Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#901
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 01:18

Multumesc Monica! 9.30 la rom si 9.95 la mate. 

Felicitàri Marc!



#902
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 08:28

Buna dimineata!

 

Multumesc pentru urari! Miana, Laura, Ella, Strumphy [flo2]  [flo2]  [flo2] Ieri dupa munca  am fost la tata. A venit si fratele meu si am stat la povesti. Cumnata mai are o luna si putin pana naste. Nu-mi vine sa cred ce repede a trecut timpul. sper ca de data asta sa fie totul bine!

 

Strumphy, soacra mea e la fel. maine mergem la radiografia de coloana. are inca tratament dar nu se simte mai bine. astazi si maine e la noi, sta cu fetele. 

 

la noi e foarte cald si anul asta suntem la munca fara aer conditionat. eu oricum nu sunt fan aer conditionat dar faptul ca mergea pe holuri si in alte birouri si mai putin la noi ajuta mult, era racoare in cladire. acum e cumplit, cladirea fiind din sticla zici ca suntem intr-o sera...



#903
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 09:56

Felicitari, pentru Marc, Roli! In sfarsit va puteti relaxa!

 

Silvi, la multi ani pentru tatal tau!

 

Azi va fi din nou o zi caniculara.



#904
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 10:00

Ce bine imi pare ca in sfarsit, au facut pe coduri rezultatele si nu mai sunt dupa nume si prenume.

Nu era pic de intimitate inainte, lipsa de respect fata de imaginea copilului. Voiai, nu voiai toata suflarea putea sa se zgaiasca la medii.



#905
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 10:27

Viviana de vreo 2 ani stiu ca este asa, cu coduri in loc de nume-prenume. Cam de cand cu implementarea normelor GDPR. Anul trecut 100% a fost tot asa, dar parca si acum 2 ani.

 

Cum era inainte, intr-adevar, parca erai in vazul lumii, orice nota lua copilul, vedeau toti si incepeau sa judece.



#906
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 11:38

Servus pinguini

 

La noi vine iar ploaia si e frig...au zis ca o tine tot asa pana saptamana viitoare  [zirea] sunt si inundatii, pompierii in alerta non-stop.

 

Ai mei tot asa sunt, mama parca putin mai bine, tata insa cu dureri. Luni au facut CT (mama) si RMN (tata), maine primesc rezultatele. Tata a fost si la acupunctura, dar nu i-a folosit; doctorita a zis ca-i ceva mecanic. Sa vedem acum.

 

Pisica e ok, azi s-a trezit imediat cand a sunat ceasul  [:D] dar o sa sun la veterinar sa intreb, ca sa stau linistita.

 

Meciurile de-aseara nu mi-au placut, au fost plictisitoase, vorba mandrei  [:D] bine ca nu s-a ajuns la 11m, asa nu am mai stat pana la miezul noptii.

 

Aici nu exista asigurare pt dentist  [zirea] de fapt exista, dar intai tb sa faci un control, sa repari pe banii tai tot ce e de reparat si dupa decid ei daca te accepta sau nu...e peste 100 fr lunar si acopera o suma mica...eu nu am probleme, asa ca nu merita sa dau atatia bani...merg doar la curatat dinti, de 2 ori pe an.

In iulie merg la cabinetul unde a fost tata, s-a rupt ceva la o masea langa gingie. Prefer sa o repar acolo, e mai ieftin ca aici.

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 30 iunie 2021 - 11:39 .


#907
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 11:53

Felicitàri Marc!

Multumesc!



#908
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 11:55

Felicitari, pentru Marc, Roli! In sfarsit va puteti relaxa!

 

Multumesc!



#909
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:19

Ella, am vazut in Europa de vest zapada, grindina  [fri]  [fri]

In Franta, intr-o localitate a trebuit sa scoata plugul sa dea zapada cazuta la o parte  [alcool]  [alcool]  Vara, in iunie!!! Si nu la polul Nord...

A luat-o razna vremea asta, numai fenomene extreme: grindina in toiul verii, tornate, canicula extrema etc.

 

Sanatate parintilor! Sa se stabilizeze, sa poata tine durerile sub control. Au o varsta, e mai greu, dar macar atenuat, gasita o solutie  [flo2]



#910
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 30 iunie 2021 - 12:22

Astazi se termina si bacul, a fost ultima proba. Banuiesc ca nu a avut nimeni vreun copil la bac anul asta, altfel scria pe aici. 

Am inteles ca nu a fost foarte greu (noi avem pe cineva de la club, de la atletism o fata care a venit constant la antrenamente, cu ea au mai vorbit fetele si au intrebat-o cum a fost; mai sunt alte cateva fete care au dat, dar de ele nu stiu nimic, caci nu au mai venit la antrenamente anul asta aproape deloc). La fel se preconizeaza ca vor fi putine note de 10 fata de anii trecuti (la fel ca la evaluarea nationala).




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -