Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#231
Serialbastre

Serialbastre

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.358 mesaje

Postat 16 mai 2021 - 13:25

Frumoase flori, Fleur! 

 

Ieri dimineață am ieșit fără mască din casă și am simțit mirosul de liliac. Am avut senzația unui nou început! 



#232
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 16 mai 2021 - 18:27

Am iesit si eu fara masca, dupa cateva minute am pus-o la loc [bib]

Aici cam 60 - 70% dintre oameni inca o poarta, plus ca era destul de aglomerat pe unde am mers.

 

Insa eu nu am respectat niciodata regula ad-litteram. Daca ieseam cu cainele, de exemplu, pe la ora 21 si era pustiu pe strada, o tineam in jos... Pe unde sunt oameni / in incaperi, cu strictete, mereu [:)]



#233
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 07:34

Buna dimineata!

 

Si eu fac parte din grupul vaccinatilor cu sot si cu socrii. 



#234
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 09:13

Buna dimineata, pasaruici dragi!

V-ati scuturat aripile dupa ploile de ieri?

 

Ati inceput happy monday?



#235
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 09:44

Rall, si eu cam la fel procedam, mai dadeam jos masca daca nu era nimeni in jurul meu, pt simplul motiv ca nu mai puteam respira ca lumea, aveam o senzatie de sufocare. Iar cand o dadeam jos, era raiul de pe pamant, chiar simteam ca respir ca lumea, ca trag aer in plamani...

Acum bine ca am scapat de obligativitate, un stres mai putin, voi avea eu grija cand s-o port, acolo unde sunt zone mai aglomerate. Dar unde nu am oameni 2-3m in jurul meu, dar trece unul din cand in cand, nu are rost.


Editat de monicabo, 17 mai 2021 - 10:19 .


#236
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 10:01

A trecut, gata, mai avem putin.

 

Hai sa va mai incurajez  [:-)))]

Mai e putin, mai e un pic
Pana la marele nimic
Mai e o clipa sau un ceas
Din tot ce-a fost si-a mai ramas

 

Ca asa-i viata, mai fragila, nu suntem noi proprii papusari. hi, hi, ce incurajare de luni dimineata!

 

Azi am ceva de lucru, mai incolo ma vopsesc, ies cu bicicleta.



#237
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 10:39

Buna dimineata!

 

Fleur, in prima jardiniera sunt margarete, nu? foarte frumoase sunt.! [flo2]

 

m-am mirat si eu ca s-a schimbat titlu. daca ati vrut sa scapati de mine nu a mers [:)] , tot v-am gasit!

eu sunt vaccinata si la fel si fratele meu. restul familiei inca refuza, din diverse motive, unele intemeiate, altele nu...asta e, fiecare face cum doreste. dna T si familia sunt vaccinati. 

 

noi am avut un weekend cald, frumos si linistit. am biciclit, am stat la aer in curte. sambata am fost si la cumparaturi. fetele nu au mai fost in magazine de muuulta vreme.

astazi mica s-a dus cu tati la gradi si tot el o ia la pranz. e prima data cand zice ca vrea cu el si s-a conformat.

 

si pentru ca s-a terminat cu pandemia, am trecut la evenimente in aer liber asa ca anul asta pe 1 iunie lucrez. anul trecut a fost singurul an in care am stat cu fetele de ziua lor [:)] C va avea si concurs pe 1 iunie. cred ca va alerga si mica. din pacate eu voi munci.



#238
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 10:52

Apropo de 1 iunie.

La mine in sat se tot deschide un parc de ani de zile.

Acum se lauda ca il vor deschide la 1 iunie.

Va las un filmulet pe youtube de cum ar trebui sa arate parcul pe bune (de pe siteul primariei) si mai tarziu am sa va pun poze de cum arata el de fapt.

 



#239
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 11:06

Acum 4 ani cand am hotarat sa ma mut aici, taman, pusesera pavele pe trotuare.

Dupa 3 ani si 3 ierni acele pavele sunt mancate si arata ca vai de lume, sa-ti rupi picioarele si alta nu. Aici nu merge nimeni pe jos. In afara de mine. Mie imi place sa merg pe jos. Vecinii mei, unii, considera asta un fel de rusine.

Cand ma duc la Mega Image, sunt singura. Ma intalnesc cu oameni doar cand trec prin fata shaormeriei ca stau la coada. Tot cu masinile ajunsi si acolo.

 

Si sunt frustrata ca in afara de impozit am platit taxe anuale de 700 de lei pentru curatenie. Pentru ca e pe numarul de persoane. Si eu, corecta, am zis ca suntem 3. La anul declar 1 pentru ca vad ca din banii astia nu fac nimic.

 

si ar avea potential mare de tot. sunt voluntari, fac curatenie, ajuta oamenii in varsta, reconstruisc pentru batrani case, strang lucruri, e o societate puternica ce are grija de animale caini si pisici, planteaza copaci, donatii garla...

Dar unele pur si simplu tin de primarie.

 

In rest e frumos, alt aer, mai multa disciplina si intelegere, bunatate.



#240
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 17 mai 2021 - 13:58

Servus pinguini

 

Si la mine sunt majoritatea vaccinati (familie+prieteni) : Marco, socrii, ai mei, fratelo, tatal si fratele cumnatei, plus matusi, veri etc...cumnata pe 23 urmeaza...eu maine  [:)]

 

Am petrecut un weekend linistit: sambata cumparaturi si soferit, ieri am mancat o pizza la restaurantul portughezului din oras de la socrii si dupa am lenevit.

 

Am mandra majora, vaccinata si indragostita  [ascuns] il cheama Marvin, are 22 ani, lucreaza in IT, e jumate elvetian, jumate asiatic, inalt si frumos  [:D] are masina si 2 motociclete....sta la 30 min de noi, intr-o casa cu gradina mare, impreuna cu un prieten (li se mai alatura inca unul, pt ca au 3 dormitoare si unul e gol...aici tinerii cam asa fac, stau mai multi impreuna ca sa imparta cheltuilile). Mandra a fost sambata cu prietena ei la el, a dat petrecere; toti prietenii lui super de treaba, 21-22 ani, s-au inteles ft bine cu ei. El ft bine crescut, cavaler  [:)] Le-a condus pe fete pana la autobuz (au dormit la prietena Marciei sambata) si a pupat-o la plecare  [il] azi noapte au vorbit pana la 2  [soricel] e tare fericia si ma bucur pt ea...i-a povestit si maica-mii tot; tb sa-i zic sa nu intre si in detalii intime  [:-)))] ea spune tot, fara jena.

Sambata invata cu o prietena pt examen, prietena doarme aici...iar duminica dupa-masa merge la Marvin; a ramas ca o aduce el daca nu bea sau doarme ea acolo..noi venim luni dupa-masa (sunt Rusaliile aici). 

 

Gata, v-am dat raportul  [:D] ma intorc la munca.

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 17 mai 2021 - 13:59 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Ieri, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Ieri, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Ieri, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -