Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Clubul pinguinilor vaccinati sau nu


946 raspunsuri la acest subiect

#171
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 09:08

Eu sunt fan parfumuri arabesti. Sunt unele care au acel ceva, care te atrage, te intriga, te vrajesc cu aroma și persistenta. Viv, pe un fir de discuție de pe forumul fragrantica, am găsit ca un echivalent al parfumului baccarat ar fi opulent musk de la lataffa. Altcineva spunea ca burberry her burberry și cloud ariana grande ar fi copii ale lui baccarat. De la montale, sensual instinct ar fi similar. Sâmbăta am făcut rapelul (Pfizer). Am reușit sa modific centrul de vaccinare pentru Ploiești, altfel făceam iarăși o excursie pana la Suraia. Am avut ceva efecte secundare, gen o jumătate de ora senzație de greata, o jumătate de ora de durere de cap dar foarte vaga și nehotărâta, și 1-2 ore senzație ca mi-e frig, plus dureri de încheieturi - umeri, solduri, genunchi. Am luat un paracetamol și am stat liniștită sâmbăta după-masă, ba chiar am tras și un pui de somn. Duminica am fost fresh, nici măcar locul injectării nu ma mai durea. Posibil sa aibă legătură cu faptul ca am rugat-o pe d-na care mi-a făcut vaccinul, sa introducă serul foarte încet.

#172
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 09:21

În data de 22 aprilie - Ziua Pământului - am plantat puieți de stejar lângă comuna Racu, împreună cu primăria și școala generală locală. 

===

[:)]  [flo2]  [flor]  [aerob]

Intre timp puietul tău (puieții tăi) deja își dezvoltă mugurii lângă satul Sândominic terenul îngrădit.

După ce puieții se înfrunzesc, îți trimitem locația lor exactă - ca să poți să le găsești oricând dorești.

Îți mulțumim din nou că ai contribuit la reintroducerea speciilor de stejari în Bazinul Ciucului !

 

Yey!



#173
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 13:11

Azi am aflat ca la a-6 a se da evaluare saptamana asta. In principiu, stiam ca e evaluare la a 6-a, dar mi-a iesit total din cap cu 5000 de schimbari, cu online si mai ales cu examenul de a 8-a. Si mai ales ca pana acum n-a mai zis nimeni nimic de asta.

Cica fi-meu e convocat la scoala miercuri si joi sa dea evaluare.

Monica, v-a chemat si pe voi pentru evaluarea asta?



#174
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 14:22

salutari

 

da, Roli e cu prezenta fizica. miercuri romana+o limba straina, joi matematica si stiinte. o porcarie! taiere de copaci degeaba! cand tre' sa corectez, imi vine sa [smulgpar]  sunt teste cu coduri. o por-ca-ri-e!



#175
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 14:23

 

Abia astept sa se intoarca si sa ne povestesti cum a fost.

Prima impresie, Bianca a zis ca a fost 'mna, oky". Rares a zis ca a supravietuit cu greu. Dau cate 2-3 teste fiecare saptamana asta. 



#176
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 14:43

Prima impresie, Bianca a zis ca a fost 'mna, oky". Rares a zis ca a supravietuit cu greu. Dau cate 2-3 teste fiecare saptamana asta. 

[:)]  complicata readaptarea. Sculat de dimineata, spalat, imbracat, plecat... e mai greu sa se adapteze cu asta decat cu lalaitul in pijama.

+ Testele sa nu mai zic de ele...  [fri]



#177
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 16:13

Da, si la noi este la fel pt miercuri si joi, evaluarea de clasa a 6-a.

Sa stii ca si eu sunt la fel de zapacita ca si tine in ceea ce priveste scoala, cu 1001 schimbari. Sincer, nici nu mai stiu cand se termina anul, ca au fost nu stiu cate variante, stiu doar ca undeva in a doua jumatate a lunii iunie :))) O sa le spuna ca nu mai trebuie sa intre la ore si asa ne vom da seama :)))

 

Succes la evaluare (chiar daca nu conteaza ca nota, macar ii mai tine pe copii un pic in priza)  [flo2]

Azi am aflat ca la a-6 a se da evaluare saptamana asta. In principiu, stiam ca e evaluare la a 6-a, dar mi-a iesit total din cap cu 5000 de schimbari, cu online si mai ales cu examenul de a 8-a. Si mai ales ca pana acum n-a mai zis nimeni nimic de asta.

Cica fi-meu e convocat la scoala miercuri si joi sa dea evaluare.

Monica, v-a chemat si pe voi pentru evaluarea asta?



#178
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 10 mai 2021 - 16:43

 

Succes la evaluare (chiar daca nu conteaza ca nota, macar ii mai tine pe copii un pic in priza)  [flo2]

Succes si voua! [:)] Eu ma bucur si pentru astea doua zile ca mai calca pragul scolii...asa am ajuns!


Editat de roli25, 10 mai 2021 - 16:44 .


#179
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 08:49

Buna dimineata, soare, soare, soare si frumos afara.

Ieri am fost tensionata si nervoasa.

Am fost sa iau bicicleta Silviei de la tipul care o pastrase in curte. E descentrata,  i se misca saua stanga, dreapta dar am ajuns cu bine acasa.

 

Am udat curtea, am gasit o gramada de gloante de Nerf. M-am luptat cu furtunul mai ceva decat Gheorghe cu balaurul. Abia astept sa pun irigatia in functiune. Mi-a luat o ora si ceva sa ud toata curtea.

Noroc cu Deborah de Luca are 2 melodii dupa care sunt innebunita  si le ascult in bucla, cam la maxim, cred ca si vecinii au devenit innebuniti.

 

Am aruncat un bradut care s-a ingalbenit.

Voi care va pricepeti ce sugerati sa pun in locul lui? Ceva care se poate planta acum, spre mijloc de mai.



#180
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 09:28

Buna ziua!

 

greu reusesc sa mai intru. s-au adunat foarte multe la munca si peste toate 2 colegi au fost mutati in alt departament. asa ca munca s-a dublat...sau aproape. 

in plus la noi a scazut sub1% si ne mutam iar pe evenimente in aer liber si avem de luat multe autorizatii etc in timp foarte scurt.

 

fetele sunt bine. mica la gradi. s-a trezit cu nasul infundat dar sper sa nu fie nimic. C e la scoala si ea. se bucura chiar daca si ei dau lucrari la toate materiile. nu stiu cat o sa se duca dar macar sapatamana asta merge...

 

ieri mi-a murit un var. l-au gasit mort asa ca a stat tata pana la miezul noptii cu politie etc. o sa vada astazi cauza.

 

pana mai intru sanatate tuturor, bafta copiilor la scoala si la testari!




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -