Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#731
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 09:20

Deci sta sa ploua, ziceam ca dau o fuga pana La pod sub Gogu, dar nu cred,

Ca sa nu mai zic ca il astept pe ala sa ma ajute sa scot pompa din put sa o dau la reparat.

 

Dar cred ca niciun instalator nu se da in vant sa scoata pompa din put. Ba ca are pe putin 30 de kg, ba ca e plina cu apa...



#732
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 09:47

Viviana, ma gandesc ca ar tb. sa fie firme specializate pt. asa ceva, cu scule speciale...oricum, tare ca s-a oferit cineva duminica sa lucreze. La noi, poti sa ai si mama urgentei, nu lucreaza nimeni duminica.



#733
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 12:55

tipul care vine, a fost cel care a facut partea electrica, lucreaza pe nu stiu unde si nu poate veni decat duminica. Dar, na ca nu a venit. Si asta nu e de bine.



#734
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 16:10

Deci sta sa ploua, ziceam ca dau o fuga pana La pod sub Gogu, dar nu cred,

Ca sa nu mai zic ca il astept pe ala sa ma ajute sa scot pompa din put sa o dau la reparat.

 

Dar cred ca niciun instalator nu se da in vant sa scoata pompa din put. Ba ca are pe putin 30 de kg, ba ca e plina cu apa...

 

La pod a fost cald si bine, ca doar au incalzitoare si e acoperit [:)]

 

de asta am fost ieri in Quantic, unde e mai misto sa stai afara la soare (care soare?! ma rog, macar a fost cald), si azi La pod, unde stiu ca nu conteaza cum e afara.



#735
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 17:01

azi m-am intalnit intamplator cu un amic la terasa - si a fost surprins cat de ok sunt cand ies singura.

 

i-am explicat ca atunci cand a venit la masa mea eu frecam telefonul nu ca sa stau pe FB, ci fiindca citeam o carte pe telefon [:)]

 

asta e reteta mea - de fiecare data cand nu-s sigura ca mai vine cineva (ca da, am niste prieteni asa nehotarati, incat niciodata nu-i cert ca voi fi singura [:)]  ) am grija sa am macar o carte salvata in telefon. acum citesc Ludmila Ulitkaia - "Daniel Stein traducator", si-mi place mult de tot, ca aproape toate cartile ei (cea pe care n-am putut-o termina a fost “Cazul doctorului Kukotki")

 

 

 

 



#736
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 17:05

Mianna  eu ies singura de ani, ca...viata  [:)]  ma refer mai ales cand plec prin alte parti,in plimbari. cand m-am mutat, am iesit singura, de-abia am scapat de un ospatar  [:D]  si niciodata nu voi fi nehotarata. cand spun ca vin, vin  [aerob]



#737
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 21:56

La pod a fost cald si bine, ca doar au incalzitoare si e acoperit [:)]

 

de asta am fost ieri in Quantic, unde e mai misto sa stai afara la soare (care soare?! ma rog, macar a fost cald), si azi La pod, unde stiu ca nu conteaza cum e afara.

Da, stiu, imi pare rau ca nu am mai ajuns nici ala cu pompa nu a mai venit.

 

am avut azi toata ziua o greata pe mine de abia m-am abtinut sa nu vomit. Am luat metoclopramid si pentru vreo 3 ore a fost mai bine.

Nu stiu daca a fost de la vaccin ca totusi sunt in a 4 zi de la intepatura.



#738
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.936 mesaje

Postat 18 aprilie 2021 - 23:36

Terase...vise...aici sunt închise din octombrie și nu se știe când se vor deschide.

Eu am mai ieșit singură sau cu copilul deși plăcerea cea mai mare e să ies la un pahar de vorbă.

Velvet, cum adică abia ai scăpat de un ospătar?

 

Azi ne-am bălăcit la piscină și am tras și un shopping neplanificat. Am intrat în mall să-i cumpăr copilului creioane și ne-am trezit în magazinul de haine. Era plin de haine de primăvară/vară și nu am rezistat tentației. Mi-am luat doi capri și două maieuri, copilului două cămăși, bermude de blue jeans și un șort de piscină.

 

Mai pe seară trebuie să fac curat la boxă, să scot din ea cauciucurile de vară și să trag aerele condiționate și ventilatorul mai în față. Miercuri "încalț" mașina.

 

Ieri am avut o stare foarte proastă din cauxa veștii cu mătușă-mea, azi mi-am revenit. Aș fi vrut să-i aprind o lumânare în biserică dar nu mai știu câte pers. au voie la slujbă și e destul de departe. Vin Sf. Gheorghe și Floriile, poate mă duc atunci.

 

Viviana, nu cred că poți avea astfel de reacții la 4 zile de la vaccin. Sănătate!

La mine vaccinul a fost cel mai ușor făcut până acum. Mai degrabă la antigripal aveam efecte nedorite.1



#739
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 19 aprilie 2021 - 09:07

Fleur pe romaneste-s-a dat la mine  [:D] sa-i dau nr de telef, sa ies cu el,de-astea  [alcool]



#740
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 aprilie 2021 - 09:27

Buna ziua!

 

am facut si eu doza 2. de data asta nu am avut reactii de nici un fel. m-a durut doar mana  putin dar acum sunt ok.

 

ieri am fost la Constanta. mica s-a luat cos la bicicleta. si-au mai luat tricouri, una, alta...

C si-a comandat bicicleta. va trebui sa mai facem un drum la constanta zilele astea sa o luam. nu aveau disponibila bicicleta pe care o voia ea. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -