Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#11
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 12:56

Mianna, cand m-au sunat nu era randul meu. Le ramasesera niste doze si au sunat.

 

Si nici nu ma stresez foarte tare. Am doar 3 luni de la boală, si ceva anticorpi.



#12
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:17

Buna ziua si bun gasit la capitol nou. Sa fie unul plin de vesti bune si veselie [:)]

sanatate tuturor!



#13
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:20

Fleur, fain titlul  [pk]



#14
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:28

La noi e soare, dar cu dinti. Dar mai bine asa decat gri. Incet, incet vine primavara.

 

Nimic deosebit la noi, job si scoala. 

 

Tata e la dentist pt scos dinte, Marcia i-a urat aseara noroc  [:D]

 

Ai mei se vaccineaza maine cu Pfizer, mama e ok, tata era stresat. 

 

Aici au introdus cuvinte noi legate de Corona in dictionar (Duden il cheama) : de ex Coronakrise.

Mai spuneau ca home office nu e corect, corect ar fi : working from home

Lock down iar nu e corect, corect ar fi : shut down.

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 23 martie 2021 - 13:31 .


#15
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:28

Am cateva carti pe laptop descarcate de pe FB sau primite pe mail. Am stat aseara pana tarziu sa termin una,( nu e o capodopera literara dar m-a tinut in suspans) ca sa constat ca se continua cu o alta. Am incercat sa gasesc continuarea si am constatat cu surprindere ca nu sunt publicate, cartile exista doar sub forma de pdf iar despre autor nu am gasit absolut nici o informatie. Am cautat sa vad de unde am descarcat prima carte dar nu am gasit-o, parca a aparut din neant. Bizar.

Cartile sunt despre niste femei rapite dupa ce au jucat un joc online. Oare ce se intampla cu cele care citesc online? [fri]



#16
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:31

noi radeam la un moment dat, ca ni se cere cand avem o zi libera (sau mai multe) sa setam mesaj de out of office - si-am intrebat daca acum n-ar trebui sa punem mesaj de out of home [:-)))]



#17
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 13:35

Momentam am vazut ca au adaugat in platforma, pe harta ce e vizibila pe prima pagina, detalii legate de centrele de vaccinare (cu ce ser se face vaccinarea si cate persoane sunt pe lista de asteptare)

 

Era mai util ca informațiile sa apară direct în platforma, la programări. Tot e ceva, decât deloc.

Cu siguranță locul în lista va fi vizualizat de fiecare în parte (sau de cel care are mai mulți beneficiari înscriși în cont) , când se va loga pe platforma, cu adresa de mail și parola sau cnp și cod. Eu am intrat doar la început pe siteul oficial al campaniei de programare, acum intru direct pe rovaccinare login, sa ma conectez, deoarece de multe ori nu funcționa butonul "programare" de pe site-ul oficial.

 



#18
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 14:04

Fleur multumesc  [flo2]

 

Laura  [flo2]  sunt ca ieri,nas infundat,tuse. cred ca pt unele nu mai am miros, cafeaua o miros in borcan,de exemplu.nu stiu  [alcool]

 

nu a venit nimeni sa ma testeze.am inteles ca au venit si dupa 3 zile. nu stiu daca sa mai sun.



#19
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 14:06

Mi se pare straniu cazul doctoritei din Oradea, Flavia Grosan. Cea care zice ca a vindecat mii de oameni de covid printr-n tratament simplu, neinvaziv, fara oxigen in exces, fara intubare (adica fara sa ajunga omul in spital), ca are ea o schema ieftina si ca in spitale fac greseli.

In fine, ce ma intreb eu: unde sunt miile de pacienti tratati de ea, pe unul nu l-am vazut sa iasa in fata sa spuna "da, am fost la dna dr, m-a vindecat, mi-a dat tratament, ma simt f bine" etc. 

Nu am urmarit-o si pe viu, adica la tv, ca nu prea urmaresc posturile tv. Deci doar am citit. Nu as fi dat 2 bani pe artocolele respective daca respectiva nu ar fi medic si pneumolog pe deasupra. Adica chiar nu stiu unde e adevarul, inventeaza ea tot? S-ar cobori un medic de specialitate la un asemenea nivel doar pt audienta? Ca astfel le-a dat apa la moara tuturor contestatarilor. Pe de alta parte... au fost si medicamente controversate in tratamentul covid precum Kaletra de ex (stiu pe cineva care a fost internat, s-a vindecat de covid, dar nu se vindecase de diareea provocata de kaletra; zicea omul ca s-a simtit mai rau de la kaletra cu stomacul, decat de boala covid in sine; asta era in toamna trecuta, intre timp nu stiu daca s-a scos kaletra si nici de persoana respectiva, nu mi-e apropiata).



#20
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.296 mesaje

Postat 23 martie 2021 - 14:11

Mianna  [:-)))]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -