Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#861
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 08:14

Cu mare placere. Daca il comparati, faceti-i o recenzie, va rog. Nu l-am gasit la parfumeria din sat de la mine si n-am indraznit sa il comand fara sa-l fi adulmecat in prealabil. Mioara

 

Am avut ocazia să-l miros, purtat de o colega (deci nu în magazin, pe tester sau propria piele).

E cam greu pentru gustul meu, are accente lemnoase, nu cred ca merge purtat vara. Sper sa nu spun tampenii, dar îmi pare sa aibă ceva în comun cu Fahrenheit de la Dior. Poate și cu altele, dar nu le cunosc. 

Dar da, e un parfum pe care dacă îl simți purtat de cineva, imediat îți atrage atenția, nu te lasă indiferent, nu e un miros pe care să-l întâlnești prea des. 

 

https://www.fragrant...rfum-46066.html

 



#862
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:04

Servus pinguini

 

Azi e vineri, asa ca yupiiii  [pk]

 

Mioara  [il] lasa varsta, ca nu se pune  [:)] poate mai scrii aici.

 

La pranz recuperez mandra de la job, apoi merg cu fratelo la cumparaturi, dupa sa schimb rotile la masina, iar cand termin mergem la o bere la mexicani.

 

La noi au mentionat ca tb sa purtam mastile si la masa, cand nu mancam sau bem  [zirea] lumea habar nu are, le poarta doar cand pleaca de la masa.

 

E cald si bine, ce ma bucur. Am facut ordine in gradina..am luat ieri si o morisca (e agatata de gard); mai vreau azi sa mai iau 3, sa le agat tot de gard.

 

Maine merg cu mandra sa-si faca un tatuaj (e facut dupa o poza de cand era ea mica; e cu ai mei, tata o tine in brate; a zis ca vrea sa-i aiba mereu cu ea)...vine si o prietena de-a ei cu noi....dupa le-am invitat la masa, la restaurantul mexican...apoi le las la gara, merg in oras..si mandra doarme la prietena ei. 

 

Duminica ne relaxam si facem o plimbare pana la mexicani.

 

Weekend fain sa aveti.



#863
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:05

La multi ani sfintilor de astazi.

Eu am 3 : fratelo, matusa si unchiul. Plus 2 nascuti astazi : o prietena buna de aici si prietenul Beat  [:)]


Editat de Ella73, 23 aprilie 2021 - 10:05 .


#864
saynever

saynever

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 73 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:15

Am avut ocazia să-l miros, purtat de o colega (deci nu în magazin, pe tester sau propria piele).

E cam greu pentru gustul meu, are accente lemnoase, nu cred ca merge purtat vara. Sper sa nu spun tampenii, dar îmi pare sa aibă ceva în comun cu Fahrenheit de la Dior. Poate și cu altele, dar nu le cunosc. 

Dar da, e un parfum pe care dacă îl simți purtat de cineva, imediat îți atrage atenția, nu te lasă indiferent, nu e un miros pe care să-l întâlnești prea des. 

 

https://www.fragrant...rfum-46066.html

Multumesc. N-am avut ocazia sa il mires/simt si nici nu l-am gasit la magazinul din apropiere. Poate era esenta de parfum (?).  Sper ca or fi si variante mai light.



#865
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:19

La multi ani, Ella pentru Gheorghe ai tai!

[pk]  Sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei!



#866
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:55

 

E un subiect aici  vesti bune - doar vesti bune. Tot despre vaccin e vorba, din pacate.

Ca si cand lumea s-a terminat brusc sau e in suspensie  si nu mai suntem in stare sa vedem o floare sau un copac inflorit sau sa gasim subiecte de discutie.

Asta spune multe despre noi.

===

 

 

Mda, ce scrii tu sunt mici bucurii pe care uneori ni le facem singuri. Dar uite ca unele persoane nu se descurca in perioada asta neagra plina de restrictii. 
 

Bine, vorbim de cei care incearca sa le respecte, ca sunt multi la terase, cumparaturi, vizite, cam non stop. Isi gasesc evident si scuze. 
————

Mihaela, e asa aiurea cu stresul acasa ? Tu faceai multe  lucruri frumoase,pictura, plimbari



#867
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 10:58

 

 

Mie mi-am ales Eric-Emmanuel Schmitt, Cronica unei iiubiri pierdute. Incepe trist. M-a bulversat intr-un fel, dar m-a facut sa ma simt umana si profunda.

 

Cronica? nu "Jurnalul unei iubiri pierdute"?



#868
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 11:01

Jurnalul, Mianna, am gresit!



#869
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 11:02

Buna seara,

 

Cu placere. Citesc de mult timp forumul (chiar prea mult timp as zice ;) Imi antrenez memoria ca fac niste cursuri si am nevoie de exercitiu :)). Adevarul este ca mi-l doresc si eu de ceva timp si il am pe lista de cumparat, cand i-o veni vremea.                                                  

 

Mioara

 

P.s. Ne-am  conectat deja pe facebook, aveam nevoie e o invitatie la "grupul prietenii cartilor", pentru care va multumesc inca o data.

 

aaa, da [:)] bine-ai venit!



#870
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 aprilie 2021 - 11:07

 

 

La noi au mentionat ca tb sa purtam mastile si la masa, cand nu mancam sau bem  [zirea] lumea habar nu are, le poarta doar cand pleaca de la masa.

 

 

 

asta-i cea mai mare tampenie!

 

cat de frecata ar fi masca aia scoate-o/pune-o la fiecare inghititura de bere sau de vin sau ce mai bea fiecare? imi si imaginez [:-)))]  eu sunt genul care nu imi pun masca pe masa, pe mana, pe barbie sau in alte locuri in care am mai vazut ca se poarta [:)] am in poseta o punga larga, pe care n-o ating in interior (si fireste c-o schimb frecvent) in care stau mastile, si pe cea pe care-o folosesc o ating numai de elastice. cum ar fi sa fac miscarea asta la fiecare gura de vin?  [:D] 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -