Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#241
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 14:00

Fleur, faine florile...si cred ca si miros ft bine  [:)]



#242
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.293 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 14:02

La noi pt 3 zile : 2650 cazuri noi la 65mii teste; rata e 206, factorul de reproductie e 0.84 (decese 8).



#243
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.921 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 02:14

Mulțumesc pentru aprecieri, am petunii, margarete, regina nopții, impatiens albe și roșii și o mușcată ( care alungă și țânțarii). E frumos și intim acum în balcon, că a înfrunzit bine și arțarul. Oază de verdeață.

 

Noi așteptăm să anunțe mâine prim ministrul măsurile de relaxare în provincie. De venit în țară e deocamdată imposibil, să vedem.

 

Viviana, ce "încurajare", așa, ca de luni. Sper să fii într-o dispoziție mai veselă după vopsit!

Și eu m-am vopsit și epilat ieri. Am un epilator Braun adus din țară când am emigrat, acum mai bine de 15 ani. Vă rog să luați informația ca un indiciu nu a cât de rar mă epilez, ci cât de bun e epilatorul!



#244
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 08:55

Fleur,  [:-)))] .

e foarte bun, inseamna. Al meu se opreste cand il folosesc dupa timp indelungat.  [:D]

Ca la iarba, inradacinare de succes.



#245
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.224 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 11:20

Mulțumesc pentru aprecieri, am petunii, margarete, regina nopții, impatiens albe și roșii și o mușcată ( care alungă și țânțarii). E frumos și intim acum în balcon, că a înfrunzit bine și arțarul. Oază de verdeață.

 

 Am un epilator Braun adus din țară când am emigrat, acum mai bine de 15 ani. Vă rog să luați informația ca un indiciu nu a cât de rar mă epilez, ci cât de bun e epilatorul!

 

Fleur si eu ti-am admirat florile. Tare bine arata!

 

Si apropo de epilator Braun. Eu am unul luat in studentie. Are peste 20 de ani. Si el si foenul care era la pachet cu el. Acum cativa ani am primit cadou un alt epilator in ideea ca Braun se va strica. Noul epilator e din acela care se poate folosi in dus deci trebuie scos din priza ca sa il folosesc. Adica stau dupa el sa se incarce ceea ce nu e deloc practic in situatia mea de vesnic grabita. Asa ca tot la Braun ajung uneori care merge bine mersi.



#246
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 13:07

Ha, ha...si eu tot Braun, tot din studentie deci are 20+, functioneaza impecabil. Si uscatorul de par, un Philips tot din studentie il am.

#247
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 13:07

Dubla.

 

Fleur, frumoase flori.

La mine au inflorit 2 din cele 3 clematis, foarte frumoase sunt. Trandafirii s-au prins toti, daliile au iesit aproape  toate doar begoniile nu dau semn sa iasa. Le astept pana saptamana viitoare, daca tot nu ies cumpar flori deja crescute.


Editat de Marion9, 18 mai 2021 - 13:10 .


#248
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 13:19

Am ocazia sa cumpar Crin de padure sau Crin de toamna, sau Augustin sau  Hosta Plantaginea.

 

Ati avut? Spune-se ca e tare parfumat!



#249
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 13:31

Eu am pus 4 dalii. Una are frunze, una a inceput sa dea ceva frunzulite, dar s-a gandit cainele meu sa ingroape acolo o felie de paine furata de pe masa si a rupt tot in procesul de scobire (barbatul ma consola ca va creste o franzela) . Sunt tare suparata, pentru ca mie imi plac mult daliile. Am sa vad ce pot pune in loc. 

Duminica am cumparat si eu , viviana, bulbi de crin (desi ma intreb daca nu e cam tarziu, avand in vedere ca cei din gradina au frunze crescute de cative zeci de cm ) Era o taraba in centru, la turnul lui Stefan, cu multi bulbi de crini si lalele si nu m-am putut abtine. 

In alta ordine de idei, am pus in gradina rasaduri de rosii, castraveti si ardei, dar rosiile dau semne de lesin. A fost prea frig, nu stiu ce nu le-a placut, am multe ingalbenite si obosite. 

 

Dupa o saptamana plina de scoala si cate 2-3 teste date, copiii zic ca e ok, ca parca e mai bine la scoala, dar asteapta cu nerabdare vacanta  [:-)))] . Rares cocheteaza cu ideea de a se inscrie voluntar intr-o tabara de engleza organizata de o profesoara pe care o stim. Dar isi cauta si parteneri de aventura. Sper sa ii iasa, cred ca ar fi o experenta interesanta pentru el . 

 

Cam atat despre noi. Suntem bine. 



#250
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 18 mai 2021 - 14:09

Otilia, am si eu epilator din ala pt utilizare si in apa. Eu il pun la incarcat dupa folosire, apoi in cutie si il gasesc gata incarcat atunci cand am nevoie. Dar eu am o viata atat de "la relanti" in ultimul an, nu prea ma grabesc niciodata nicaieri. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -