Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#921
strumphitza

strumphitza

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.666 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 10:21

Buna dimineata de la 14 grade si ceata. E cumva 2 Iulie azi?  [:-)))]  Hai ca ne promit azi 21 grade mai tarziu, sper sa se si adevereasca. Pe maine numai bine anunta fulgere si trasnete pe cand iese mireasa din biserica.  [popa]

 

Eu mi-s franta de oboseala si azi dimineata am pus rufe la spalat si precum aveam o pila de unghii in maini am pus-o si pe aia in masina. Acum se spala la 60 grade!  [disco]  [:-)))] Vai de capu` meu, ca nu mai stiu nici cum ma cheama. Cand mi-am dat seama ca imi lipsese pila, ca voiam sa tai o unghie ce am agatat-o aseara, am sarit ca fripta si m-am dus la masina sa vad daca cu adevarat e la spalat. Mda.... m-am dus si mi-am gasit alta.  [batcap]

 

Mi-s toata vanata si jumulita de la mutat mobila dintr-o camera in alta si retur, curatat, lustruit podele plus gradinarit ca au crescut mult buruienile si iarba dupa atata ploaie. Perfect aranjata sunt pentru maine. [8D] Unghii rupte, zgaraiata, vanata pe maini si picioare, obosita, dureri de oase si incheieturi... mix perfect. 

 

Azi dupa ce termina Miss cu scoala trebuie sa mergem la wedding rehearsal si apoi cina la pub cu tot familionul extins. Clar ca se sta pana tarziu si apoi maine dis de dimineata trebuie sa ma trezesc sa ma gatesc de nunta [help] . Ma aranjez singura, nu ma duc la coafor. M-a intrebat soacra daca vreau sa ma aranjeze coafeza ei si am refuzat. Decat sa dau o caruta de bani si sa nu imi placa, mai bine il fac eu gratis si garantat nu o sa imi placa, dar putin ma intereseaza ca nu ma marit eu.  [:D]

 

Azi ma duc la dr. ul de familie ca m-a sunat ieri si voia sa ma vada ieri, dar eu eram prinsa intre canapea si biblioteca  [:-)))]  nu am putut ieri sub nici un chip sa ma duc, dar ma duc mai tarziu. Sa vad ce spune despre alunita mea buclucasa si o sa ii mai arat si o pata de pe fata care mi se pare ca se inchide la culoare.  [fri]

 

De cand tot trancan pe aici s-au terminat si rufele de spalat. A iesit pila perfect curata! Acum nu imi ramane decat sa o scot afara la aer sa se usuce, ca nu imi place cum ies de la uscator.  [mariaj]  [:-)))]

 

Hm.. da` soarele asta nu vrea sa isi faca aparitia azi deloc? Ieri a fost tare frumos, ba am deschis si umbrela pe terasa dupa vreo 3 saptamani. Nu, nu am stat sub umbrela sorbind din gin&tonic, am lasat-o asa deschisa sa ma simt bine ca tot era 1 Iulie si trece vara si nu apuc sa o pun la treaba.  [biz]  Levantica e aproape gata de inflorit si abia astept. Caprifoiul e plin plin de albine si miroase dumnezeieste. Imi vine sa ma arunc intr-o tufa si sa dorm acolo o noapte, ascultand oracait de broaste si greierii cantand.  [:-)))]

 

Serile calde de vara (rare pe aici [:D]) imi aduc aminte de copilarie cand stateam pe iarba la bunica in ograda trantita in iarba si uitandu-ma la stele. E atat de frumos aici cand e senin, cerul senin plin de stele. O liniste peste sat de chiar numai broastele se aud...  In Londra nu aveam parte de asa ceva, nu se vedeau stelele din cauza poluarii luminilor stradale si nu numai. Nici vorba de auzind greierii, doar sirene de ambulanta si politie. 

 

Oare cat ma mai tine euforia vietii la tara?  [:I]  Se vede cat de drag imi e ... parca retraiesc inca odata copilaria. Asa multe chestii imi aduc aminte aici de copilarie si bunica mea draga. Bujorii, trandafirii, casa cu barne, mirosul ierbii proaspat cosite, placinta aburinda scoasa din cuptor...

 

Gata cu visatul, plec sa ma gatesc de mers la dr. Sper sa iasa si soarele si maine sa fie o zi buna. Nu promit ca dupa prima sampanie nu ma duc sa ma culc.  [|)]

 

Weekend frumos! 

 

[flu]



#922
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 11:26

Si la mine ploua cu bulbuci, e intunecat si 16 gr. Asta dupa ce dimineata am facut plaja la cafea, ardea soarele si erau 26 gr.



#923
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 11:39

Eu azi sunt o lama.

 

Nu am chef de nimic. Dar de nimic. Sunt singura acasa.



#924
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 11:41

La mine a plouat azi-noapte, a fost furtuna mare.

Acu e innorat cu putin soare din cand in cand.

Am dormit si eu ca omul.



#925
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 14:08

LauraNico, ma bucur pt mama ta...si multumesc pt urari  [pup]



#926
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 14:09

Strumphi, succes la doctor si distractie faina la nunta  [acor]



#927
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 14:16

La noi e soare si cald  [ph34r] am trimis vremea urata mai departe  [:D] asa va fi si in weekend.

 

Azi am fost cu fratelo la cumparaturi.

Maine tb sa fac guacamole pt mandra (merge la ziua unei colege si i-a rugat pe fiecare sa aduca ceva de mancare...eu fac guacamole, am luat 10 buc, plus morcov, ardei si ridiche verde ...si nachos)..o duc si o recuperez eu...si cand vine seara, vine si prietena ei si doarme aici, duminica la 5am  [fal] au o sesiune de dans cu unul din baietii din Exo...au mai facut asta, insa la prietena ei.

Duminica avem musafiri la gratar: vecinii si prietenii romani...prietenii romani pleaca in tara saptamana viitoare, iar dupa suntem noi plecati, asa pana in august nu ne mai vedem..ne vedem cam la 2-3 saptamani, ba la noi, ba la ei...ea e sora mea mai mica, asa ii zic  [il] cand am vreo problema, cu ea vorbesc si ma linisteste.

 

Weekend cu soare sa aveti.



#928
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 14:18

Si azi la 6pm aici joaca Elvetia cu Spania...va fi un meci greu, dar nu se stie..mai ales ca spaniolii nu m-au convins.

 

Asa ca Hop Schwiiiizzzzzz  [hagi]  [hagi]  [hagi]



#929
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 16:47

Mandra a luat examanele..asa ca avem motiv de baut in seara asta  [alcool]

Procedura e asa : fiecare candidat are un nr (ID)..vineri la ora 4pm se afiseaza ID-urile celor care au reusit...cei care nu au reusit primesc vineri (prin posta) o scrisoare cu semnatura de primire. Posta vine dimineata, de-aia se afiseaza numerele asa tarziu. Firmele unde sunt angajati primesc o scrisoare luni. Notele le primesc prin posta. Diplomele pe 8 iulie, au o ceremonie la scoala. Au decis de curand, nu stiam. 

 

Asa ca yupiiiiii  [pk]  [pk]  [pk]

 

Dupa meci iese in oras, se vede cu colegii de clasa..toti au reusit  [:)]


Editat de Ella73, 02 iulie 2021 - 16:53 .


#930
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 17:21

Bravo, Marcia!! Felicitari!!! Sa aiba o viata minunata inainte, plina de reusite frumoase si experiente de neuitat! 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -