Sari la conținut

Sari la conținut


* * - - - 5 voturi

Manual cum sa fii mai putin alb


200 raspunsuri la acest subiect

#11
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 06:34

La fel de bine putea sa intituleze cursul "Cum sa fii un bun coleg" ...  Michelle, de ce nu plecati din USA daca traiul a devenit de nesuportat? Cam tot ce scrii legat de tara in care esti este negativ. Nu ar fi mai bine pentru linistea ta sufleteasca sa alegeti alta tara?

Iubesc țara asta, aici mi am petrecut jumătate din viata... și nu cred ca lucrurile sunt prea roze in alte tari.

indiferent ce se întâmpla eu am liniște sufleteasca și binecuvântări de la Dumnezeu.

Traiul a devenit mai greu, vremurile ciudate dar deocamdată nu pot sa spun ca pt mine e de nesuportat. 
 



#12
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 06:36

Eu cred ca si tu esti un pic din cele descrise de tine. Ai in postari in genul celor pe care spui ca le face media dar te si strecori ca si politicienii.

 

[:-)))] ma compari cu CNN  [:-)))]

 



#13
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 08:09

[:-)))] ma compari cu CNN  [:-)))]

Nu urmaresc CNN dar citind cum scrii exact imaginea ta mi-a iesit in minte. Acelasi stil de a arunca pastile false, de a provoca si apoi impletite cu o imagine nevinovata de copil inocent de genul "cine, eu?" si desigur pe tema religioasa a credinciosului neprihanit.

Era o poza a unui lup cu blana de miel pe cap. Asta imi inspiri cel putin.

Miniaturi atasate

  • azi.jpg


#14
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 08:45

sau poate media e mai mult de vina, ca pun paie pe foc pt orice doar ca sa isi faca popularitate.  starnesc, instigheaza lumea cu stirile lor de cele mai multe ori false sau bias. daca ar fi trasi la raspundere pt ce spun sigur nu ar mai fi atitea probleme .

Politicienii nu fac decat sa se strecoare cum merge curentul...ca sa isi tina de scaune.

Media și politica merg mână în mână și își împart câștigurile. Ce spui tu acolo despre media se aplică foarte bine la mulți politicieni. Și politicienii ar trebui trași la răspundere pentru ceea ce spun. Manipularea a devenit din ce în ce mai rafinată, este deja o știință care se folosește în campaniile de imagine. Curente existente în societate dintotdeauna sunt ba aduse la lumină, ba reprimate, după nevoie. Totul pentru a câștiga, nimic altceva nu mai contează.



#15
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.322 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 10:01

Iubesc țara asta, aici mi am petrecut jumătate din viata... și nu cred ca lucrurile sunt prea roze in alte tari.

indiferent ce se întâmpla eu am liniște sufleteasca și binecuvântări de la Dumnezeu.

Traiul a devenit mai greu, vremurile ciudate dar deocamdată nu pot sa spun ca pt mine e de nesuportat. 
 

 

Mesajul asta dovedeste ca Michelle este total integrata in tara in care traieste, ca ii pasa .



#16
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 10:20

Cred că tuturor ne pasă în ce societate trăim.



#17
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.322 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 10:39

Da, dar e diferit cand o iei de la zero in alta tara.



#18
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 10:43

Adică celor care rămân în țara de baștină le pasă mai puțin... sau altfel sau cum? Fiecare are o viață de trăit și scopuri, vise personale.



#19
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 16:20

Nu urmaresc CNN dar citind cum scrii exact imaginea ta mi-a iesit in minte. Acelasi stil de a arunca pastile false, de a provoca si apoi impletite cu o imagine nevinovata de copil inocent de genul "cine, eu?" si desigur pe tema religioasa a credinciosului neprihanit. Era o poza a unui lup cu blana de miel pe cap. Asta imi inspiri cel putin.

 

f urat ca ești moderator, nu ai nimic de spus la subiect dar îți permiți sa ma jignești. 
 

marius tu ca avocat ar trebui sa știi când jignești și faci pe cineva mincinos ca trebuie sa ai cunoștințe de cauza și sa aduci dovezi.

 

Subiectul de fata e cat se poate de real... Acest training manual a existat pe LinkedIn. Eu chiar l am văzut și mii de alte persoane, și a fost folosit de companii printre care și Coca cola . Cartea după care a fost făcut exista o poți găsi pe Amazon.

 

Da mi exemple in care eu am aruncat cu “pastile false” pe forum. 

 

 

 



#20
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 24 februarie 2021 - 16:28

Media și politica merg mână în mână și își împart câștigurile. Ce spui tu acolo despre media se aplică foarte bine la mulți politicieni. Și politicienii ar trebui trași la răspundere pentru ceea ce spun. Manipularea a devenit din ce în ce mai rafinată, este deja o știință care se folosește în campaniile de imagine. Curente existente în societate dintotdeauna sunt ba aduse la lumină, ba reprimate, după nevoie. Totul pentru a câștiga, nimic altceva nu mai contează.

asa e , ai dreptate.
Politicienii au devenit niște manipulatori fără pic de remușcări. Se joaca cu viețile oamenilor și nu ii trage nimeni la răspundere. 

la noi in stat se încearcă pt a 5 sau 6 oară in aprox 3 ani  sa îl dea jos pe guvernator.

 

 




Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Vitaminele în sarcină 💊

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:38

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -