!1

 

Dar eu nu sunt fan Ikea, masuta care o am acum e de la Ikea, a fost foarte ieftina si foarte proasta calitativ.Am luat-o ca e mare si-mi ocupa exact locul dintre cele doua canapele si fotoliu...insa o mare dezamagire.

 

Astept sa-mi vina canapeaua intii si apoi in functie d elocul din "gaura lui U" [:-)))] [:-)))]o sa vedem ce cumparam.(nu stiu daca voi lua din lemn masiv cum e mobila, tocmai ca va fi grea si greu de manevrat la aspirat/spalat)

Unele produse sint numai pe site, nu le vezi in magazin. Eu le-am comandat online. Nici eu nu sint fan IKEA deloc, dar ca tine am căutat in disperare, nimic nu se potrivea, ca mărime, culoare și am dat peste astea. Sint surprinzător de bine făcute, ușoare, se pun una in alta și ocupa spațiu puțin. Sint mulțumită. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -