Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Remodelarile noastre


355 raspunsuri la acest subiect

#291
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 28 decembrie 2021 - 05:27

Noi daca am tot stat cu fundu in 2 luntre de vreo câțiva ani , am tot amânat sa ne cumpărăm mobila noua.

 

Așa ca luna trecută, ne am luat cadorisit cu canapele si măsuțe noi pt living.

am fost pe la multe magazine pana sa ne decidem.

Incredibil ce prost stau toate cu stocurile si lumea așteaptă chiar și 6 luni pt mobila obisnuita, nu facuta pe comanda.

 

Asa e și la voi? 

 

noroc ca am găsit în stoc la un magazin exact ce vroiam.

sunt still modern,gri, din piele , extensibile la picioare, spate si cap…cu încărcătoare de telefon, loc de depozitare, lumini… încă puțin si imi fac si cafea [pk]

 

Acum alta belea e ca  nu se mai potrivesc draperiile si perdelele … dar le las pana in primăvara sa mai acopăr gaura din buget.

Dulapul tv e un pic mai clasic dar e prea frumos si nu-l schimb . sper sa se potrivească cu măsuțele . masutele nu erau in stoc, vin in Ianuarie.

Încerc sa pun poze.

 

8B784849-260B-4FE7-ACDF-FFCB4CC1CF91.jpeg


Editat de michelle-usa, 28 decembrie 2021 - 08:46 .


#292
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 28 decembrie 2021 - 05:29

Si astea :

 

Miniaturi atasate

  • 47604A07-8FD0-4956-A2DA-72312E07A2B6.jpeg


#293
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 29 decembrie 2021 - 11:27

Michelle,

f frumos a iesit. Mie mi se pare ca perdelele sunt ok, se potrivesc cu mobila. Dar ati schimbat planurile, nu mai vindeti casa?
 

Rupturi de stoc sunt peste tot, noi am prins in perioada cand comandam bucataria, lockdown, termine amanate, teste.

Explicatia a fost, ca oamenii nemaiplecand in concedii si distractie,  si stand acasa au hotarat macar sa renoveze mai mult. Aveau unele firme agenda plima pe tot anul.

 

Noi am cam terminat amenajarile, mai sunt chestii de deco, perdea, lampa, chestii minore.  Masa am luat-o din intamplare, cautam de ceva timp, dar am intrat intr un magazin mai fitos sa ne uitam dupa canapele si am dat de masa la reducere.

Aveau si oferta de livrare gratuit si iti luau si mobila veche daca doreai. 



#294
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 29 decembrie 2021 - 16:10

Multumesc, Judoka!

Mai mult ca sigur nu ne mai mutam.... Nu mi am putut convinge sotul, iar acum e prea tirziu și ineficient de făcut pasul. Eu m as fi mutat în Florida, Texas sau tennnese.

William a fost deja acceptat la 2 facultati mai pe aproape (2-3 ore distanta) mai așteptăm răspunsul la celalalte. dacă va fi acceptat mai departe ( tot în california)  și o sa vrea sa meargă acolo, ne mai pune pe ginduri și poate sa facem pasul, sau dacă sotul rămâne fara servici și nu mai găsește nicăieri pe aici.

 

La noi e problema mare cu stocurile de marfa, stau containerele în port și nu are cine le transporta.

 

Da, se potrivesc draperiile cu mobila, dar a început sa îmi placa gri ul si albul și totul mai simplu, deschis la culoare, pozitiv.

 

As vrea sa remodelez bucataria din nou , cu blat tot alb dar din quartz și dulapuri albe. Când i am spus soțului a zis ca să mai pomenesc de asta peste 5 ani, [:D] nici nu vrea sa mai audă de cuvintul asta.

Poate după ce terminam cu facultatea lui william și alte cheltuieli majore.

Peste 5 ani cine știe ce mai vine la moda.


Editat de michelle-usa, 30 decembrie 2021 - 08:23 .


#295
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 29 decembrie 2021 - 17:09

michelle, si la noi sunt probleme cu livrarile, eu mi-am comandat canapea la sfirsitul lui noiembrie si imi vine pe la sfirsitul lui februarie.

 

Imi plac canapelele tale ca design, sunt sigura ca sunt si comode -eu am o generatie de acum 20 de ani a canapelelor tale, putin diferita , eu insa dupa 20 de ani de canapele din piele ...nu mai vreau.Vara transpir pe ele, iarna sunt reci, in permanenta am cite o patrura pe ele exact din motivul asta.

 

Eu mi-am comandat una foarte mare , in forma de U, dintr-un material mai aparte, o microfaser structurata , peste care pot trece cu cirpa umeda.Am comandat materialul textil inainte sa vedem real cum este.Dupa ce primim canapeaua trebuie sa schimb masuta , ce am acum voiam oricum sa schimbam, sa vedem insa ce spatiu vom avea la dispozitie pentru masuta, datorita formei canapelei.Cu masuta nu stiu absolut deloc ce vreau, din sticla nu, din lemn -n-am vazut nimic pina acum care sa-mi placa si sa fie si la un pret acceptabil-



#296
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 decembrie 2021 - 04:11

Si noi de 20 de ani numai din piele avem.Utima care am avut-o era in forma de L. A fost f comfortabila pt câțiva ani, apoi a început sa se pleosteasca… stăteam f incomod pe ea.

 

Am văzut si eu la magazin dintr-un material microfibra ( sau nu știu cum se numea) era waterproof, f confortabila si plăcută mi a plăcut mult dar nu avea chestii din astea , sa se întinda la picioare si cu lumbar support… si pt sotul meu a fost “ must have” …. Plus ca nu era in stoc.

Având pe Pepper nu am putut lua textil … deci din piele e cel mai ok. Eu pun pătura pt Pepper ca e înnebunit sa stea pe  paturica. 


Editat de michelle-usa, 30 decembrie 2021 - 08:27 .


#297
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 decembrie 2021 - 04:14

si noi cat am căutat după măsuțe. si abia am găsit ceva sa ne placa si se potrivească cât de cat.

Greu se găsește mobila frumoasa, acum sunt la moda stil farmhouse, rustic … care personal nu-mi place și e f pretențios să-l asortezi cu restul mobilei. Asa gasisem un set si era ok dar era ca nuca-n perete, ma făcea sa schimb tot restul mobilei din casa … 

 

Noroc ca am găsit setul asta care e între modern și clasic. 


Editat de michelle-usa, 30 decembrie 2021 - 08:36 .


#298
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 30 decembrie 2021 - 04:31

Sincer mie nu prea imi place extraordinar de mult stilul asta la canapele. Imi plac doar ca au tinte … si fiind corpuri separate le mai pot muta . Culoarea e mai închisă decât credeam in magazin.

 

Imi imaginam altfel sa fac livingul, mai elegant. cu Canapele albe , pufoase de te afunzi in ele, In forma de L sau U si cu o parte întinsa iar in mijloc cu 1 sau 2 otomane din piele pe care sa pui picioarele.

 

canapele mele sunt mai mult pt camere speciale home theatre … dar nu am avut cu cine sa ma înțeleg, am fost in minoritate, sotul si William le au vrut pe astea sa stea ca la cinema, sa aibă confort …

Daca refuzam sa le iau, mai așteptam luni de zile pana găseam ceva ori sa fie in stoc, plus ca tot se scumpește mobila .


Editat de michelle-usa, 30 decembrie 2021 - 08:39 .


#299
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 08 ianuarie 2022 - 04:23

masutele care le asteptam in Ianuarie cica vin in Martie. [smulgpar]

peste tot sunt out of stock. coffee table.JPG

 

Așa arată măsuțele care le am comandat (poza e de pe net)


Editat de michelle-usa, 09 ianuarie 2022 - 04:45 .


#300
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 08 ianuarie 2022 - 19:48

masutele care le asteptam in Ianuarie cica vin in Martie. [smulgpar] 

peste tot sunt out of stock.

attachicon.gifcoffee table.JPG

Masoaiele astea masive le numești tu măsuțe? [flo2] “măsuțe” American style!




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -