Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#911
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:22

Viviana de vreo 2 ani stiu ca este asa, cu coduri in loc de nume-prenume. Cam de cand cu implementarea normelor GDPR. Anul trecut 100% a fost tot asa, dar parca si acum 2 ani.

 

Cum era inainte, intr-adevar, parca erai in vazul lumii, orice nota lua copilul, vedeau toti si incepeau sa judece.

Este de anul trecut. Tarziu au implementat.

De anul asta functioneaza fara sincope.

 

Pana acum, de cand cu gdpr parintii semnau o hartie ca sunt de acord cu pubblicarea nume, prenume.



#912
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:26

Copiilor ai caror parinti nu semnau declaratia aia, li se anonimizau numele si prenumele.



#913
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:30

Acum doi ani, cand a dat Andrei examen de a 5-a, a fost cu coduri pentru toti, fara acord sau alte cele.



#914
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:39

Vacanta incepe sa-si faca simtita prezenta, planificat, organizata, aranjata.

Azi, copiii se balacesc toata ziua la Paradisul acvatic, fiecare cu gasca lui, dar impreuna cu totii, ca se stiu.

Saptamana viitoare, relax total, ramanem in liniste, iar copiii cu mama la Sovata. Pe urma, soseste prietena noastra si fetita din Norvegia si baiatul nasilor din Germania.

Pe 10 aug plecam in concediu pana pe 1 sept., iar pe 5 sept pleaca in tabara de calarie.

Pe 11 sept, de la calarie, direct la concert cu trupa. Va fi un festival la noi in oras la Bastionul Tesatorilor, unde trupa lor a primit invitatie sa cante.

Intre timp, in perioada 16-22 iul, va trebui sa mergem la scoala, parinti si copii, sa facem optiunile impreuna cu diriga.



#915
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 14:34

Roli, ft frumos  [:)]

 

Noi venim in tara in curand, la intoarcere ne oprim 2 zile la Balaton si una la Viena. La sf.lui august mergem in Slovenia 4 zile, in octombrie mai vrem sa mergem undeva, dar nu stim unde (eu sincer as mai merge in DomRep). Eu vin de Craciun in tara, pt 10 zile.

 

Am planificat si vacantele de anul viitor : in aprilie 2 saptamani in Columbia (Marco implineste 55 ani si vrem sa-l sarbatorim acolo  [:I]), in vara 2 saptamani in tara. Pt toamna nimic planificat, vom vedea. 



#916
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 14:36

Azi 129 cazuri noi la 18mii de teste, rata e 19, 1 deces, varianta Delta 29%. 



#917
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 15:03

Ella, deci tu planifici pe 2 ani inainte! Eu iarna pt vara si invers si tot se mira dl. sot de fiecare data de ce asa din timp. Pai d'aia, ca sa gasesc ce vreau, la ce buget vreau, nu sa merg unde se nimereste si sa platesc dublu.



#918
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 17:17

Roli, problema e Marco, el tb sa programeze vacanta pt anul care vine in vara anului actual, pt ca are cursuri, unde prezinta el. Si datele le-au stabilit acum pt anul viitor. Eu pot lua oricand vacanta, am sef super de treaba  [:I]

In decembrie 2023, cand voi schimba prefixul, mergem 2-3 saptamani la mare, la soare. Sunt invitata si pot alege locatia  [:D]


Editat de Ella73, 30 iunie 2021 - 17:18 .


#919
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 01 iulie 2021 - 17:10

Servus pinguini

 

Am avut o zi nebuna  [zirea] bine ca se termina in curand. 

 

La noi e racoare si ploua din cand in cand..avem 18°.

 

Marco a fost azi la chirurg, se va opera in toamna la mana, pt ca i s-a accentuat ce avea si il doare...are programare pt discutie in septembrie, dupa va primi si programarea la operatie...e mana dreapta, cateva zile nu va putea face mai nimic cu ea.

 

Mandra e fericita ca vine Marvin sa o vada, duminica seara...sunt incantati de jobul pe care-l face, asa ca a primit liber ca recompensa 24 ore..luni seara tb sa fie la cazarma, dar termina stagiul de 3 saptamani vinerea vitoare..mai e putin..mandra merge la el duminica si ramane acolo...a zis ca-i e dor de el  [il] ce draguti sunt, mor cand o aud cum vorbeste de el...si cand ii aud cum discuta ei, el o suna zilnic, cand prinde un moment liber...ale tineretii valuri  [:I]

 

Au primit ai mei rezultatele, la mama nu se vede nimic ciudat, tata insa are mai multe..vor vorbi maine cu doctorul lor (azi nu mai e la policlinica), tata nu mai poate sta asa cu dureri.

 

Sambata implinesc ai mei 50 de ani de la casatorie, asa ca le-am trimis maine dupa-masa aranjamentul floral cu sampanie...sper sa putem face petrecerea pe 31 iulie.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O seara faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 01 iulie 2021 - 17:11 .


#920
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 02 iulie 2021 - 07:36

Buna dimineata!

 

Azi e ultima zi de munca de acasa. De luni ramane sora cea mica de baza. Mama a venit acasa, e mai vioaie decat la prima operatie. Acum asteapta rezultatul la biopsia ganglionilor. Dupa vom sti ce vom face in continuare.

 

Mai am doua saptamani de munca si apoi intru in concediu. Abia astept!

 

Ella, sanatate multa tatalui! si La multi ani parintilor!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -