Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Inmultirea la puterea pinguin

ghetar pinguini madagascar

1021 raspunsuri la acest subiect

#211
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 12:35

Strumphitza, ce mai faci?

Mariana?



#212
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 13:01

Salutare! Uite că și azi e frumos afară! Am reușit azi să le programez la vaccinare pe maică-mea și pe o mătușă, sora mamei. Pentru cine s-a vaccinat, întreb și eu, e mare bai dacă omul nu are recipisa la el? Că mătușa e din altă localitate și e exclus să i-o trimit electronic să o aibă în telefon, că nu se descurcă. În fine, probabil vom face cumva să îi ducem recipisa listată

 

)

 

nu le trebuie nimic, doar buletinul la ele.



#213
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 13:03

Viviano, revino-ti, pestele era mort :)))

 

sa stii ca la vremea asta peste din marea neagra nu se poate din pacate. Crap pescuit eu iau din auchan (dar tot de balta e, nu din dunare :) )



#214
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 13:14

Viviano, revino-ti, pestele era mort :)))

 

sa stii ca la vremea asta peste din marea neagra nu se poate din pacate. Crap pescuit eu iau din auchan (dar tot de balta e, nu din dunare :) )

da, da mort de elctrocutat!

 

Eu ador pestele, mirosul, sa ma bag printre mate, am curatat la peste la viata mea de nu mai stiu numarul! Da' spasme din astea nu am intalnit.

 

Fuse intamplarea cu ala de mi-a scapat din punga si se contorsiona pe asflat in statia de autobuz. Da' ala era viu, semiviu. Intreg, abia pescuit,  pus in gheata pe taraba. Cald afara, gheata din punga s-a topit... restul cred ca il stiti.

Clar ca de azi inainte nu iau decat crap portionat.



#215
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 13:41

Salutare!

 

Uite că și azi e frumos afară!

 

Am reușit azi să le programez la vaccinare pe maică-mea și pe o mătușă, sora mamei. Pentru cine s-a vaccinat, întreb și eu, e mare bai dacă omul nu are recipisa la el? Că mătușa e din altă localitate și e exclus să i-o trimit electronic să o aibă în telefon, că nu se descurcă. În fine, probabil vom face cumva să îi ducem recipisa listată.

 

 

 

nu stiu de nimeni caruia sa i se fi cerut si sa n-o aiba la el - celor mai multi dintre cei cu care am vorbit nu ni s-a cerut, insa de exemplu unei colege care s-a vaccinat la acelasi centru in care l-am facut si eu i s-a cerut, mie nu.

 

eu zic ca nu e nicio problema, si  in cazul in care cei de la centru insista, dansa te poate suna si sa-i intrebi cum poti sa le-o trimiti, daca o vor neaparat.

 

pregateste-te sufleteste ca poate fi vorba de 2 recipise, ca habar n-am daca se mai intampla sa fie programari la 21 de zile, ca pentru Pfizer, si sa primeasca Moderna - caz in care in platforma o sa apara o alta recipisa, cu data corecta pentru rapel (chiar daca rapelul va aparea ca "inchis", si nu ca "finalizat", si nu se schimba data rapelului, tot vei avea optiunea "descarca recipisa")


Editat de aminna, 27 februarie 2021 - 13:42 .


#216
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 16:42

Viviana, ce pățanie. Eu urăsc să curăț pește. Aici nici nu e cazul decât dacă-l pescuiești, toți peștii ți i curăță unde-i cumperi.

 

Care-i treaba cu recipisele pentru vaccinare, odată cu programarea nu se introduc toate datele omului în sistem? Să aibă doar buletinul la el? De unde să ceri confirmări printate sau în telefon inteligent oamenilor în vârstă care nu se descurcă cu așa ceva?



#217
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 16:54

Părinților și soacrei nu le-a cerut nimeni recipisa la centrul de vaccinare. Atata timp cât înscrierea se face pe baza de cnp, iar persoana se identifica cu actul de identitate, recipisa e inutila, risipă de hârtie tipărită. În schimb a fost foarte bine ca i-am trimis la vaccinare cu formularele deja completate și semnate, ma refer la acordul informat și chestionarul de triaj. În felul acesta au fost preluați imediat și vaccinati primii din seria lor, ceilalți se mosmondeau sa completeze, stai ca nu mi-am luat ochelarii de citit, stai ca se aburesc ochelarii de la masca, etc. 



#218
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 17:33


pregateste-te sufleteste ca poate fi vorba de 2 recipise, ca habar n-am daca se mai intampla sa fie programari la 21 de zile, ca pentru Pfizer, si sa primeasca Moderna - caz in care in platforma o sa apara o alta recipisa, cu data corecta pentru rapel (chiar daca rapelul va aparea ca "inchis", si nu ca "finalizat", si nu se schimba data rapelului, tot vei avea optiunea "descarca recipisa")

Adică e posibil ca la rapelul programat la 21 de zile să primească moderna? Și de asta îmi dau seama dacă mai apare o recipisă în sistem? Și cu data de rapel schimbată, că deocamdată e la 21 de zile. Am înțeles bine?
 



#219
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 18:08

Adică e posibil ca la rapelul programat la 21 de zile să primească moderna? Și de asta îmi dau seama dacă mai apare o recipisă în sistem? Și cu data de rapel schimbată, că deocamdată e la 21 de zile. Am înțeles bine?
 

da. doamna care are grija de mama mea a avut prima doza in 10 februarie; cu rapel la 21 de zile, in 3 martie. cand a ajuns la centru a aflat ca va fi vaccinata cu Moderna (de fapt eu aflasem cu o zi inainte, cand m-au sunat sa vada daca poate ajunge mai devreme, si am profitat si-am intrebat cu ce o vor vaccina).

 

repet, in platforma, data rapelului inca apare 3 martie, deci la 21 de zile, cu status "inchis". insa daca dau click pe "detalii" imi apare "descarca recipisa" - si in aceasta recipisa apare data corecta pentru rapel, 10 martie.



#220
glimmer

glimmer

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.176 mesaje

Postat 27 februarie 2021 - 18:16

A

 

da. doamna care are grija de mama mea a avut prima doza in 10 februarie; cu rapel la 21 de zile, in 3 martie. cand a ajuns la centru a aflat ca va fi vaccinata cu Moderna (de fapt eu aflasem cu o zi inainte, cand m-au sunat sa vada daca poate ajunge mai devreme, si am profitat si-am intrebat cu ce o vor vaccina).

 

repet, in platforma, data rapelului inca apare 3 martie, deci la 21 de zile, cu status "inchis". insa daca dau click pe "detalii" imi apare "descarca recipisa" - si in aceasta recipisa apare data corecta pentru rapel, 10 martie.

Am intrat acum pe platformă și de exemplu maică-mea are programare la prima doză pe 4 martie, rapel pe 25 martie, așa scrie și pe recipisa primită la finalizarea programării. În sistem dacă intru la detalii și descarc recipisa, rapelul e tot la 25 martie. Asta înseamnă că e ok, nu? Nu e posibil adică să mai intervină schimbări, sper.

Dealtfel la știri eu am auzit că de azi încep programările pentru o nouă serie de pfizer, de aceea am și intrat.





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -