Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Inmultirea la puterea pinguin

ghetar pinguini madagascar

1021 raspunsuri la acest subiect

#31
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 11:54

Neatza! 
 

Nimic nou azi. Sunt liberă we asta, vreau doar sa ma odihnesc. Resimt tare zilele pline de la job, nu sunt obișnuita. Am avut doua nopți in care m-am trezit doar de durerea de la umăr și nopți in care parca nu am dormit deloc. M-a frământat tare o problema de la job de ieri căreia nu i-am dat de capăt. Pt ca încă nu am toate cunoștințele și viziune de ansamblu. Abia aștept ziua de luni sa văd cum a rezolvat șefa problema. 
 

Tot ce am in plan e mâncarea: bibimbap azi și o friptura mâine. 

Si vizionat tv mai diseară. Ne uitam la un serial interesant. E vorba despre Norvegia și prințesa Märta (suedeza) măritată cu printul Moștenitor norvegian și mama actualului rege, in perioada celui de-al doilea razboi mondial. Nu e documentar, dar prezintă lucruri de care eu nu știam. 

Asta e filmul: https://m.imdb.com/v...ref_=m_tt_ov_vi

 



#32
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 12:07

Ioana, simpatice pozele! Am și eu una :). 
 

Eu nu urmaresc in mod special, dar citesc știrile importante și aflu dacă s-a descoperit ceva pe Marte :). 
 

 

Miniaturi atasate

  • CB51818E-D454-4A31-B4E0-EA571CDFEC90.jpeg


#33
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 13:40

Am fost la o plimbare in pădure, e zăpada la noi peste tot încă. A început de ieri sa se topească dar încet, avem 2-3 grade. Abia azi am văzut asfalt și putina iarba, lângă peretele casei. Zăpada e încă mare. Dar eu nu dau la nimeni :). Mie îmi place tare mult. 
Pt ca e moale acum zăpada, se merge greu prin ea. Prin pădure e drum, sau cărare dar nu e deszăpezit ci doar tasat, așa ca e ca și cum ai merge in nisip :). Te afunzi și picioarele aluneca in spate. Traseul pe care am fost, e preferatul meu și îl fac de multă vreme. Îmi ia 35-40 min in mod normal. Azi l-am făcut intr-o ora :). 
 

Am văzut urme de animale ce populează pădurea :)). Le las sa ghiciti. 

Miniaturi atasate

  • F4B9E433-C0B6-4BF8-96DB-CD6F59199526.jpeg


#34
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 13:40

Gata, mi-am făcut vorbăria pe azi. Plec la ale mele! 
 

Sambata frumoasa. 



#35
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 15:56

Bună ziua și de la mine.

 

Am fost la cumpărături de dimineață, cam aglomerat în magazine (mă rog, e sâmbătă, majoritatea își fac cumpărături azi). Am luat niște pastramă de berbecuț de la o măcelărie turcească, foarte bună o fac acolo. O să o execut mai târziu.

 

Mihaela, îmi pare rău că tot te doare umărul. Sper să găsiți soluția pentru problema de la job. Urmele din zăpadă sunt de vulpe?

 

Fleur, sper să se adapteze repede băiețelul în clasa ta. 

 

Silvi, ați făcut RMN-ul? Cum e? Vă mai doare gâtul?

 

Marion, cum mai sunteți? Copiii sunt tot online sau merg și la școală? M-am uitat de mai multe ori la clipul cu Niki pe care l-ai pus, tare straniu arăta orașul gol. Nepoată-mea e încă aici, a venit înainte de anul nou și încă n-a plecat înapoi. Are doar ore online. Se suspendaseră și zborurile pe când avea ea avion înapoi și va pleca în martie.

 

Ioana, te apuci de mandarină? Mie mi se pare imposibilă limba, mai ales că e vorba de tonuri, nu cred că aș putea învăța neam așa ceva.

 

Glimmer, am frunzărit albumul de la Dunăre, ce ochi fain are autorul și ce mână bună!

 

Mi-am făcut un ceai, cred că citesc ceva înainte să dau puțin cu aspiratorul. 



#36
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 16:03

Daniela, urmele din zăpada sunt de om, câine (poate și vulpe, cred ca sunt tare asemănătoare, nu le deosebesc) și de căprioară. Nu avem o diversitate mare de animale sălbatice pe insula :). 



#37
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 16:11

Ziua buna!

Gri si cetoasa! A mai tras o ninsoare dimineata si acum e o flesca. Pai s-a incalzit, da eu vroiam caldura cu soare, nu gri. Asta e din ciclul "fii atent ce-ti doresti".

Daniela, cum executi pastrama aia? Mereu mi s-a parut interesanta, (cum suna), dar n-am luat niciodata, ca nu stiu ce sa fac cu ea  [batcap] . Are zgarciuri, sau e carne macra? Ca aici am o problema cu 2 din cei 3 baieti!



#38
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 16:23

Roli, pastrama e în bucăți mari, cât o palmă. E pulpă de berbecuț ce am eu, deci nu are zgârciuri. O tai felii subțiri și o trag în tigaie întâi cu un strop de ulei și la final cu puțin vin (merge și fără). E deja bine condimentată, nu-i mai pun decât niște usturoi pe final.



#39
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 20 februarie 2021 - 17:44

Daniela, copiii au vacanta saptamana viitoare, cred ca si Alex are vacanta. Sper sa inceapa scoala fizic dupa vacanta, macar cateva zile pe saptamana, acum merg doar cei din invatamantul primar.

 Toti avem nevoie urgenta de tunsoare inclusiv cainele, poate dau din martie drumul si la frizerii.

In rest a venit primavara asa ca azi mi-am comandat flori. Partea proasta e ca nu au si pamant (au doar pamant instant si nu m-am incumetat sa iau), trebuie sa vad de unde reusesc sa cumpar deoarece magazinele sunt in continuare inchise.

 



#40
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 21 februarie 2021 - 11:59

Roli, pastrama e în bucăți mari, cât o palmă. E pulpă de berbecuț ce am eu, deci nu are zgârciuri. O tai felii subțiri și o trag în tigaie întâi cu un strop de ulei și la final cu puțin vin (merge și fără). E deja bine condimentată, nu-i mai pun decât niște usturoi pe final.

Multumesc! Usor de facut si sunt convinsa ca-i buna! Iau cu prima ocazie.





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -