Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#861
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 10:17

A plecat si fii-miu la facultate, la Bucuresti. Sper sa faca macar hibrid, anul trecut (anul I) a fost exclusiv on-line, nici nu-si cunoaste colegii de grupa. Noroc ca face 4 ani de facultate, poate mai prinde cate ceva din ceea ce ar trebui sa fie o viata de student normala.

 

Otilia, asa sunt si eu. Nu-mi plac vizitele la spital. Am stat de 2 ori internata la maternitate, cand am nascut. Ok, sa vina tatal sa-si vada odrasla, dar pe mine sa ma lase in pace, ca nu am chef de conversatii. Ma poate ajuta cu ceva? Nu. Am chef sa ma vada in starea aceea? Nu. Vin acasa si discutam  [:)] . A treia oara am fost internata pentru o operatie de deviatie de sept. Le-am spus ca scriu eu mesaj cand ma trezesc, daca ma trezesc. In rest, nu am nevoie de nimic, multumesc.



#862
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 10:30

Hi everybody.  [flo2]

La mine e pauza de masa. Zacusca cu ciuperci in meniu, pe care am cumparat-o de la targ. Nu-i grozava. 

 

Devo  [flo2]  

La mine e aceeasi vreme gri, imi place. Doar ca mandra asta a venit luni de la scoala cu haina in brate si acum e mucoasa. Am gasit pe-acasa ceva Coldrex Junior s-o doftoricesc. 

Mcoca cum mai e Maya ? 

Trebuie neaparat sa ajung la cumparaturi. Nu mai am de nici unele. Cred ca maine, azi imi fac lista. 

 

Ioana, au eliminat pragul de 6/1000. Cel mai probabil au sa inchida temporar clasele/grupele cu confirmati covid, dar cei vaccinati pot avea prezenta fizica. Sta la camin ? Acolo nu le-au cerut dovada de vaccinare ? Nu cred ca e legal. 

 

Deja la mine in oras incep sa se aglomereze la centrele de vaccinare. A fost si criza de vaccinuri 1zi. 

 

 

 



#863
ioana

ioana

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.043 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 19:30

Fii-miu e vaccinat, bineinteles. Si colegul de camera. Dar nu le-a cerut nimeni cerfificatul.

 

Nu au voie sa restrictioneze accesul in camin de vaccinare. E discriminare  [:)] . Studentii pot fi incurajati sa se vaccineze, recompensati daca o fac (o universitate din Brasov a oferit o luna gratis de cazare pentru cei vaccinati), dar nu li se poate interzice accesul la universitate si in camin.



#864
devo

devo

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.740 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 19:40

Sanatate multa la bolnaviori. Si fii-mea e racita cobza, cica toti colegii si cunoscutii ei sunt raciti, are si un nume raceala asta de inceput de scoala, nu-mi aduc aminte cum mi-a zis ca se numeste.

J, aici numai Johnson s-a facut la cei pana in 20 ani, cel putin in V. O singura doza. Al meu e cu Moderna, eu cu Pfizer  [:)]  Nu stiu cum mai e acum, efectiv nu mai vreau sa stiu. Dar vor (daca nu cumva au facut-o deja) sa conditioneze vacanta de iarna/schiatul... esti vaccinat, e ok, nu, stai acasa. 



#865
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.651 mesaje

Postat 30 septembrie 2021 - 21:33

Maya a fost bine azi. Maine vrea sa mearga la sport ... 

Azi ma anuntara ca inchid centrul de vaccinare  si ca imi anuleaza programarea pt doza 2. Asa de tare m-au enervat. Abia am gasit un alt loc, la o ora care sa ne convina cat de cat ...



#866
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 01 octombrie 2021 - 06:30

Maya a fost bine azi. Maine vrea sa mearga la sport ... 

Azi ma anuntara ca inchid centrul de vaccinare  si ca imi anuleaza programarea pt doza 2. Asa de tare m-au enervat. Abia am gasit un alt loc, la o ora care sa ne convina cat de cat ...

 

[flo2]  sa-i spui sa nu faca efort prea mare la sport .

M-am bucurat ca Ale a fost la cm in sapt de dupa vaccin, asa ca n-a fost nici la inot si la ora de sport la scoala acum nu-i streseaza deloc. II plimba prin curte la aer, indiferent de vreme, deocamdata. 



#867
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.875 mesaje

Postat 01 octombrie 2021 - 07:13

Hello, hello

 

[cit]  [cit]

 

Am mai,auzit ieri la stiri o teorie, ca acum sunt multe cazuri de viroze, colite, pt ca populatia a stat atata timp izolata si este mai vulnerabila acum in fata altor virusi si microbi. Ceea ce nu pare lipsit de sens.

 

Cica ii intreaba la scoala: ‚Si ? , ce faceti in week end?‘ si fii mea se gandeste, pai ce sa facem?  facem lectii si invatam pt testele voastre de cacao.  [cri]

 

Coca, nasol, si la nemti se inchid centrele, grrr. Puteau sa le mai lase o perioada.

 

un week end asa cum vi l doriti  [pup]



#868
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.970 mesaje

Postat 01 octombrie 2021 - 07:55

Da J, asa e. PLus atata spalat pe maini si dezinfectat !! Pana acum era vorba sa manance si de pe jos, acum le facem baie in spirt !  [fri]



#869
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 01 octombrie 2021 - 09:37

Tare mi-e ca s-au agomerat din cauza dozei 3.

Nu cu oameni care vor sa faca dozele 1+2 :(

 

Deja la mine in oras incep sa se aglomereze la centrele de vaccinare. A fost si criza de vaccinuri 1zi. 



#870
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 01 octombrie 2021 - 09:45

Asa sa fie? A mai reusit sa supravietiuiasca si alte virusuri pe langa SARS cov2?

Credeam ce au murit...

Si eu am mai avut raceli din astea marunte in ultimul an si jumatate... O parte inainte sa ma vaccinez, si mi-am facut test de anticorpi si nu mi-au iesit din astia de covid, deci deduc ca nu am avut.

Si dupa vaccin am mai avut cate un guturai, durere de cap... raceli din astea marunte... habar nu am daca a fost alt virus sau forma usoara de covid. Oricum, nimeni din casa nu a avut nimic, eu nu prea aveam de unde sa iau, ca nu am interactionat in aglomeratii...

 

Am mai,auzit ieri la stiri o teorie, ca acum sunt multe cazuri de viroze, colite, pt ca populatia a stat atata timp izolata si este mai vulnerabila acum in fata altor virusi si microbi. Ceea ce nu pare lipsit de sens.

 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -