Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Inmultirea la puterea pinguin

ghetar pinguini madagascar

1021 raspunsuri la acest subiect

#331
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 10:22

Silvia, La mulți ani Crinei! Sa fie sănătoasă, sa aibă mult noroc!  [flo2]

 

Umarul meu nu va trece fără o intervenție, sunt aproape sigura acum. Ma aștept sa nu se vadă mare lucru la RMN. 



#332
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 10:36


Acum, ce nu inteleg eu cu studentii. Undeva s-a spart buboiul, cineva a atras atentia, a vorbit si nu s-a mai putut trece cu vederea.  Adica scandalul mocnit a erupt si au trebuit masuri. Ca daca ramanea mocnit... gunoiului ii sta bine sub pres.

 

Ca altfel, la mai multe facultati se dau teste grila si studentii colaboreaza intre ei pe whattsapp.

Testele grila sunt aceleasi, doar ordinea intrebarilor si raspunsurilor difera de la grupa la grupa. Raspunsurile circula inainte de examen.

 

 

Unde sunt implicate atât de multe persoane, este greu de ținut „secretul” operațiunii.

Iar faptul că sunt aceleași întrebări, atâta vreme cât examenele au loc la ore sau în zile diferite, mie mi se pare incorect. Este clar că se află răspunsurile dinainte.

Plus că desfășurarea examenului poate fi gândită așa încât să nu fie timp de colaborare.

De exemplu, fiică-mea când dădea la facultate colocvii constând în teste grilă, erau toți în sală și întrebările erau afișate prin proiecție pe un ecran, o întrebare stătea pe ecran maxim 20 de secunde. Nici vorbă să memoreze întrebările sau să facă poze sau să se uite în stânga-dreapta, abia aveau timp în alea 20 s să citească întrebarea cu variantele de răspuns și să bifeze răspunsul corect pe foaie. Trebuia să fii un mic roboțel.

 

Pfui, bine că fiică-mea nu are sesiune online!



#333
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 10:57

Silvi, La Multi Ani minunati proaspetei adolescente! (si tie nervii tari [:)][artif]  [artif]  [artif] 



#334
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 11:04

Silvi, La multi ani pt Crina!  [flo2]  Multa sanatate si succes in tot ce face!

Cum se mai simte cu genunchiul? Cum a iesit RMN si ce a spus medicul? Poate sa reia antrenamentele?

Am citit de seful tau cateva pagini in urma... Dumnezeu sa-l odihneasca!



#335
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 11:08

Silvi, La multi ani cu sanatate, fetitei de 12 ani!



#336
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 11:08

Silvia, la multi ani Crinei!!! sa fie sanatoasa si norocoasa!!! [s][s][s]



#337
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.663 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 12:15

[s] [s] La multi ani, Crina! Sanatate, fericire si realizari frumoase pe toate planurile! [s]



#338
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 12:43

Silvi, La multi ani adolescentei! Sa creasca mare si sanatoasa, cu mult noroc in viata!



#339
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 12:49

Cu studentii de la Drept...mi-a trecut pe la urechi subiectul, nu l-am aprofundat, nu stiu dedesubturile, dar in opinia mea, asta e rezultatul scolii online! In sala, erau cativa cei care incercau si chiar mai putini cei care reuseau sa copieze. Online-ul le arata "oportunitatile" de a te putea descurca, strecura, trece ca gasca prin apa. Rezultatele online-ul se vor vedea in toata splendoarea lor cand generatia asta de studenti si elevi vor ajunge in campul muncii. Teoria cu "cine vrea sa invete si sa fie serios, o face si in online" nu va acoperi daunele produse asupra acestei generatii si implicit asupra societatii. Nu sunt multi din categoria "cine vrea sa invete ..." si din aia mai evadeaza in cealalata parte.



#340
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 03 martie 2021 - 13:17

Roli, iti dau dreptate... "Aud" si eu pe facebook, pe la diverse comentarii pe portaluri de invatamant chestia cu "cine era constiincios cand se facea scoala fizica, e constiincios si acum", "cine vrea sa invete, invata in orice forma, invatamantul online e ok". Da, asa e, le dau dreptate acelor oameni.... DAR: pe lumea asta nu sunt numai copii constiinciosi si cu mare drag de invatatura, ci sunt si o gramada de copii pe care ii ajuta inteligenta, pot, dar nu au chef si trebuie impinsi de la spate, controlati, verificati... si atunci, de voie, de nevoie mai de frica, mai de rusine, se tin de treaba. Altfel... o lasa mai moale... Nu mai zic de copiii care nu au posibilitati pt online si pe care parintii nu ii pot ajuta. Pt ca aud si astfel de comentarii: "haha, dar parintii unde sunt, ce pazesc? Ia luati-va in primire "plozii") sau cea mai mare tampenie posibila "parintii vor sa inceapa scolile fizic ca sa scape de copii, sa nu le mai stea pe cap acasa". Autoritatea unui profesor este diferita de autoritatea parinteasca... se completeaza una pe alta.... dar nu e una si aceeasi.

 

Una din marile lovituri aplicate de pandemia asta de kko a fost in procesul educational. L-a lovit si il loveste in continuare cu varf si indesat. Si cu cat va dura mai mult pandemia, efectele vor fi dezastruoase. Deja 1 an scolar si ceva este compromis.... si copiii acumuleaza goluri.

 

Studentii ce sa mai zic... incercau ei sa fraudeze si fizic, cu / asistentii de fata, d'apoi in spatiul virtual, unde sunt mult mai priceputi decat  profesorii. Gasescc metode din piatra seaca. SI pe vremea mea, aveam colegi de grupa/serie experti in ale copiatului....eu aveam impresia ca sunt in stare sa copieze si cu profesorul la 1 m de ei.





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -