Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 4 voturi

Primăvara se imunizează pinguinii


944 raspunsuri la acest subiect

#501
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 07 aprilie 2021 - 17:55

Si ai mei au fost ft incantati de personalul de la centrul de vaccinare.

 

Si la noi bate un vant rece..termometrul masinii arata 7°, dar din cauza vantul se simt -10° mai putin.

 

Sper sa nu ne inghete posteriorul maine la Beraria H  [:D] oricum ma imbrac bine, i-am adus un pardesiu mamei, care mie mi-e putin mare, dar maine il iau. Si iau si ghete de la ea, ca ne potrivim  [ph34r] ghete nu mi-am luat de-acasa, m-am gandit ca nu e nevoie.

 

A trecut repede timpul, mai avem 2 zile si plecam.

 

Cand au cum merge vaccinarea aici, ma apuca toate alea  [zirea] la noi se pot vaccina grupele A-E, noi suntem N, ultima grupa  [batcap] sper sa dea drumul la programari si sa ne putem vaccina incepand din mai.



#502
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 07 aprilie 2021 - 18:01

Buna ziua de la noi,

 

Viviana, ce patanie cu Silvi, va trimit imbratisari la amandoua. Bine ca este relativ ok fata de ce putea sa fie. 

 

Mianna, ma bucur ca ai rezolvat cu vaccinarea mamei.

 

Laura25, stiu ce zici cu sculat-munca-mancare-munca-culcat. Am avut si eu perioade cand simteam asa. Cand a fost voie am mers pe jos prin sat sau cu masina (pe mine ma relaxeaza condusul). Sper ca se schimba lucrurile in bine la job.

 

Daniela, spor la reparat la vara.

 

Mihaela, nu as fi vrut cu aroma de grajd. Sper ca este totul ok la Ovi.

 

Fleurdelise - fain ca v-ati relaxat in vacanta

 

Laura78, sper ca sotul se va deztepeni repede.

 

Velvet, o doza de pinguini e mai ceva decat Pfizerul. 

 

Anja, sper ca sunteti bine toti.

 

Ella, distractie placuta in continuare.



#503
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 07 aprilie 2021 - 18:07

Bogdan a eliminat piatra azi si deja se simte mai bine, e ca un pitigoi prin casa. Piatra insa e imensa, 0.8/0.5/0.2

 

Sambata am facut gratar, doar noi. Duminica am mers la o ferma pe niste dealuri (am avut noroc de soare). Noi am serbat Pastele duminica, ca deh intrebau copiii daca a venit iepurasul la fete. Asa ca duminica la 6.30 eram pe afara sa ascund oua de ciocolata. Afara era bruma. Ziua 10-12 grade, noaptea -5. Ieri a nins in vreo 6 reprize dar nu s-a asezat.

 

Am vopsit oua si Julia e foarte entuziasmata sa le ciocnim. Cred ca a mancat numai ea vreo 5 de duminica (doar albusul).

 

Mi-ai dat idee buna cu foietajul, ia sa infiletez si eu niste saratele, ca am prin congelator. 

 

Silvi sau Fleurdelise, cine e zis ca a facut ceva cu ciuperci?



#504
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 07 aprilie 2021 - 19:19

da, Ioana , eu am nevoie de doze de Oameni ca de aer  [:)]  bine ca a eliminat piatra sotul tau. eu habar n-am daca am facut-o.  [alcool]   ma rog doar sa nu mai am durerea aia.



#505
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 00:11

Ioana, am avut intenție să fac pateuri cu ciuperci, dar n-am mai avut timp înainte de a pleca în weekendul lung. Silvi8 a făcut cu fetele, dar nu mai știu cu ce le-a umplut.

 

Me happy, de vineri și noi, profesorii, avem voie să ne programăm la vaccinare, în sfârșit. Pentru cei de până în 55 de ani, Pfizer sau Moderna, cei de peste 55 de ani se pot vaccina, dacă vor, cu AstraZeneca fără programare (toată populația admisibilă, nu doar profesorii și alți angajați "esențiali")



#506
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 09:35

eu am facut clasic cu telemea, cu branza dulce si stafide si danezele cerute de iuli. la danezele astea, care sunt ca niste flori, doar ca  ale noastre nu prea semanau cu poza [:)] am pus umplutura din dulceata de vișine amestecata cu cacao instant, pentru ca era prea fluida dulceata. asta a fost improvizatie [:-)))] dar a fost foarte buna. in reteta era ceva cu un fel de gem de mere facut pe loc, in tigaie si cu lamaie. nu ne-am complicat ca sigur nu ne iesea. mai aveam gem de piersici acasa dar nu au vrut fetele.



#507
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 09:42

buna ziua!

 

acu ceva vreme a murit un sef, altii s-au schimbat din diverse motive asa ca de curand am avut o sedinta cu noua conducere. de atunci e o atmnosfera tare ciudata. lumea vorbeste ca se va face o reorganizare. concret nu stie nimeni nimic...

ieri ni s-a cerut sa facem o strategie. nu intru in detalii dar noi avem ce ni s-a cerut, facuta in ani de zile si actualizata frecvent și la care s-a muncit enorm si pentru creare si pentru implementare...

deci ieri ni s-a cerut alta strategie, pe aceiasi tema, cu acelasi scop, dar total diferita de cea existenta si care sa fie gata vineri dimineata.

e atat de comic ca te buseste plansu [:-)))]

in fine, eu am inceput sa lucrez de ieri. azi noapte avem in cap numai grafice, prezentari... pe la 3 mi-am trimis singura 2 e-mailuri cu idei ca sa nu uit. la 5 ma uitam la un webinar despre webinarii [alcool]

in fine, mi-am trimis partea mea catre colega care pune cap la cap totul. dar, nu am certitudinea ca e corect 100%, ca e complet si ca e realizabil...nici nu am cum ca nu pot sa fac analize care se fac in timp si nici chestionare de impact etc...

mi-e mila de colega desemnata sa ”aranjeze” rezultatul final si de sefa, care o sa faca prezentarea maine dimineata.



#508
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 09:47

acum ca am terminat cu prostia asta pot sa ma ocum de munca de zi cu zi...dar am vrut sa intru ca sa ma plang intai aici.

am observat ca de cate ori am o chestie naspa- la munca, acasa, de sanatate, vin la voi sa va incarc. sper ca nu cititi chiar tot [:-)))] 

 

zi frumoasa tuturor!

 

p.s. si am mai observat ceva. cand am o zi foarte naspa, aglomerata sau cand stiu ca urmeaza chestii urate ma imbrac foarte frumos si ma aranjez excesiv. ce o fi insemnand asta?  



#509
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 13:52

Fleurdelise, ma bucur cu vaccinarea. Am aflat de la o colage de munca ca au chemat-o pe lista suplimentara. Am tot incercat sa vad unde sunt listele suplimentare la noi dar nu gasesc info pe nicaieri.

 

Silvi, pui o reteta sau un link la danezele alea plizzz? Si la noi se reinventeaza roata la 4-5 ani si voeba aia e ditamai organizatia, dar na: sefi noi, idei noi. Sunt sigura ca tu ai dat 110%. Cu imbracatul am si eu uneori impulsul asta: pentru mine e ca o armura si in acelasi timp imi da mie o stare de bine. Deci fake it till you make it - ma face sa fiu mai sigura pe mine. Astea fiind zise, cum nu am mai fost la birou de 1 an+ nu am mai purtat haine de birou, nici nu mai stiu ce ma mai incape  [batcap]  [batcap]



#510
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 08 aprilie 2021 - 14:35

ioana, povestea cu danezele e asa: C a primit un echipament de la un sponsor. pe eticheta era o reteta- nu stiu de ce era reteta de daneze pe echipament sportiv [batcap]

Iuli m-a batut la cap. am cautat mai multe pe net si in final am facut aluat foetaj cumparat, si umplutura gem cu cacao [:)]

trebuie sa zic un banc, e cu machidoni (ca avem comunitate mare) sper ca nu supar pe nimeni.

Bunicul machidon se intalneste cu nepotul machidon si il intreaba ce a vazut in safari.

- am vazut o zebră!

- si cum e zebra asta?

- pai, seamana cu un cal, numai ca are dungi!

- aha! si atat?

- nu, am vazut o girafa!

- si asta cum arata?

- pai, cam tot ca un cal, numai ca are gatul foarte lung.

- aha! si ceva spectaculos nu ai vazut?

- am vazut un crocodil.

- asa, si cum arata?

- pai, stii cum arata oaia noastra? ei, bine, nici nu seamana!

 

acestea fiind spuse, ai vazut vreodata o poza cu daneze? ale noastre nici nu seamana! [batcap] 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -