Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Divort dupa 20 de ani


120 raspunsuri la acest subiect

#51
Mickyyy

Mickyyy

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.478 mesaje

Postat 06 aprilie 2021 - 22:33

Acum ca am citit si restul, raman la parerea initials, boala lunga moarte sigura.

20 de ani de relatie si 4 copiii, nu credeam vreodata ca voi fi capabila sa o iau de la capat cu altcineva! Radeam de oricine sugera macar asta.

 

Se poate, la orice varsta. 

 

Sfatul meu e sa pui ceva distanta intre voi, nu sute de km, dar sufficient cat sa nu te trezesti cu el non stop la usa ta. Statul in aceeasi casa ca prieteni sau de dragul copilului este toxic. In primul rand pentru tine, stiu ca esti o femeie puternica, ti-am citit ani de zile postarile de pe forum, insa nu esti intr-un concurs de miss popularitate cu familia sau sotul. Lasa-i sa creada ce vor ei, nu trebuie sa le dovedesti lor nimic aratand atata intelegere si acceptare fata de sot. Nu ii mai lua apararea, nu mai il consoles, nu iti mai organiza tu viata ca sa ii fie lui usor sa isi vada copilul. Nu e vina ta, si viata si fericirea ta trebuie sa fie mai importante ca ale lui. Nu te mai sacrifica pentru el, singurul care merita toate sacrificiile tale acum este puiul mic! El e numarul unul, si ca sa ii poti oferi lui tot ce are nevoie trebuie ca tu sa fi intr-un "good place" mental. Te amagesti gandind ca esti puternica si situatia actuala (amanta si statul Inca impreuna) nu te afecteaza. Te va distruge in interior, pic cu pic, si exista riscul ca daca mai amani mult ruptura finala sa iti fie mult mai greu sa revi pe linia de plutire.

 

Eu am facut greseala sa o mai lungesc un an dupa separare, timp si nervi irositi. Daca as putea da timpul inapoi, as castiga luni bune din viata.

 

Asa ca repet, Tu esti speciala, Tu trebuie sa fi pe primul plan!! Tu si cel mic, nu sotul.

Daca vrea sa fie tata pentru baiatul lui va gasi solutii, iar daca nu va gasi, atunci e si mai clar CA nivelul lui de maturitate lasa de dorit.

 

Esti tanara, frumoasa, desteapta, si crede-ma ca exista fericire si dupa despartire.

 

Succes!



#52
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 01:08

Am tot incercat sa m lighez dupa ce am scris de 3 ori, noaptea, niste mesaje interminabile care s-au pierdut,dar uitasem si parola. 

 

Mickyyy, tocmai ce am vorbut cu tatal sau azi care imi spunea ca e mai mult decat dezamagit printre altele ot ca el nu are ambitie. I-am spus ca e la mid life crisis si ca e nemultumit pe toate planurile si cred eu, de aici si aventura. 

 

Am purtat cu El o discutie in care mi-a tinut pledoaria de cat de loser e el in privinta lucrului, ca a invatat atat si a lucrat atat si a ajuns la 40 de ani (acusi) sa aiba un salariu de kkt. I-am sous ca da, salariul unui fizioterapeut, ergoterapeut este de toata jena si nu inteleg  de ce din moment ce au atata responsabilitate. De aici a urmat sa imi expluce jimatate de ora  ca el nu are nici o responsabilitate, ca ce face el e simplu, ca subt prostii ce exemplifucam eu cum ca de ex daca un oacient cu ruotura de ligamente încrucișate  e recuperat prost poate apare o reruptura care inseamna inca o operatue, inca 8 saotamani acasa samd. Nu, nu e asa,  ca cine face recuperarea prost, ce face el la lucru e o nimica toata. 

Ca fapt divers cand eram in Romania el a fist angajat de cel mai bun ortoped din Tm (sunt 2 f buni, asta e unul dintre ei) care opera mai mult sportivi de performanta. Iar sotul era cel care se ocupa de ei si uite  asa are nu stiu cati din echipa de rugby a Timisoarri, plus unul care dupa operatie si recuperare a ajuns in Franta si in Anglia, o baschetbalista care juca in Germania, fotbalisti samd. Si era atat de bun incat acum  4 ani parca, ne-am intalnit cu dr acesta care  a venut la un congres, iar dr i-a facut sotului o oferta de munca care jncludea si o oferta pt mine pe chirurgia mainii, ca asta vreau sa fac acum. Ba chiar  i-a spus sa vina,ca vrea sa inceapa un proiect sa faca o clinica de recuperare ca in Germania iar sotul ar fi primit sefia. 

Ei, si el imi explica acum cum el e praf si nu stie nimic si nu poate nimic. Ca a fost la un curs si a vazut cativa nemti dr 29 sau 30 de ani cqre stiau lucruri pe care el nu le stie (era vb de faptul ca pregatirea in fizioterapie e mai buna in Germania decat in Romania). I-am spus sa puna mana pe niate carti, sa mearga la niste cursuri,  ca nlde acolo stiu aia acele lucruri, nu s-au nascut invatati. 

Răspunsul  a fost ca el e prea batran (Din nou, 39 de ani). 

 

Mi-a zis înainte de despartire, ca ce ar fi sa se faca barman. Ca aici la lucru s-a plafonat.  Am cautat cursuri si i-am zis uite, faci un curs si poti reduce la lucru, lucrezi 4 zile si 2  te joci in spatele barului, ca sa ai putina schimbare si sa te simti bine. 

 

Ei, si am vb de asta vu tatal lui care a zis ca el nu intelege cum poate sotul sa nu aiba atata ambitie sa faca un curs, sa mai invete ceva, sa schimbe ceva. 

I-am zis ca prietena lui i-a sous ca ea il place nu in ciuda tuturor lucrurilor ci ot ca asa este. 

I-a spus el  ei ca vrea sa slabeasca, raspunsul ei a fost  ca nu trebuie ( ba da, trebuie) si ca ei ii place de el asa. Eu il bateam la cap sa se lase de fumat, ea fumeaza. Eu il bqteam la cao sa nu exagereze cu bautura, ea ii spune ca ea bea mai mult decat el iar cand bea el vara Radler (bere cu limonada) facea ea misto ca aia e pt copii. 

 

Iar taica-su mi-a spus ca da, el e frustrat ca totul e asa dar nu are ambitia sa faca ceva uar noi ii sounem toti ca poate sa faca ce vrea el pe lumea asta in timp ce fata ii spune ca ea il iubeste asa si nu trebuie sa faca nimic. Normal ca vrea sa stea cu ea. 

 

 

In alta ordine de idei, ca de asta voiam sa scriu, prietenul lui cel mai bun pe care il stie de cand aveau 6 ani e evident si ...prieten cu mine sa zuc asa, prin "adoptie", ca ne stim de cand avem eu 14 ani si de atunci tot suntem toti împreună  si ne vedem si vorbim regulat. 

Pe el l-am casatorit cu prietena mea cea mai buna, au venit si ei in Germania datorita noua iar acum si-au cumoarat casa la 600 km de noi, au un baietel, ne nasim unii pe altii samd. 

Ei, au spus ca evident  ca vor vorbi cu fata asta cu care e sotul desi nu le place de ea. 

El a spus ca stai sa vezi cat dureaza relatia cand nu mai e thrill-ul interzisului si cand o sa fie impreuna pe  bune. 

Azi mi-a spus prietena mea ca sotul ei se gandeste sa ii spuna sotului meu cand vin ei acum sa il botezam  pe bebe, sa ii faca cunostiinta cu ea.  Si ca o sa o cunoasca si ea, o sa fie civilizata  dar atat. 

Evident nu pot sa le spun nimic si nici nu voi spune, dar ma racaie putin pt ca stiu ca qsta o va bucura pe aia. Daca qs fi eu in locul ei m-as gandi ca uite ce fain, astia vor sa ma  cunoasca. Daca situatia ar fi invers nici nu m-as gandi sa merg cu sotul sa o cunisc pe aia, as zuce din start nu. Iar daca trebuie sa imi fac un concediu cu ea l-as face si as vorbi cu zambetul pe buze o data pe ora despre prietena mea. 

Nu stiu daca face sens ce spun,dar mi sempare aiurea....mai ales ca prietenul i-a scris lui ca ii pare rau de despartire dar ca e bine ca a avut  sotul curaj  (?!?!?!) Si ca daca nu mai mergea intre noi e mai bine asa. 

 

Am ascultat acum un mesaj de-al aleia pt sot si ii spunea ca au discutat ei 2 despre relatii, desore cum ar vrea sa fie relatia lor iar ea a spus tot timpul tot ce nu i-a placut in foatele relatii in timp ce el a spus tot ce a avut cu mine si ca qsta devfapt a fost ce vrea el si ca relatia lui cu mine a fost una foarte buna si asa vede el o relatie perfecta. Si ca ea se intreaba daca oare nu ne mutam aici, ne desparteam? Ca pana la urma singurul.lucru negatuv a fost ca ne vedeam 24/7 si ca ne-am pierdut noi pe noi ca indivizi, in rest am avut relatia perfecta. Ca ea e sceptica pt ca ei au ciocnirile si certurile constante iar cu mine a fost o relatie armonioasa in care nu ne-am certat (asta a fist jn.punct de-al lui, ca noi nu ne certam). Si nu intelege cum noi suntem "ataaaaat de cooool" impreuna dupa despartire si i-am făcut pe toti sa creada ca inca suntem impreuna.

 

Sotul i-a raspuns doar ca relatia noastra nu era perfecta cum nici ale ei nu au fost  perfecte.

Concluzia mea a fost ca i s-a urat de prea mult bine. 

 

Si m-a deranjat, enervat, frustrat ca cu ea (intentionat) discuta despre relatie si sentimente iar cand noi "am incercat" sa reoaram relatia (10 zile a durat, pana a spus  el ca am incercat dar nu "s-a intamplat" nimic), nu a putut sa faca asta. De fapt cand am incercat sa vorbesc cu el dupa prima."impacare" mi-a spus ca nu vrea acum sa tot vorbim despre asta si prin urmare am reluat relatia de oarca nu s-ar fi intamplat nimic.

 

Scuzati incoerenta, am vrut sa spun multe, ma calca  pe nervi tastatura Si bebele doarme intre reprizele  de mancat. 

 

Ideea era ca pana recent sotul meu era omul pt care eram cazuta in fund de admirație, ambitios, priceput la de toate, a intrat intre primii 5 si a terminat intre primii 5 la o concurenta de 7 sau 9 pe loc, a fost întotdeauna cel mai bun la lucru, era determinat, sigur pe el, uar acum imi spune ca el e prea batran pt un cura si il vad prea comod sa faca o schimbare. I-am zis ca as fi vrut sa aibă the balls sa faca in viata profesionala ce a făcut  in cea sentimentala. 

Pana inainte de aventura voia sa se mute de la lucru pt ca era plafonat, de cand cu aventura nu voia nici sa il tai. 

 

Si Mickyyy, da, eu ma erijez in salvatorul lui. Verișoara lui imi tot spune ca sunt proasta si se tot ia de mine cand il apar, dar eu stiu cum era inainte su vad cum a ajuns acum de depresiv su de down. Sora si tatal lui au spus sa nu il mai ajut, nu il mai iau sub aripa, sa il las sa atinga rock bottom si poate atunci isi revine. 

Dar nu suport sa il vad plangand sau trist sau deprimat...

 

 



#53
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 18:59

Xio el a ales, lasa-l...lasa-l cu ce a ales. Mergi doar inainte. Daca se desparte de "doamna " asta, va urma alta. Pentru ca el trebuie sa isi traiasca tineretea. Omul se schimba de-a lungul anilor. El nu mai e sotul tau. E altcineva. Stiu ca ti-e greu sa  crezi, dar vei intelege intr-o zi. Nu poti sa te cramponezi in viata lui. Nu iti mai da nimeni timpul inapoi. Fugi! 



#54
Marox

Marox

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.621 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 20:34

Putem sa batem noi apa-n piua pina luna viitoare ca sa-l lasi in plata lui si sa pleci, tu tot obsedata esti de el si continui in bucla sa-i verifici relatia cu aia (ca ce-i spune ea, ce-i spune el, etc), continui sa te bati pt el in fata familiei lui (asta-i culmea!), sa-l motivezi, sa-l intelegi, sa-l scuzi...

 

Parerea mea e ca tu ti-ai creat, inca din adolescenta, o imagine precisa despre viata ta. Ti-ai pus in cap la 15 ani ca o sa fie asa si asa si asa. Ai urmat fiecare etapa si ai reusit sa o faci, la 35 ani, sa semene cu viata pe care o visai. El este doar o piesa pe care tu ai impins-o inainte. Tu ai mers prima in Germania si te-ai realizat. El te-a urmat, dar nu e reusit sa se acomodeze asa de bine ca tine. De unde senzatia esecului. Face de atita timp parte din cotidianul tau incit te simti responsabila de el. Don't!



#55
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.252 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 20:54

Pp

Am tot incercat sa m lighez dupa ce am scris de 3 ori, noaptea, niste mesaje interminabile care s-au pierdut,dar uitasem si parola. 

 

Mickyyy, tocmai ce am vorbut cu tatal sau azi care imi spunea ca e mai mult decat dezamagit printre altele ot ca el nu are ambitie. I-am spus ca e la mid life crisis si ca e nemultumit pe toate planurile si cred eu, de aici si aventura. 

 

Am purtat cu El o discutie in care mi-a tinut pledoaria de cat de loser e el in privinta lucrului, ca a invatat atat si a lucrat atat si a ajuns la 40 de ani (acusi) sa aiba un salariu de kkt. I-am sous ca da, salariul unui fizioterapeut, ergoterapeut este de toata jena si nu inteleg  de ce din moment ce au atata responsabilitate. De aici a urmat sa imi expluce jimatate de ora  ca el nu are nici o responsabilitate, ca ce face el e simplu, ca subt prostii ce exemplifucam eu cum ca de ex daca un oacient cu ruotura de ligamente încrucișate  e recuperat prost poate apare o reruptura care inseamna inca o operatue, inca 8 saotamani acasa samd. Nu, nu e asa,  ca cine face recuperarea prost, ce face el la lucru e o nimica toata. 

Ca fapt divers cand eram in Romania el a fist angajat de cel mai bun ortoped din Tm (sunt 2 f buni, asta e unul dintre ei) care opera mai mult sportivi de performanta. Iar sotul era cel care se ocupa de ei si uite  asa are nu stiu cati din echipa de rugby a Timisoarri, plus unul care dupa operatie si recuperare a ajuns in Franta si in Anglia, o baschetbalista care juca in Germania, fotbalisti samd. Si era atat de bun incat acum  4 ani parca, ne-am intalnit cu dr acesta care  a venut la un congres, iar dr i-a facut sotului o oferta de munca care jncludea si o oferta pt mine pe chirurgia mainii, ca asta vreau sa fac acum. Ba chiar  i-a spus sa vina,ca vrea sa inceapa un proiect sa faca o clinica de recuperare ca in Germania iar sotul ar fi primit sefia. 

Ei, si el imi explica acum cum el e praf si nu stie nimic si nu poate nimic. Ca a fost la un curs si a vazut cativa nemti dr 29 sau 30 de ani cqre stiau lucruri pe care el nu le stie (era vb de faptul ca pregatirea in fizioterapie e mai buna in Germania decat in Romania). I-am spus sa puna mana pe niate carti, sa mearga la niste cursuri,  ca nlde acolo stiu aia acele lucruri, nu s-au nascut invatati. 

Răspunsul  a fost ca el e prea batran (Din nou, 39 de ani). 

 

Mi-a zis înainte de despartire, ca ce ar fi sa se faca barman. Ca aici la lucru s-a plafonat.  Am cautat cursuri si i-am zis uite, faci un curs si poti reduce la lucru, lucrezi 4 zile si 2  te joci in spatele barului, ca sa ai putina schimbare si sa te simti bine. 

 

Ei, si am vb de asta vu tatal lui care a zis ca el nu intelege cum poate sotul sa nu aiba atata ambitie sa faca un curs, sa mai invete ceva, sa schimbe ceva. 

I-am zis ca prietena lui i-a sous ca ea il place nu in ciuda tuturor lucrurilor ci ot ca asa este. 

I-a spus el  ei ca vrea sa slabeasca, raspunsul ei a fost  ca nu trebuie ( ba da, trebuie) si ca ei ii place de el asa. Eu il bateam la cap sa se lase de fumat, ea fumeaza. Eu il bqteam la cao sa nu exagereze cu bautura, ea ii spune ca ea bea mai mult decat el iar cand bea el vara Radler (bere cu limonada) facea ea misto ca aia e pt copii. 

 

Iar taica-su mi-a spus ca da, el e frustrat ca totul e asa dar nu are ambitia sa faca ceva uar noi ii sounem toti ca poate sa faca ce vrea el pe lumea asta in timp ce fata ii spune ca ea il iubeste asa si nu trebuie sa faca nimic. Normal ca vrea sa stea cu ea. 

 

 

In alta ordine de idei, ca de asta voiam sa scriu, prietenul lui cel mai bun pe care il stie de cand aveau 6 ani e evident si ...prieten cu mine sa zuc asa, prin "adoptie", ca ne stim de cand avem eu 14 ani si de atunci tot suntem toti împreună  si ne vedem si vorbim regulat. 

Pe el l-am casatorit cu prietena mea cea mai buna, au venit si ei in Germania datorita noua iar acum si-au cumoarat casa la 600 km de noi, au un baietel, ne nasim unii pe altii samd. 

Ei, au spus ca evident  ca vor vorbi cu fata asta cu care e sotul desi nu le place de ea. 

El a spus ca stai sa vezi cat dureaza relatia cand nu mai e thrill-ul interzisului si cand o sa fie impreuna pe  bune. 

Azi mi-a spus prietena mea ca sotul ei se gandeste sa ii spuna sotului meu cand vin ei acum sa il botezam  pe bebe, sa ii faca cunostiinta cu ea.  Si ca o sa o cunoasca si ea, o sa fie civilizata  dar atat. 

Evident nu pot sa le spun nimic si nici nu voi spune, dar ma racaie putin pt ca stiu ca qsta o va bucura pe aia. Daca qs fi eu in locul ei m-as gandi ca uite ce fain, astia vor sa ma  cunoasca. Daca situatia ar fi invers nici nu m-as gandi sa merg cu sotul sa o cunisc pe aia, as zuce din start nu. Iar daca trebuie sa imi fac un concediu cu ea l-as face si as vorbi cu zambetul pe buze o data pe ora despre prietena mea. 

Nu stiu daca face sens ce spun,dar mi sempare aiurea....mai ales ca prietenul i-a scris lui ca ii pare rau de despartire dar ca e bine ca a avut  sotul curaj  (?!?!?!) Si ca daca nu mai mergea intre noi e mai bine asa. 

 

Am ascultat acum un mesaj de-al aleia pt sot si ii spunea ca au discutat ei 2 despre relatii, desore cum ar vrea sa fie relatia lor iar ea a spus tot timpul tot ce nu i-a placut in foatele relatii in timp ce el a spus tot ce a avut cu mine si ca qsta devfapt a fost ce vrea el si ca relatia lui cu mine a fost una foarte buna si asa vede el o relatie perfecta. Si ca ea se intreaba daca oare nu ne mutam aici, ne desparteam? Ca pana la urma singurul.lucru negatuv a fost ca ne vedeam 24/7 si ca ne-am pierdut noi pe noi ca indivizi, in rest am avut relatia perfecta. Ca ea e sceptica pt ca ei au ciocnirile si certurile constante iar cu mine a fost o relatie armonioasa in care nu ne-am certat (asta a fist jn.punct de-al lui, ca noi nu ne certam). Si nu intelege cum noi suntem "ataaaaat de cooool" impreuna dupa despartire si i-am făcut pe toti sa creada ca inca suntem impreuna.

 

Sotul i-a raspuns doar ca relatia noastra nu era perfecta cum nici ale ei nu au fost  perfecte.

Concluzia mea a fost ca i s-a urat de prea mult bine. 

 

Si m-a deranjat, enervat, frustrat ca cu ea (intentionat) discuta despre relatie si sentimente iar cand noi "am incercat" sa reoaram relatia (10 zile a durat, pana a spus  el ca am incercat dar nu "s-a intamplat" nimic), nu a putut sa faca asta. De fapt cand am incercat sa vorbesc cu el dupa prima."impacare" mi-a spus ca nu vrea acum sa tot vorbim despre asta si prin urmare am reluat relatia de oarca nu s-ar fi intamplat nimic.

 

Scuzati incoerenta, am vrut sa spun multe, ma calca  pe nervi tastatura Si bebele doarme intre reprizele  de mancat. 

 

Ideea era ca pana recent sotul meu era omul pt care eram cazuta in fund de admirație, ambitios, priceput la de toate, a intrat intre primii 5 si a terminat intre primii 5 la o concurenta de 7 sau 9 pe loc, a fost întotdeauna cel mai bun la lucru, era determinat, sigur pe el, uar acum imi spune ca el e prea batran pt un cura si il vad prea comod sa faca o schimbare. I-am zis ca as fi vrut sa aibă the balls sa faca in viata profesionala ce a făcut  in cea sentimentala. 

Pana inainte de aventura voia sa se mute de la lucru pt ca era plafonat, de cand cu aventura nu voia nici sa il tai.

Si Mickyyy, da, eu ma erijez in salvatorul lui. Verișoara lui imi tot spune ca sunt proasta si se tot ia de mine cand il apar, dar eu stiu cum era inainte su vad cum a ajuns acum de depresiv su de down. Sora si tatal lui au spus sa nu il mai ajut, nu il mai iau sub aripa, sa il las sa atinga rock bottom si poate atunci isi revine. 

Dar nu suport sa il vad plangand sau trist sau deprimat...

Xio el întotdeauna a fost sub tine, tu ești ditai chirurgul Draga mea! El nu s-a putut împăca cu faptul ca tu ai sa cistigi muuult mai bine ca el toată viața. Tie iti trebuie cineva de calibrul tău și ai sa iti găsești jumătatea. N-am nici un dubiu. Îmi pare rău ca trebuie sa suferi  atit de mult. El nu e viitorul tău, el e trecutul.



#56
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 16 aprilie 2021 - 22:22

Letitia, tocmai, ca pana acum niciodata nu a gandit asa, niciodata nu s-a simtit asa. Si el putea sa faca 3 ani la cvasi fara frecventa si sa fie medic, dar nu a vrut pt ca voia sa fie fiziokinetoterapeut. Nu voia sa fie medic pe recuperare ci voia sa lucreze direct cu pacientul. Si niciodata nu m-am simtit superioara lui iar el nu s-a simtit inferior. Ba chiar toata relatia am spus ca el e mai destept, mai cu cultura generala, el arata bine samd. Nu ca a fost destul pt mine,a fost mai mult decat se poate. Si sper sa iasa din pasa asta si stiu c nu se va schimba nimic pana nu se muta. Asa ca astept.

#57
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 05:49

Voi ce credeti, sa ii spun prietenei mele ca ma deranjeaza sa stiu ca se duce sa o intalneasca pe amanta si sa ii dea astfel validarea sau nu? Si spun asta doar din prisma faotului ca e prietena nea cea mai buna, daca era doar sotia prietenului si ma intelegeam bine cu ea era ok, dar asa, e ca si cum i-ar spune aleia ca nu e nici o problema si ca uite, am fost prieteni cu Xio, de acum putem sa fim si cu tine. Pe de o parte mi se pare aiurea sa ii spun pt ca nu pot sa ii zic eu cu cine sa se intalneasca. Pe de cealalta parte mi se pare aiurea ca prietena mea cea mai buna sa socializeze nu cu amanta, ca daca ne desoarteam pt ea era una, ci cu femeia care cand eu eram in pat riscand sa pierd sarcina, ii trimitea sotului meu poze cu ea dezbracata.

#58
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 06:33

Da, ar trebui să-i spui, explicându-i și motivele. Eventual plusează și roag-o sa se gândească ce ar fi simțit dacă i s-ar fi întâmplat ei asa ceva. Dacă îți este prietena cu adevărat, va înțelege.

#59
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 09:27

Da, Xio, spune-i. Eu am fost in situatia ta . m-a durut. Dar la mine a fost si prietena si familie. Din partea lui. Au trecut ani si am ramas prieteni,eu cu ea si sotul ei.adica tot nasi le zic. Au ramas oamenii la care apelez cand am nevoie, cu treburi administrative pe acasa, ca eu am plecat . cu care vorbesc des. Desi ei a trebuit sa o accepte si pe ea, eventually. 

 

Fiecare alege. Asta e viata. Apoi, ca se dau cu capu de pereti, aoleu ce prost am fost, not my business


#60
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 aprilie 2021 - 09:44

Mi-a disparut din mesaj. Nu suport sa scriu de pe telef,da nu-s acasa. Concluzia- el a ales. Acum e randul tau. Alege-te pe tine!


Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -