Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Divort dupa 20 de ani


120 raspunsuri la acest subiect

#111
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 09:10

Velvet, da, el nu e omul pe care il stiam. Asta a spus si prietena mea,asta a spus si verisiara lui, nimeni nu se astepta de la el sa faca asa ceva, ca nu era genul.

In vara se muta. In iulie mergem impreuna in Ro, in qugust se intiarce el ca trebuie sa nearga la lucru si eu ii voi spune ca atata timp cat sunt in Ro nu vreau sa mai vorbim, ca am nevoie de o pauza. Fara wapp, FB, fara sunat. Daca e ceva bineinteles il sun, in rest parintii lui pot sa stea cu el pe wapp pt bebe si sa ii povesteasca ce a mai facut bble. Si pana vin eu inapoi are timp sa se mute. 



#112
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 11:48

te inteleg atat de bine, Xio...dureros de bine...mai am inca cate o sageata cateodata si nu-mi vine sa cred ce-a facut, desi au trecut secole...ma bucur ca te-ai decis si-ti vezi de drumul tau. el a ales drumul lui. nu tu, el...te pup.

 

inca ceva-oricat de mult va regreta, si o va face mai devreme sau mai tarziu, sa-ti vezi de alegerea ta. acum alegi tu!


Editat de velvet, 11 mai 2021 - 11:50 .


#113
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 11 mai 2021 - 23:57

Ce ma deranjeaza/dezamageste e ca el pare ca nu isi da seama de ce am simțit eu si cum a fost pt mine. Cred ca se bucura ca eu am luat totul atat de ok si de cool incat prefera sa isi spuna ca na, uite, ne intelegem bine, suntem prieteni, stam impreuna, eu merg la prietena mea si Xiolina e ok, rade, face glume. Prietena saraca sufera de numa, eu  sunt ok :))) i-a spus ei odata la telefon in aprilie ca "Xiolina e puternica, ea intotdeauna pica in picioare si întotdeauna are un plan si stie ce sa faca".  Bai, nu, adica doar pt ca am ales sa ignor toate sentimentele mele in timpul sarcinii nu inseamna ca mi-a fost ușor. O sa ii spun candva lucrurile astea.  

 

Si acum i-am zis cum a fost la psiholog, ca si el vrea sa mearga, si ca psiholigul mi-a spus dupa ce a intrebat daca dormim in camere diferite - "deci aveti relatia patintilor dva". Iar sotul mi-a spus pai asa e normal, nu? Normal ca suntem prieteni si nu ne certam si ne intelegem bine (ii spusesem eu ca in afara de lipsa sexului si a declaratiilor de dragoste e totul ca inainte). Am vrut sa ii spun ca da si nu, adica nu multi ar accepta situația asta de locuit in care el se intalneste cu prietena :)))) dar na, ma tot repet, parca are un val pe fata si nu vede de el. 

 



#114
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 12 mai 2021 - 07:40

X


Editat de ioana, 16 mai 2021 - 11:18 .


#115
Xiolina

Xiolina

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 12 mai 2021 - 11:39

Cred ca nu vea sa se gandeasca la asta si prefera sa se minta ca totul a fost usor pt mine pt ca nu am plans, nu am urlat, nu am fost trista, rad tot timppul samd. 



#116
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 12 mai 2021 - 14:43

Ce ma deranjeaza/dezamageste e ca el pare ca nu isi da seama de ce am simțit eu si cum a fost pt mine. Cred ca se bucura ca eu am luat totul atat de ok si de cool incat prefera sa isi spuna ca na, uite, ne intelegem bine, suntem prieteni, stam impreuna, eu merg la prietena mea si Xiolina e ok, rade, face glume. Prietena saraca sufera de numa, eu  sunt ok :))) i-a spus ei odata la telefon in aprilie ca "Xiolina e puternica, ea intotdeauna pica in picioare si întotdeauna are un plan si stie ce sa faca".  Bai, nu, adica doar pt ca am ales sa ignor toate sentimentele mele in timpul sarcinii nu inseamna ca mi-a fost ușor. O sa ii spun candva lucrurile astea.  

 

Si acum i-am zis cum a fost la psiholog, ca si el vrea sa mearga, si ca psiholigul mi-a spus dupa ce a intrebat daca dormim in camere diferite - "deci aveti relatia patintilor dva". Iar sotul mi-a spus pai asa e normal, nu? Normal ca suntem prieteni si nu ne certam si ne intelegem bine (ii spusesem eu ca in afara de lipsa sexului si a declaratiilor de dragoste e totul ca inainte). Am vrut sa ii spun ca da si nu, adica nu multi ar accepta situația asta de locuit in care el se intalneste cu prietena :)))) dar na, ma tot repet, parca are un val pe fata si nu vede de el. 

Adevarul ca ca nici tu nu te puteai identifica cu o femeie inselata (plus gravida, apoi lauza – deci atit de fragila psihic) pina nu demult! E foarte greu sa o faci pina nu treci tu prin asa ceva! O sa-I vina si lui rindul (sa fie inselat, nu sa fie gravid ), stai linistata. Toate le platim in viata asta, mai devreme sau mai tirziu.

 

Iar faptul ca tu ti-ai ascuns sentimentele ca sa-I nu-l ranesti cumva pe el, mi se pare complet gresit. Oricum te lasa, macar ii spuneai exact tot ce simti verde in fata! Nu, nu o sa-ti ridice statuie pentru stoicismul tau, iar cind o sa binevoiasca sa vada ce a pierdut, o sa fie prea tirziu, caci atunci nu o sa-l mai vrei tu. Deci dupa ce ca tu te “luptai” cu sarcina, nasterea, alaptarea, lauzia, refacerea, nopti nedormite, il mai si menajai pe domnul ascuzindu-I sentimentele ce le nutrei fata de el? Doamne Maiculita Domnului Xio! Trezeste-te fata si spune-I acum ce ai de spus si vezi-ti de viata ta! Nu-l mai menaja, menajeaza-te pe tine te rog!



#117
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 12 mai 2021 - 15:09

sper sa nu-l mai vrea cand domnului i se va duce valul...



#118
ch_dana

ch_dana

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.546 mesaje

Postat 12 mai 2021 - 15:33

Da, stiu ca nu mai sunt sanse dupa ce a putut sa faca ce a facut dar inca am o parte din mine  care se gandeste la cum am fi noi 3 o familie si ce bine ar fi. Doar din cauza bebelui. 

 

 

Hugs...esti in faza de negare :( cred ca cel mai sanatos ar fi sa cauti o casa sau sa faci cumva sa te desparti si fizic de el. Statul sub acelasi acoperis nu lasa ranile sa se cicatrizeze...



#119
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 14 octombrie 2021 - 12:19

Xio cum esti? ce mai faci?



#120
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 30 ianuarie 2022 - 14:00

XIO  ce mai faci? esti bine?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -