Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Vacante si concedii in vara 2021

vacanta concediu vara

117 raspunsuri la acest subiect

#71
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 09:51

On topic,

la noi s a dat unda verde la taberele de vara. [il]  [pk]  Macar copiii sa fie fericiti.

Si o sa caut tot felul de atractii loco.



#72
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 09:54

De calatorit la noi nu e ilegal, nici macar nerecomandat, ne facem noi probleme din cauza faptului ca se pot schimba conditiile de la o saptamana la alta tara ba e pe galben ba nu e, copiii ar intra in carantina la intoarcere dintr-o tara galbena (si normal ca nu le surade perspectiva de a sta 100% in casa 2 saptamani). Poate se mai reduc ratele astea de infectare datorita vaccinarii... la un moment dat trebuie sa revenim si la normal.



#73
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 09:55

Suna interesant, ce examene, ce studiaza?

On topic

Vrem sa mergem in Islanda, copilul trebuia sa aiba aiba aceasta excursie cu scoala si nu s-a mai organizat nimic. E necesar pentru viitoarele examene.



#74
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:03

Asa e, nu merita, dar uneori ma enerveaza faptul ca eu imi dau cu parerea vis a vis de un anumit lucru si vine o persoana sa ma admonesteze cu privire la anturaj, la surse, chestii care nu au nici o legatura cu postarea mea. Ba ma mai baga si la conspirationisti fara sa cred macar in ceea ce cred ei. Iti sta mintea in loc uneori.

 

Si ca sa o dau pe "ale pandemiei": ce anturaj frate, ca de un an si ceva nu mai am nici un anturaj fizic :)))))) Ma vad cu atat de putine persoane si atat de rar in ultima vreme (ma rog tinem legatura dar nu e acelasi lucru).... Doar familia e principalul meu anturaj, dar pe asta nu o schimb :))))

 

[flo2]  [flo]

Off topic,

Monica, pe de alta parte, zau ca nu merita sa ti consumi energia cu anumite personaje. Paiul din ochiul altora este mult mai important, 


Editat de monicabo, 07 mai 2021 - 10:04 .


#75
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.324 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:19

Monica, pentru examenul la Geografie.



#76
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:30

Mie imi e ciuda ca anul trecut s au anulat taberele anuale, excursiile, stagiile de cantonament. Nici vara asta nu se reiau(ma refer la cele organizate de scoala) 

Erau tare instructive si faine pt copii.



#77
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 10:40

La noi nu s-au anulat taberele din vacanta de vara organizate de oras.

Dar, desi au suplimentat locurile, s-au epuizat imediat ce au dat drumul.

Practic, un copil poate merge la un parc de distractii, muzeu, cu colegii din tabara orasului.

Dar nu poate cu parintii si fratii.

In fine, nu am prins loc.

N-am stiut ca va fi bataia asa de mare ca trebuie sa imi pun alarma sa sune la ora cand se deschide procesul online. Eram la serviciu.

Dar nu-i nimic, ne adaptam. Acum stiu de ce sunau alarmele colegilor si cum au prins ei loc. Prin urmare acum am tot felul de alarme.



#78
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 11:03

Asa a fost si la noi anul trecut, s-a anulat tot.

Aveau de ex o saptamana "Scoala altfel" in care faceau diverse activitati extrascolare, printre care si o excursie. Se mai vizita cateceva, vreun muzeu, vreo fabrica de ceva, interesanta si faina pt copii era atmosfera, erau cu totii, dar fara ore, scoala.

Bineinteles ca anul trecut s-a anulat totul. Ar si trebuit sa fie undeva sfarsit de martie-inceput de aprilie, cand eram toti inchisi.

Anul asta nici nu s-a mai pus problema sa se reia in vreo forma... au pus doar asa pe hartie perioada, dar ce sa se faca in conditiile in care nici macar nu au mers la scoala? Nu s-a putut face nimic, a ramas doar pe hartie...

Deci au ramas toate in aer, astfel de activitati pt copii, din cauza distantarii... :((( 

Si mie mi-e ciuda, toate lucrurile care tin de socializare, interactiune umana, atat de necesare pt copii au ramas in aer cam mult timp si incepe sa se cunoasca...

Mie imi e ciuda ca anul trecut s au anulat taberele anuale, excursiile, stagiile de cantonament. Nici vara asta nu se reiau(ma refer la cele organizate de scoala) 

Erau tare instructive si faine pt copii.



#79
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 13:04

Opreste-te, calmeaza-te, te rog 

Te rog, nu ti-am cerut parerea despre problemele mele. 

SI altii au diverse probleme, le scriu, mai discutam, mai gasim solutii.

Nicio problema a nimanui nu detine recordul de gravitate.... o problema pt cineva e grava, pt altul e mai marunta, avem pareri diferite si trebuie sa le respectam.

Dar nu permit nimanui sa ma judece fara sa ma cunoasca. Asta vis a vis de mesajul cu sursele si anturajul. Iar tu nu ma cunosti.

 

Mi-ai dat vot negativ, multumesc!  [aplauze], [plecaciuni]

Nu era nicio judecata-proasta interpretare, era oi insuire d emotive d ebucurie , dar daca preferoi sa vezi doar o parte a paharului...



#80
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 07 mai 2021 - 14:27

Mie asta cu vacanta in conditii de pandemie mi se pare o.. .realitate. In sensul ca nu o vad ca pe o discriminare, alegere, masura neinspirata a guvernelor, e pur si simplu realitatea. Si da, desigur ca e un mare privilegiu, acela de a calatori. Ca multe alte lucruri din viata noastra pe care le luam "for granted" ( ca date 'de la sine'),

 

Cele care si-au exprimat dezacordul ar fi mai ok cu ideea ca NIMENI sa nu poata pleca in vacanta? Sau cum rezolvam? [:)]

 

PS: deocamdata nu am niciun plan de vacanta, eu sunt pe spontan cand vine vorba de plecari [:)]





Etichetat si cu vacanta, concediu, vara

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -