Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Grupul in miscare cap.6


309 raspunsuri la acest subiect

#51
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 02:00

La noi nu a mai plouat din Ianuarie sau Februarie… azi sunt vreo 40 de grade…am pus un prosop pe volan sa putem conduce .

#52
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 11:14

Da michelle, cama sa ceva vrem, eu sunt un pic in dubiu ca eu am mobila din lemn de stejar, deci deschisa la culoare , nu va fi un contrast prea mare ...insa simbata am fost si am vazut divesre feluri si culori d eparchet si am comparat cu culoarea mobilei...o sa alegem pina la urma in vreun fel.

 

Vad ca tu nu prea ai dulapuri multe in bucatarie, cum, unde iti tii toate catrafusele necesare bucatariei?

 

La noi sunt niste preturi nesimtite pur si simplu la ceea ce inseamna mobila efectiva de bucatarie, pentru bucataria mea ma ajunge undeva la minimum 5000 de euro, la care o sa adaug si electronicele, deci ajung la aproape 10000 de euro.Iar eu sincer nu vreau s adau banii astia, mai ales ca noi nu vom mai sta mai mult de 5-7 ani in casa asta.

 

Trebuie s agasim o solutie de compromis cumva, o sa am de lupta cu sotul ca el vrea doar lucruri de calitate, eu mai las garda jos la anumite chestii.



#53
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 11:16

La noi s-a racorit in sfirsit insa eu am in continuare probleme cu piciorul-deci nu vreau sa fortez si cred ca ma invadeaza armata rosie, ca ma simt batuta cu lantul parca...

 

Zgomotul d ela aparatele astea ma termina pur si simplu...plus caldura care o degaja, in casa tot undeva la aproape 30 d egrade am.



#54
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 16:18

Da michelle, cama sa ceva vrem, eu sunt un pic in dubiu ca eu am mobila din lemn de stejar, deci deschisa la culoare , nu va fi un contrast prea mare ...insa simbata am fost si am vazut divesre feluri si culori d eparchet si am comparat cu culoarea mobilei...o sa alegem pina la urma in vreun fel. Vad ca tu nu prea ai dulapuri multe in bucatarie, cum, unde iti tii toate catrafusele necesare bucatariei? La noi sunt niste preturi nesimtite pur si simplu la ceea ce inseamna mobila efectiva de bucatarie, pentru bucataria mea ma ajunge undeva la minimum 5000 de euro, la care o sa adaug si electronicele, deci ajung la aproape 10000 de euro.Iar eu sincer nu vreau s adau banii astia, mai ales ca noi nu vom mai sta mai mult de 5-7 ani in casa asta. Trebuie s agasim o solutie de compromis cumva, o sa am de lupta cu sotul ca el vrea doar lucruri de calitate, eu mai las garda jos la anumite chestii.

Anda aici 5k sunt doar dulapurile ieftine....preturile la remodelari sunt fantastice...contractors iau cam $75/ ora. Aici remodelarea unei bucatarii e cam 40k+

Sotul meu nu a vrut dulapuri sus pe pereti sub nici o forma...ca cică închid bucataria . Am pierdut lupta cu el si am comptomis...dar poate sa afecteze pretul de vanzare . 

Mai am un perete cu dulapuri care nu s a vazut in poza aia + Camara + garaj+ Laundry room.  Pentru noi 3 ajunge spatiul de dulapuri . Mai am un bufet cu tot felul de vase" bune" pt musafiri in alta camera.

Sunt organizata si nu tin decat strictul neccesar in bucatarie. Daca nu folosesc un aparat saptamanal, il pun in garaj.

 

La noi se poarta totul cat mai deschis la culoare, pereti albi sau gri deschis...floorul cum ai vazut...mobila de bucatarie alba nu ca a mea...dar eu nu o mai schimb . In camerele nu prea se mai poarta stejarul. 

Daca vrei sa te muti trebuie sa alegi ceva ce se poarta si cat mai neutral sa mearga cu tot felul de mobilier...sa placa la cat mai multi clienti. Parchetul inchis se poarta la case f spatioase pt ca inchide camerele. 

Incearca sa aduc bucati sample de parchetul acasa sa le vezi cum vin. Sau sa folosesti pe internet simulator cu poze . 

Poti sa pui Plante care sa aduca culoare si draperii. 

Scuze pt off topic. 

 



#55
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 16:26

Anda asta e partea cealaltă a bucătăriei…am destule dulapuri pt 3 persoane.

Miniaturi atasate

  • 148CB5E1-F3E6-42F8-AF6C-74D019A3F253.jpeg

Editat de michelle-usa, 21 iunie 2021 - 16:28 .


#56
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 16:56

michelle, nu stiu ce intelegi tu prin "remodelarea" bucatariei, eu ma refer doar la mobila d ebucatarie sa spun asa, deci niste dulapuri nimic mai mult si doar astea ma costa 5000 de euro(iti spun mai exact ca ma suna nenea de la un centru inapoi in vreo ora).da, nu sunt din lemn natural insa sincer pentru bucatarie nici nu imi bat capul cu lemn natural(am vazut un model de bucatarie si ajungea la vreo 30000 de euro din lemn natural, nu stiu daca erau sau nu electricele inscrise).

 

Am inteles cu dulapurile si spatiul, eu acum daca am scos din dulapurile vechi, am ramas uimita cit se poate stringe intr-o bucatarie, voi selecta insa mult cind va fi bucataria gata si voi aranja totul.

 

Cu mutatul, eu nu stiu daca voi reusi sa dau bucataria urmatoirului prorpietar, deci socotesc ca ovoi lua cu mine daca nu e dispus s-o cumpere. La fel mobila, iau totul cu mine, aici ramin doar...peretii!!!



#57
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 19:09

post mutat la Remodelari


Editat de michelle-usa, 21 iunie 2021 - 19:23 .


#58
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 21 iunie 2021 - 19:37

michelle, uite acum m-a sunat nenea ala de la bucatarie, pentru proiectul de mai jos, doar dulapurile ma costa 4500 de euro!!!

 

 

nu pot pune poza...habar nu am de ce

 

oricum sunt dulapuri numai in partea de jos, fara dulapuri suspendate, doar unul mai mare in care e incorporat cuptorul

Fisiere atasate



#59
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.672 mesaje

Postat 24 iunie 2021 - 15:07

Am iesit ieri la plimbare cu Pepper și o vecina, dar după amiaza m a luat rau piciorul. Am început tratament cu sare ...sper sa mearga.



#60
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 27 iunie 2021 - 12:12

Desi ma doare in continuare piciorul-un ligament care ma supara cind ma aplec, cind ridic piciorul, ba acum ma doare un ligament si la mina sringa, ceva ledat de degetul mare, am ieist astazi la miscare, n-am mai ieist d ecind a inceput nebunia de la mine din casa!!!

Miniaturi atasate

  • 207211375_4095106427221769_7849285526185848179_n.jpg



Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -