Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#821
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 10:33

La noi exista grupul dirig+parinti, dirig+copii si mai au copiii unul separat. 

Noi in afara de flori nu am cumparat nici un cadou, daca alti parinti au facut asta in nume personal, treaba lor, eu nu. 

Scoala este foarte bine organizata, nu exista prof sa nu apara la ora. Nici un online nu s-a intamplat asta. Profa de franceza intarzia si la scoala fizica si a fost atentionata, idem proful de sport. Din acest pdv nu sunt probleme. 

Si asa cum zice Monica, fac scandal ptr rahaturi si tac chitic cand e o problema importanta. Asta era o problema foarte importanta. Eu am facut totul legal, scurt si cuprinzator, am pus-o pe jurista sa citeasca nota, a fost ok si gata.

Unii erau pro, altii contra, dar cei contra foarte vocali, cei pro muti. Asa ca le-am luat piuitul. N-am nevoie sa-mi faca nervi mai mult decat trebuie. Si-asa m-am consumat destul !! 



#822
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 10:35

Neatza,

 

la o cafea tarzie.  [cit]

 

Dana , dar ce prostii aveau in cap de te ai suparat? Noi nu avem asa ceva. Au grupul clasei copiii si atat. Parintii nu scriu acolo. Bine, la astia mici era catastrofa uneori, 100 de mesaje aiurea, se mai cearta, se mai jignesc.

 

Cu aranjatul, si eu aveam meciuri dein astea, nu se merita sa ti consumi energia, las o pe mama ta sa fie multumita cu lucrurile ei.  [pup]

 

Vroiam sa ma laud ca Ado a luat nota maxima la dictare, l-a felicitat si profesoara. O sa vina teste mai grele si comentarii si interpretari. Astea sunt grele, dar deocamdata e super  [batetoba] Nici o idee nu am daca asta conteaza pt brevet, sper ca da. [:)]

 

Cam asta, duminica a plouat cu bulbuci si noi am facut lectii cu spor. Azi antrenament pt toata lumea. 
 

o zi frumoasa  [flo2]

 

Felicitari ! uite cum se aranjeaza lucrurile .  [flo2]



#823
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 10:55

Judoka, mai voiam sa te intreb cum se simte Ado, si-a revenit dupa vaccin? Retinusem ca nu s-a simtit bine vreo 2 zile...



#824
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 10:57

Mai vroiam sa scriu ca m-am dus sa caut ceva deco pt toamna, dovleci, din astea. N-am gasit nimic, in schimb sunt foarte frumoase cele de craciun  [:-)))] superbe

 

Nici haine n-am gasit, multe bretelutze, bluze cu buricul la vedere, micki maus, n-am nimic cu el, frate, dar parca nu mai exista si alta tematica.
Sau n-am fost eu in magazinele care trebuie. [bib]



#825
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 10:59

Da, si a revenit.

 

Dar, l-a tinut vreo patru-cinci zile, nici sport nu a facut toata saptamana.



#826
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.238 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 11:07

Mai vroiam sa scriu ca m-am dus sa caut ceva deco pt toamna, dovleci, din astea. N-am gasit nimic, in schimb sunt foarte frumoase cele de craciun  [:-)))] superbe

 

Nici haine n-am gasit, multe bretelutze, bluze cu buricul la vedere, micki maus, n-am nimic cu el, frate, dar parca nu mai exista si alta tematica.
Sau n-am fost eu in magazinele care trebuie. [bib]

 

Incearca la "oameni mari". pentru fete Mango si Zara, pentru baieti Jules, pentru toti Kaporall.



#827
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 11:17

Mik,

merci  [:)]  [il]

da, io am fost la nemti. La mine in sat/zona nu prea sunt buticuri cu haine.
Am fost la H&m si C&a / mai e new york, dar ala pt pustime si karlstadt, dar asta e mai scump si cu modele mai traditionale,asa.

 

p.s baietii se mai descurca, L. e in crestere


Editat de Judoka02, 28 septembrie 2021 - 11:18 .


#828
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 12:39

salutare salutare,

 

greu nene ma mobilizez dupa concediu. eu m-am servit din borseta de concediu din mijloc de iunie, cand am plecat prima oara in ro. nici acu nu am desfacut-o.

 

Monica, imi pare rau. stiu cat iti doreai sa faci scoala fizica.

 

J, bine ca si-a revenit Ado. Cand ai doza 2?

 

eu nu prea intru in magazine mici, ca-s scumpe rau. al meu asta mic are 178, asa ca numai de la adulti iau..sau tu te referai la L?

 

so, numai de la TK maxx cumpar. m vazut ca exista si in Freiburg. Tu stai pe langa Weil Am Rhein /Basel? 

dar acolo cumpari ce gasesti, nu ce ai nevoie.

 

profesorii nostri nu au voie sa comunice cu parintii /Elevii pe Whatapp. oare de ce  credeti? 

parintii sunt ciori egal de limba, culoare, locatie [alcool]  la Sporturi, da

 

Mik, deci a plecat copila de acasa.  [fri]  Mijlociul si cel mare au ramas?

 

eu sunt intr-o zona gri. 

mi se strica totul in casa: aspiratorul nu se incarca, mixerul nu se mai invarte  a

 

am dat vineri foc la o tuia. Noroc ca au sarit vecinii repede ca eu nici nu vazusem.

prietena cea buna a lu sormea a murit de la substanta de contrast la un CT [smulgpar]

Contabilul meu de aici din oras, a murit. am aflat mai devreme pe FB. 

cu actele lu fratemiu nu am avansat

femeie lu mama mea nu am gasit. are doar una.

numai aiureli care ma termina cu nervii

 

Copilul mic a inceput scoala de dans.  [acor] . ce frumosi sunt. 

 

ach so, asta mare o sa faca de trei ori pe saptamana pregatire cu niste copii de clasa 3-a si unul de a 10-a,. contract etc..cred ca nu ramane cu nimic dar fiind legal, o sa primeasca evaluare. si asta mic : vrea si el: pai mai baiatule cu nota 4 nu te ia pe tine [:-@]  nimeni. a avut un soc [zirea]

 

a inceput sa invete cat de cat. sa vedem cat il tine [afro]



#829
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 13:14

Elkia  [flo2]

Imi pare rau, chiar ca ti s-au adunat toate si esti intr-un moment rau, cand toate parca se aduna... asa se vor si risipi. Doar decesele raman, din pacate...

Intr-adevar, sunt suparata rau cu scoala, iarasi intram in online dupa 3 saptamani. E al treilea an de scoala bulversat, Andreea e cls a 8a, da examen in vara...chiar daca face si meditatii, nah, cu cat intelege mai bine de la clasa, cu atat e mai usor... Om vedea cand va scadea, deocamdta suntem intr-un butoi cu pulbere.

Eu m-am vaccinat, am facut tot ce a trebuit sa fac... asta e...

Bucurestiul e primul pe tara si la vaccinare si la nr de cazuri. Ma gandeam si eu ca oamenii vaccinati mai rup lanturile de transmitere.

Bafta beietilor cu scoala. Se va ambiotional si cel mic, sunt sigura. [:)]

 

Judoka, ma bucur ca Ado e bine acum. Inseamna ca a avut un raspuns mai puternic la vaccin, se mai intampla. 

Fetele isi iau acum haine tot de pe la femei, de la diversi: H&M, C&A, Zara, Bershka, New Yorket, SInSay si altele, functie de unde gasesc ce le place.



#830
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 28 septembrie 2021 - 14:54

Elkia, 

sa iesi din zona gri  [pup]

 

da, pt L. caut. Pana la Freiburg nu ma duc dupa toale  [:-)))]

 

Monica, eu nu stiu cum sa te incurajez cu scoala, nu prea ai ce face, depinzi de sistem . Si stiu ca multi parinti care nu sunt in situatia asta, nu inteleg sau n-au empatie.

Asa porcarie cum s a gastionat situatia de catre autoritati si atatia sosoaca [smulgpar] si nivel de educatie, ce sa mai ceri ? 




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -