Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Despre produsele si afacerea asa zisa "Forever"


5 raspunsuri la acest subiect

#1
sasylisa

sasylisa
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 25 martie 2021 - 17:17

Buna ziua
Numele meu este Gabi, nici nu stiu unde sa pun acest subiect... 
Imi pare rau daca am deranjat ca l-am pus aici. Vreau sa incep prin va spune ca am nevoie de cat mai multe recomandari din partea voasra a celor ce ati folosit produsele Forever, cele ce sunteti in afacere aveti sfaturi, idei, ati vrea sa dezbatem impreuna aceste 2 subiecte?
Ideea este urmatoarea, cand am intrat in acest MLM nu aveam nici macar 1% incredere ca aceste produse sunt bune, doream un venit in plus neaparat... Am inceput cu pasta de dinti, desii mi se "baga" pe gat sa iau Pachetul de detoxifiere, sa consum gelul..NO WAY, is my money... Voi face cum cred eu de cuvinta. Am prins incredere in ele in cateva luni si bineinteles dupa atata timp le-am incercat doar pe cele pe care le-am vrut eu. Ideea este ca sunt multi carcotasi pe internet care povestesc, promit incat sunt super ENERVANTI!
Avand produse de calitate dupa parerea mea nu cred ca le trebuie foarte multa reclama pentru ca omul isi va da singur seama. Din punctul meu de vedere, cine pare disperat de vanzare "CUMPARA DE LA MINE" inseamna ca acel produs nu este la calitate inalta. Doar parerea mea. Eu merg usor si sigur, zic eu. Imi place sa am teme reale cu clienti si cu persoanele care sunt interesate de produse cat si despre afacere. Eu impreuna cu doctorul meu ginecolog pe care il am de 10 ani, am decis sa mergem impreuna cu aceste produse dupa multa informatie despre ce contin produse, la ce ajuta s-a.m.d. El a mers intotdeauana pe produse naturale, eu avand endometrioza si hidrosalpynx la varsta de 28 de ani.( acesta este alt subiect ) Vreau sa aflu si parerea voastra! Buna, rea. O VREAU.

 



#2
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 25 martie 2021 - 20:02

Forever?

 

n-a fost detronat de "minunile" mai noi, gen Snep?



#3
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 25 martie 2021 - 20:38

Eu nici măcar nu am auzit despre aceste produse. Nu cunosc pe nimeni care sa le folosească sau sa le distribuie.

Sunt suplimente alimentare? Dacă da, sunt autorizate, acreditate, validate de către vreo instituție sau minister de la noi? 



#4
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 25 martie 2021 - 21:18

Eu am auzit de Forever demult, de când eram în țară, deci de mai bine de 16 ani. Am și o rudă care e în sistem și îi merge foarte bine, a ajuns pe poziții tot mai înalte. Nu știu cât au fost afectate vânzările de pandemie, înainte de ea vedeam mereu pe FB poze cu ruda asta a mea la tot felul de întruniri, conferințe, congrese, teambuildinguri. A călătorit în toată lumea.

 

Personal nu sunt adepta acestui sistem de vânzări MLM, care 'bagă pe gât" clientului tot felul de produse, are n-are nevoie, crează nevoia. Și vrea și să te introducă în sistem. Toate persoanele care mi-au spus că au folosit produsele lor, bazate pe gel "pur" de aloe vera le lăudau ca fiind foarte bune.

 

Aici găsesc produse pe bază de aloe vera pur, gel și altele, în magazine naturiste.



#5
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 27 martie 2021 - 15:10

Eu nu pot sa sufar genul asta de comert, pentru ca efectiv nu mai poti sa scapi de un consultant din acesta o data ce i-ai dat nr de telefon.

Si produsele mi se par foarte scumpe. 

 

 



#6
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 martie 2021 - 16:14

Sorry, produsele nu sunt chiar asa de calitate cum se prezinta.

Lumea se pacaleste pentru ca sunt scumpe si pune = intre scump si calitate.

 

M-am lovit de ele de-alungul timpului. Chiar pediatra fii-mii vindea asa ceva. Vindea ca avea clienti printre pacienti si asta nu suna bine. 

 

Mie nu imi da incredere in produs un medic care il vinde.

Ma duce doar cu gandul la castiguri - cine are  lista cea mai completa de viitori cumparatori si nu trebuie sa ii caute ca vin singuri la cabinet?  Un medic, of course!

 

Deci un mare NU!

 

Cred ca nu doreai neaparat o parare. Ci  sa iti faci putina reclama prezentandu-te intr-o lumina placuta fata de ceilalti enervanti.

 

Asta e parerea mea. AI VRUT-O, ti-am dat-o.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -