Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#81
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 17:45

Din pacate nu. Clasele 5-7 si 9-11 nu merg la scoala, decat sub rata de 1/1000, ceea ce nu cred ca se va putea atinge. Fetele mele sunt clasele 6 si respectiv 7, deci iarasi raman online, ca de obicei... :(((

 

Inseamna ca se dezinformeaza la greu. Eu asta am citit, pe un site de stiri pe FB, ca fiind declaratia de ultima ora (ieri) a ministrului Câmpeanu.

 

Edit intre timp am verificat ordinul ministrului si m-am lamurit. Practic pune o conditie imposibila acum ca toti scolarii sa revina la scoala fizic. Imi pare rau...


Editat de Fleurdelise, 29 aprilie 2021 - 17:51 .


#82
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 18:30

Mai devreme mi-a scris mama : a primit sms de la Ro Vaccinare, cum ca o persoana cu nr ei de telefon nu s-a programat pt vaccin...persoana sunt eu  [:D] am facut contul utilizand nr ei de mobil, pt ca nu ma puteam inregistra cu nr de aici...i-am zis sa ii ignore. 



#83
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 19:57

Mai devreme mi-a scris mama : a primit sms de la Ro Vaccinare, cum ca o persoana cu nr ei de telefon nu s-a programat pt vaccin...persoana sunt eu  [:D] am facut contul utilizand nr ei de mobil, pt ca nu ma puteam inregistra cu nr de aici...i-am zis sa ii ignore. 

Si eu am primit acelasi mesaj.

Era vorba de CCS. Lui ii venise randul inaintea noastra, dar daca nu a fost in tara...

Oricum il vaccineaza acolo. Au facut lista cu numele si au avut de bifat daca au avut sau nu covid in ultimele 6 luni.



#84
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 20:05

Azi au venit jardinierele cu florile comandate.

Sunt efectiv superbe, iar panselutele au un miros imbatator. Habar nu aveam ca panselutele pot si mirosi.

 

Petuniile au niste culori nemaipomenite.

Nu am gasit petunii cer instelat (mie imi place sa le spun starry night) de care sunt efectiv indragostita.  Sunt de o frumusete fascinanta as sta sa ma uit la ele zi lumina.



#85
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 20:07

Azi Andrei a intalnit doua caprioare cand a iesit la plimbare cu cainele.

S-a incalzit si pe la mine. In seara asta am iesit cu barbatul la terasa si a fost cald si placut.



#86
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.659 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 20:55

Laura, sananate multa mamei tale! Putere si rabdare va doresc! Si ei si voua! Incercati sa fiti pozitivi si sa o incurajati mereu! Va imbratisez tare! 

 

Ella, La multi ani fericiti fratelui si sotului tau! Sa iti traiasca multi ani , sa va bucurati unii de ceilalti! Ma bucur pt vaccinatii din familia ta! 

 

Roli, bafta multa lui Marc! Si eu cred ca va fi bine la examen, ai un copil bun, ai incredere in el! Spor la treburile legate de casa! 

 

Noi de marti suntem in concediu, am reusit sa si plecam de acasa 2 zile. A fost un sentiment tare placut. A fost frumos, liniste, oameni foarte putini in jur (toti respectand distanta, cu masca, cu mult bun simt si responsabilitate) , am nimerit pe perioada foarte buna pt iesirea noastra. Maine fac cateva pregatiri, apoi sambata plecam la tata. Petrecem Pastele la el, vin si surorile mele (vom fi toti vaccinati, deci vom avea sarbatori mai linistite si relaxate).



#87
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.659 mesaje

Postat 29 aprilie 2021 - 21:04

Fleur, cu scoala e asa ,cumva .... Ai mei copii nici nu mai vor la scoala, fizic. Au zis ca din toamna, ok, dar acum nu vor. Pentru ca s-a predat asa cum s-a putut, au invatat si au facut  .. ce s-a putut online, iar daca revin la scoala toti profesorii vor da teste si ii vor evalua ca si cand ar fi fost fata in fata si sunt speriati de note mici si evaluari proaste. Intr-un fel ii inteleg, pt ca si profesorii au unii un stil de a ameinta si de a vorbi cu ei ... te doare mintea! 

 

Rares a fost luni la liceu unde, impreuna cu colegii de clasa au organizat o coleta de haine, rechizite, jucarii, alimente pt copii defavorizati. Au stat vreo 4 ore, au adunat , au sortat, au ajutat la transportarea celor colectate la un ONG ce se va ocupa mai departe de ele. S-a bucurat ca au venit foarte multi din colegii de clasa, diriginta lor (care a organizat totul), au interactionat, au facut si o fapta buna. 



#88
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 30 aprilie 2021 - 15:28

Laura, multumesc  [flo2]

 

Faina initiativa, Rares are cui sa-i semene  [flo2]

 

Si Marcia a donat bani pt India, ieri cei care organizeaza aveau stransi 600mii de franci; acum 2 zile erau 5mii.



#89
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 30 aprilie 2021 - 15:38

Dimineata am facut drobul (organele le-am fiert ieri), acum am terminat si borsul de miel  [pk] miroase bine la mine, numai ca mie nu-mi place mielul, deci nici mirosul  [ph34r]

 

Am fost si cu cumnata la cumparaturi...maine ma vopsesc si pregatesc masa pt duminica.

 

Pana acum 30 minute am avut soare (15°), acum s-a inorat si sta sa ploua  [zirea] vroiam sa facem o plimbare pana la mexicani, dar cred ca zicem pas, pt ca bate si vantul. 

 

Matusa si varul s-au vaccinat la Alexandria; s-au dus de dimineata, desi programarea era la 2; asa au gasit pe cineva care sa-i duca.

 

Marcia e bucuroasa ca mai are putin si termina scoala; apoi si jobul..pe 16 septembrie zboara la Seoul, biletul e luat  [pk] nu-i vine sa creada, pt ca a inceput sa planifice totul acum 3 ani...si deja au trecut.

 

Viv, panselutele miros tare frumos; am avut si eu in fiecare an. 

 

Spor la pregatiri  [flo2]


Editat de Ella73, 30 aprilie 2021 - 15:39 .


#90
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 30 aprilie 2021 - 15:41

Aici cei care au avut covid, se pot vaccina dupa 6 luni si doar cu o doza (Pfizer sau Moderna). 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -