Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 8 voturi

Sa vina Primavara! - O floare, o raza de soare


886 raspunsuri la acest subiect

#681
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 18 august 2021 - 15:11

Am fost in nordul Spaniei si Barcelona.
Imi pare rau ca nu ne am dus si pe la Lioret de Mar, Pineda de mar, sa vedem cum e plaja si intrarea in apa pe acolo. Poate data viitoare.
Dupa aia doua nopti tampon la jumatatea drumului spre casa, ca nu putem conduce atat. Dupa care doua zile de aranjat si odihna pana incepe iar job ul.



#682
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 18 august 2021 - 15:44

Judoka, sa va fie de bine vacanta!!! 

Ce tare ca ati facut 3 zile pana acasa. Super bine!

 

Noi pe ultima suta cu curatenia pana vin fetele.



#683
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 23 august 2021 - 08:27

Ce liniste pe aici.

 

Va las o cafelutza sa aveti spor saptamana asta. 
 

Noi suntem ok, am fost sambata la antrenament la inot. La noua dimineatza nu era prea multa lume la piscina.  [:D] Ieri,in schimb, am lenevit prin casa,ca a fost vreme de toamna. 
 

Zilele astea mergem sa luam si o parte din rechizite. Nu stiu de ce, dar am emotii cu inceperea anului, ce orar o sa aiba , ce profesori, la ce antrenamente o sa se duca. [aerob] 
Si eu o sa am alt orar, trebuie sa ne coordonam. 
 

o saptamana cu soare  [flor]



#684
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 23 august 2021 - 13:06

Va servesc si eu [cit] de la pranz.

 

Eu am avut un we plin. Am fost la o confirmare, dupa aceea cu fetele mici si o prietena la lac ca le ardea de balacit. Ieri am urcat un munte in plin soare si pe seara o plimbare in parc. Nici nu e de mirare ca sunt cam obosita.



#685
Elkia

Elkia

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.100 mesaje

Postat 23 august 2021 - 14:23

Sâmbătă am scos cartofii. De la grădina . Copii. Și eu am muncit in bălării. Doamne câta munca e. 
 

dar nu de asta intrasem, ci sa va zic pe vrăji mai fac. 
pt ca planetele nu se aliniază pt adolescentul meu mai mare și prietena lui venea din concediu și pleca iar si nu se vedeau deloc , i- am propus sa sa îl duc eu la copila la  ora 23. 
dar ora s- a mutat  din cauza de întârzieri . 
Așa ca asta noapte am adormit după 12 noapte , m- a trezit la 01.30 am ajuns la copila la ora 2.

Ei au venit pe la ora 3. La 3:45 eram iar in pat. 
la 7:30 eram iar in picioare plecam la servici. 
Ii luase ceva din ro, o carte, pe care or sa o citească împreuna și un trandafir de la noi din grădina. 



#686
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 26 august 2021 - 10:02

Hello! E gata [cit]

 

Eu m-am modernizat. Am facut aseara o doza de Moderna. Primul vaccin a fost Pfizer. Dar nu am avut de ales. L-am facut si sper sa fie bine asa cum zic ei sa le combine. La cate cazuri sunt acum am fost multumita ca m-au chemat cu 4 saptamani mai devreme. Aveam programare la sfarsit de septembrie. Acum sper sa nu fac febra ca am multa treaba. Nu mi-am facut programare la sport dar macar pe afara sper sa ies ca e tare frumoasa vremea.

 

Voi ce mai ziceti?



#687
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 august 2021 - 13:32

Buna!

 

Ne-am intors luni din concediu, unde am stat aproape 2 saptamani. Intai prin tara, in zona de vest, MIercurea Ciuc, spre Arad, apoi in Ungaria 4-5 zile si am venit inapoi prin Timisoara.

Mai am inca poze de pus pe facebook :) Imi place sa pun si dupa aceea sa-mi arate an de an diverse amintiri...

Pot spune ca am avut un program destul de dens, am umblat ceva, in multe locuri, dar ne-am mai aerisit creierul putin ceea ce conteaz f mult, mai alers ca anul trecut nu am avut concediu propriu zis, din cauz pandemiei, teama de a calatori mult etc. Am mai avut doar asa, iesiri de weekend dar atat, fara concediul in adevaratul sens al cuvantului.

 

Ceea ce m-a frapat in Ungaria (si am umblat ceva pe acolo) a fost ca lumea era f relaxata pe covid, pandemia parea incheiata, masca abolita, lume peste tot, locuri aglomerate sau mai putin aglomerate si oamenii fara nici un stress.  Cred ca 1-2% din oamenii pe care i-am vazut mai purtau masti (ma refer la interior: magazine, biserici, catedrale si alte obiective turistice): noi, niste asiatici si alti cativa oameni care pareau a fi tot turisti, nu localnici. Pt prima data intr-un an si jumatate m-am simtit intr-o zona de normalitate... Fara termometrizare la intrare... Noi am respectat regulile de acasa: in interior cu masca, in aer liber fara. Am evitat zonele aglomerate (orium nu imi placeau nici inainte astfel de zone) si a fost totul ok. Am fost in BUdapesta, Gyor, Szeged si lacul Balaton (statiuni de acolo)

Pe aici pe la noi si mass media intretine teroarea asta cu virusul care efectiv am simtit ca mi-a imbacsit creierul. Acum parca ma simt si eu mai om normal.



#688
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 26 august 2021 - 13:34

Ce a mai fost interesant pt mine este ca in aceasta vacanta am vazut 2 bucati din zidul Berlinului: una in fata Casei Terorii din Budapesta si una din fata Memorialului Revolutiei din Timisoara.



#689
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 26 august 2021 - 13:45

Salutare,

 

mai spre pranz, asa.

 

Otilia, vaccinata, bravo  [flo2]

 

Dana nu a mai trecut pe la cafelutza. E totul ok? 

Elkia, n am inteles, v ati intors deja din concediu? Pana la urma a fost Italia ? 

Monica, acum cu bateriile incarcate, atacam noul an scolar. 
 

Am reusit sa cumparam ce le trebuie pt scoala  [aerob] (incepe sa fie inghesuiala la raionul respectiv din magazin+ dentist(maseaua mea operata se indreapta spre implant, coroana s ar putea sa nu tina). Asteptt sa revina dentistul din concediu.  [:D]



#690
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 26 august 2021 - 14:03

Vroiam sa mai scriu de impresiile din concediu.

 

Spania a fost convenabila pt noi , benzina, mancare, cazare, totul mai ieftin. Peisaje frumoase, turism organizat.Un pic cam mari mi s au parut preturile pt copii la obiective turistice, de ex. la acvariu in Barcelona. (21 euro adult/16 euro copii) 
Ai mei au facut turul lui in 20 de min.  [:D] 
 

In rest, orasul aerisit, bulevarde largi, curatenie. Bine, era si august, cred ca multi erau in concediu si plecasera din oras.

 

Cu engleza nu te descurci peste tot, chiar si la receptie la hotel. [zirea]

Am inghitit caldura cat pt cateva luni, am recuperat toata primavara si vara ploioase de la noi. Am plecat pe ploaie, am ajuns inapoi tot pe ploaie.

 

Mai avem cateva zile pana se incepe scoala. Sa vad ce activitati mai facem, as fi vrut niste  piscina, dar afara sunt max 20 de grade.

 

o dupa amiaza frumoasa  [flor]




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -