Sari la conținut

Sari la conținut


* * * - - 6 voturi

Publicitate/ Prozelitism: Intrebare


99 raspunsuri la acest subiect

#91
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 09:27

habar nu am despre ce vorbești? M am corectat și am spus ca Daniela nu Viviana a făcut afirmația cu avortul ...la asta te referi ? de multe ori forumul nu funcționează cum treb și nu se afișează/ editează mesajele ...de asta s a înțeles greșit. glimmer daca îți produce satisfacție sa ma jignești, e problema ta... eu încerc cat mie uman posibil sa evit sa răspund cu aceeași moneda. Trec printr-o perioada mai aglomerata și f stresanta, nu am timp sa bat apa in pio.

 

Total off topic, expresia este “ a bate apa-n piua” (cred ca nu e o greseala de tastare din moment ce nu e prima data cand spui pio).



#92
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 09:56

1. Nu  știu daca numai mie imi funcționează forumul așa, dar nu pot sa ma duc direct la o pagina ... treb sa trec prin toate, una după alta.

2. Adevarul tău se pare ca e diferit de adevarul meu.. in multe aspecte .  nu știu ce vrei sa dovedești  și sa te lămurești

3. Suntem la subiect diferit ...tocmai se făceau acuzații de Off topic 

ma duc la culcare ... sa ai o zi buna . 

 

Click  acolo unde scrie Pagina x din y. Se deschide o ferestruica unde scrii ce pagina doresti si apoi click Aplica

 

 pagina.jpg

 

====

Apoi in coltul din dreapta sus, ai optiunea de cautare. In interiorul unei subiect poti cauta un anumit cuvant. 



#93
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 16:25

M

 

Click  acolo unde scrie Pagina x din y. Se deschide o ferestruica unde scrii ce pagina doresti si apoi click Aplica

 

 attachicon.gifpagina.jpg

 

====

Apoi in coltul din dreapta sus, ai optiunea de cautare. In interiorul unei subiect poti cauta un anumit cuvant. 

Multumesc Viviana,  nu am știut. 

totodata imi cer scuze pt afirmația făcută din greșeală. 



#94
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 17:07

Ok Daniela si Glimmer acum am văzut unde am spus și aveți dreptate eu am menționat din treacăt de avort prima data.  Greu de citit mesaje pe un telefon mic i7.. . Dar e o diferența între o greșeală neintenționată și minciuna .

 

De fapt ce am vrut sa spun la subiect era ca multe interlocutoare aduc in discuție: biblie, creștinism ... si apoi tot ele sunt inflamate de discuție și Off topic. 

 

marius sper ca ești satisfăcut, forumul DC acum e un better place... mai ales când regulamentul nu se aplica la fel pt toată  lumea.

 

Marion știu ca se scrie piua. Good catch. 
 

De fapt cam despre asta e subiectul de fata, hai sa  aplicam restrictii doar persoanelor și ideilor de care nu ne convine. Asta a devenit noul normal și in viata reala . 
 

daca se poate, de ce nu , hai sa cancelem persoane/ idei care ne deranjează ca picătura chinezeasca. Astăzi luam oamenilor un drept, maine altul ... și tot așa. 
 

E asta un drum bun? Noi care am apucat anumite vremuri știm cum e, avem răspunsul. 
 



#95
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 19:06

Eu nu vad o discutie cu divergente de opinii ca o "luare de par".

 

Mai suntem o mana de participanti pe forum, cu gandiri si bagaje culturale diferite dar cu niste experiente comune (unele ne-am "crescut copiii" impreuna la cate o odisee, etc.)

 

E cam ca intr-o familie extinsa, in care unii membri pot avea pareri diametral opuse in diverse domenii: politica, educatie, cresterea copiilor, etc. Unii divorteaza din cauza acestor divergente, altii nu.

 

Divergentele de opinie sunt una, dar ce ziceti de jigniri , acuzatii, etichetari? Nu prea mai da nimeni credibilitate acestor useri, si devo parte si de alta.



#96
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 02 martie 2021 - 19:42

marius sper ca ești satisfăcut, forumul DC acum e un better place... mai ales când regulamentul nu se aplica la fel pt toată  lumea.

 

 

Nu e vorba de satisfactie, sincer mie mi-e fix totuna. Nu am nici o implicare emotionala personala. E vorba de principii. Sunt doar impresii personale constatate in timp. Si asa cum spuneam, acum o intorci pe invers si fix dar fix cu prima ocazie vei reveni la stilul tau. Dar .... mie mi-e fix totuna. 



#97
rall

rall

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.248 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 13:37

Moderarea forumului mi se pare aproape inexistentă în ultimul timp. Înainte se mai avertiza în caz de off topic generalizat, se mai făcea split la unele subiecte.

Mie asta mi s-a parut o schimbare in bine.

Nu e mai ok sa fim asa.. ca niste oameni mari care discuta? [:)] 

Mi se parea jenant sa vina cineva sa spuna ca ea / el crede ca nu e bine ce-am spus, sa stearga postari etc.



#98
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.254 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 16:54

Click  acolo unde scrie Pagina x din y. Se deschide o ferestruica unde scrii ce pagina doresti si apoi click Aplica

 

 attachicon.gifpagina.jpg

 

====

Apoi in coltul din dreapta sus, ai optiunea de cautare. In interiorul unei subiect poti cauta un anumit cuvant. 

 

eu nu pot sa fac asta de mobil.



#99
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 20:38

eu nu pot sa fac asta de mobil.

Nu poti. 

Dar, are, totusi, optiunea de cautare.



#100
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 05 martie 2021 - 14:14

Eu am testat noua versiune de mobil pentru forum si imi place f mult  - sper sa o putem pune in functiune in aceasta primavara. 

 

Insa si voi o sa o testati si sper sa treaca  cu bine proba.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -